Zánět dásně (u zubu moudrosti) v těhotenství

68
31.7.21 12:30

Zánět dásně (u zubu moudrosti) v těhotenství

Ahoj všem. Moc vás prosím o pomoc. Od včera mám zánět dásně u zubu moudrosti (zub ještě není úplně prořezaný a občas se mi to stává). Bohužel tentokrát je zánět větší a bolestivější. Máte prosím někdo zkušenost, co na to zabírá? Jsem v 7. týdnu těhotenství a kvůli antifosfolipidovému syndromu musím užívat Godasal na utlumení imunity. Zánět je hodně bolestivý, už mám oteklou celou tvář a bojím se, aby to nemělo vliv na mimi. Na pohotovost se bojím, protože v našem městě vše řeší trháním, což teď nepřipadá v úvahu a má zubařka bude v ordinaci až v pondělí. Zatím jsem zkoušela roztok Tantum Verde, roztok na dásně od Herbadent, odvar z řepíku a ledování, ale bohužel bez úspěchu. Vždycky mi akorát na chvíli zabere paralen, ale ani s tím to nesmím přehánět. Budu vděčná za každou pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10769
31.7.21 12:33

Bez na pohotovost. Zub ti bez tvyho souhlasu nevytrhnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
31.7.21 12:34
@Deni94 píše:
Ahoj všem. Moc vás prosím o pomoc. Od včera mám zánět dásně u zubu moudrosti (zub ještě není úplně prořezaný a občas se mi to stává). Bohužel tentokrát je zánět větší a bolestivější. Máte prosím někdo zkušenost, co na to zabírá? Jsem v 7. týdnu těhotenství a kvůli antifosfolipidovému syndromu musím užívat Godasal na utlumení imunity. Zánět je hodně bolestivý, už mám oteklou celou tvář a bojím se, aby to nemělo vliv na mimi. Na pohotovost se bojím, protože v našem městě vše řeší trháním, což teď nepřipadá v úvahu a má zubařka bude v ordinaci až v pondělí. Zatím jsem zkoušela roztok Tantum Verde, roztok na dásně od Herbadent, odvar z řepíku a ledování, ale bohužel bez úspěchu. Vždycky mi akorát na chvíli zabere paralen, ale ani s tím to nesmím přehánět. Budu vděčná za každou pomoc.

Dobrý den, zkuste, pokud doma máte, vyplachovat pusu 3%. kysličníkem. Mně to tehdy poradila zubařka a úleva přišla okamžitě :palec:

Příspěvek upraven 31.07.21 v 12:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
31.7.21 12:35
@Míma73 píše:
Dobrý den, zkuste, pokud doma máte, kloktat 3% kysličník. Mně to tehdy poradila zubařka a úleva přišla okamžitě :palec:

Samotný, neředěný? A je to vhodné v těhotenství? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
31.7.21 12:39
@Deni94 píše:
Samotný, neředěný? A je to vhodné v těhotenství? Díky.

Mne řekla neředěný. Dala mi i stříkačku a ohla mi jehlu, abych se k tomu zubu lépe dostala. Já si pak dělala i výplachy. Opravdu to pomohlo hned. Jestli je to ale vhodné v těhotenství, to nevím, to byste si na tu pohotovost, musela zavolat a ověřit si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
31.7.21 13:06

Na zanet dasni jsem v těhotenství pouzivala vodu Corsodyl.
Ale pokud uz mas oteklou tvar, zubari se nejspis nevyhnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19075
31.7.21 13:11

Pokud mas oteklou tvar, na nic bych necekala a upalovala na pohotovost. Nemusi to byt pouze zanet dasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
31.7.21 13:13

Při obou těhotenstvích mi začal růst zub moudrosti, ve třetím měsíci už byla bolest nesnesitelná, jela jsem k zubaři a zub si prostě nechala vytrhnout, normálně injekci jsem dostala, celkem skoro tři, byl to vážně obr… ale měla jsem stach, že moje mimčo spíš ovlivní to, když si ho vytrhnout nedám :) taky jsem se teda hrozně bála, ale nakonec uleva a trhání jsem vůbec necítila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4429
31.7.21 13:26

Mne tiez trhali 8cku v tehotenstvi. Neboj. Skoda, ze si ten zanet nechala tak rozjet. Ntslim, ze uz nebude mozne pouze nejake vyplachovani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
31.7.21 13:33

V těhotenství jsem úplně v pohodě brala 2 paraleny 4× denně a je vše v pořádku, takže se jich neboj ale radši se domluv s doktorkou aspoň po telefonu,…
jinak mě na zub pomáhalo kloktání slivovice :lol: a pak to bude chtít nejspíš antibiotika, ale myslim si, že pár léku je v těhotenství lepší než snášet nějakou extra velkou bolest…
Jinak proč ho nechceš vytrhnout? Lokální umrtvení nevadí a budeš mít pokoj :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
31.7.21 13:35
@Míma73 píše:
Dobrý den, zkuste, pokud doma máte, vyplachovat pusu 3%. kysličníkem. Mně to tehdy poradila zubařka a úleva přišla okamžitě :palec:Příspěvek upraven 31.07.21 v 12:35

Ten je taky fajn, staci i nakapat ho na kartaček a zub tim pořádně projet, ale je to jen krátkodobý řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2241
31.7.21 14:01

Ten kysličník taky doporučím, taky jsem měla od zubarky ohlou stříkačku a vyplachovala jsem stokrát denně, i v těhotenství. Ale pokud je to tak hrozny, že máš i oteklpu tvar, zobes léky atd, tak to nějaký výplach nespravi, musíš k zubaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 14:47

@Deni94

Hlavně chladit tvář z venku ať to ten zánět tlumí.

Já kvůli 8 skončila s hromadou hnisu v tváři na zákroku. Na pohotovosti jsem byla dvakrát a poslali mne domů s tantum verde.

• Citovat
  • Nahlásit
3275
31.7.21 18:10

Ahoj, mi začal zlobit zub v I. trimestru a muselo to ven. Velký zánět, hnis, zub tlačil hodně na zuby vedlejší. Nevylezl, takže se vyřezával, ono bohužel to může být pak ještě horší. Ošetřovala mi to moje zubní a pak si to vzali na starost na stomchir. Byla to spodní pravá osma, mám už jen pravou vrchní. Levé moudráky mám oba dělané, když sem kojila první dítě 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
7.9.21 11:02

Zánět?

Obnovuji diskuzi, ale bohužel to není osmička ale dvojka vepředu. Na zubní jdu zítra. Zajímají mě případné zkušenosti.

Probudila jsem se s podlouhlým váčkem vedoucím jakoby ihned od zubu. Váček jsem ráno propíchla v domění, že jsem si odřela dáseň, ale udělal se znovu. Teď mi to kolem zubu natéká už i vepředu lehce. Netušíte, jestli tak vypadají zanesené kanálky, nebo to spíš vypadá jen na zánět v dásni? Nemívám se zuby problémy a udělalo se to opravdu přes noc. Ještě k tomu v tom těhotenství si říkám, jestli i to nemůže nějak ovlivňovat záněty v těle a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat