Zánět dásně a rentgen v těhotenství

Anonymní
15.1.20 12:11

Zánět dásně a rentgen v těhotenství

Ahoj. Setkal se někdo s tím, že se mu udělala boule 2×2 cm na dásní a při zmáčknutí vytece hnis? Co Vám pomohlo? Vyplachovala jsem corsodylem a na noc mazala corsodylem gelem. Nic zatím nefunguje. Otok je samozřejmě taky..
Jsem v 6+2 a dr říkala že nesmí dělat rentgen, ale mám strach že zub vytrhne. Nebo co s tím zubarka udělá? :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3763
15.1.20 12:19

Takže ti odumřel zub? Trhat se nemusí, i když na pohotovosti to byla první volba, co mi nabídli :lol: Můžu ti popsat, jak to probíhalo u mě, v první fázi mi trošku fikli dáseň a dali drén, zub odvrtali a „seřízli“, vyplnili nějakou léčivou provizorní vložkou. Dostala jsem i antibiotika. Po pár dnech se dren vyndal a udělalo se čištění a výplň kanálků. To se pak kontroluje rentgenem no… Nakonec mi zub dostavěli fotokompozitem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 12:48
@Michelle_M píše:
Takže ti odumřel zub? Trhat se nemusí, i když na pohotovosti to byla první volba, co mi nabídli :lol: Můžu ti popsat, jak to probíhalo u mě, v první fázi mi trošku fikli dáseň a dali drén, zub odvrtali a „seřízli“, vyplnili nějakou léčivou provizorní vložkou. Dostala jsem i antibiotika. Po pár dnech se dren vyndal a udělalo se čištění a výplň kanálků. To se pak kontroluje rentgenem no… Nakonec mi zub dostavěli fotokompozitem.

Zub mám už mrtvý asi 3 rokyy kanálky vyčištěný, nervy vytrhany, dezinfekční vložku jsem tam měla, musela ven, po 14 dnech otevření zubů, kdy jsem dostala ant se mohl zavřít. Bohužel už mám 2 zuby díky zánětům venku.. Ale spíš se bojím, těch prášku a injekci v tehu..prave že mi gynekolozka řekla, že rentgen nesmí být a já se teď bojím, co by dělala… Zub mě vůbec neboli spíš mám oteklou fakt dasen a tvar

• Nahlásit
  • Citovat
1392
15.1.20 12:51
@Anonymní píše:
Zub mám už mrtvý asi 3 rokyy kanálky vyčištěný, nervy vytrhany, dezinfekční vložku jsem tam měla, musela ven, po 14 dnech otevření zubů, kdy jsem dostala ant se mohl zavřít. Bohužel už mám 2 zuby díky zánětům venku.. Ale spíš se bojím, těch prášku a injekci v tehu..prave že mi gynekolozka řekla, že rentgen nesmí být a já se teď bojím, co by dělala… Zub mě vůbec neboli spíš mám oteklou fakt dasen a tvar

Zub mas uz mrtvej, proto neboli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 12:56
@bobulka88 píše:
Zub mas uz mrtvej, proto neboli.

Já já ten zánět mám asi v ty „zánětlivý kapse“ 7 je mrtvá ale zánět mám na 6tce vpravo dole.. Jinak zuby mě nebolí já na zuby netrpím, jen na ty záněty.. :( :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
69991
15.1.20 13:57

RTG se normálně udělat může, prostě dostaneš zástěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 14:34
@j.a.n.i1 píše:
RTG se normálně udělat může, prostě dostaneš zástěru.

No tak to by mi neříkala dr ba gynde, že asi nemůžu, mít rtg ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
247
15.1.20 14:52

Ten hromadný strach z rentgenů během těhotenství je úplně zbytečný. Dnes se používají tak mini dávky záření + ozáří pouze to místo, co je potřeba. To se ti nešíří po těle jako mor :lol:
Gyndařka ti to neřekla, protože ji to nenapadlo. Běž normálně k zubaři a uvidíš. Než jeden pidirentgen, je mnohem horší pěstovat si zánět v puse…
Jak psáno výše, asi ti to rozříznou, vypustí, zadrénují a dají ATB - jestli to půjde bez nich, nevím.
A pamatuj - nejhorší smrt je z vyděšení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama