Reklama

Zánět dásní - pomůže něco?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 27.01.18 09:51

Tak na to se mi osvědčila jedna zubní pasta, kterou mám od doktorky a není to o tom, že na pastě vůbec nezáleží. Jasně že nejdůležitější je mechanická očista, dobrým kartáčkem, ale tato pasta má prokazatelné účinky.
Je to pasta od Essens 50% aloe vera, která se běžně neprodává, ale snadno seženete na netu.
Moc dobré je si občas vyčistit dásně i tam, kde kartáček nedosáhne.
To se udělá suchým červeným vínem, které cucne do pusy a cedí mezi zuby co nejdéle, pak vyplivne, je dobré to udělat několikrát za sebou a uvidíte, co se vytáhne a svinstvo, když to vyplivneš třeba do umyvadla.

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 27.01.18 10:42

@Jedna babička moc děkuji za rady, je ravda že imunitu mám totálně v háji :(. No mě to právě dělal dr. včera, když si doma čistím zuby tak ani náznak krve ale včera při tom jeho čištění to valila jak blázen a dnes všechno bolí…momentálně vylachuji odvarem z jitrocele co jsem našla doma nasušený

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 27.01.18 10:45

@Dalibor7 hned na tu pastu kuknu, zatím používám klasik ruční kartáček, ale už jsem si objednala elektrický už jen na zkušenosti z okolí že když měli děti kazivost zubů při této změně se to zlepšilo tak třeba taky bude lepší to čištění, mám dost problém s tím že zuby na sobě doslova nalepené ani ta nic se tam nechce vejít jak jsou blízko :/. Fakt červený víno? Tak to by mě teda vůbec nenapadlo, alkohol vůbec nepiji navíc ani nesmím ale takhle to by nevadilo…

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 27.01.18 11:48

@brumi Nechci chytračit, jen ti řeknu své zkušenosti.
2 roky pravidelně chodím na paradentologii, kde mi dr. povrdila účinnost té pasty i když tomu sama nechce věřit, ale hlavně k tomu kartáčku.
Dr.mi řekla, že el. kartáček je pro lidi se zánětlivou dásní absolutně nevhodný, jenže já si koupil a po týdnu začal zjištovat, že měla pravdu.
Používám ho jen tak 1× za měsíc, když cítím, že se mi klasickým kartáčkem nedaří pořádně očistit plak.
Taky mi poradila, at používám kartáček Kuraprox, jenže mě nepasoval, tak jsem pátral po jiném a nakonec mi absolutně pasuje měkký Kolgate, má delší chlup, který při správné technice čištění proniká durch mezi zuby, což je fajn.

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 4 inzeráty 13.02.18 18:43

Potřebovala bych taky poradit. Mám zánět dásně u jednoho zubu a nemůžu se toho za nic zbavit. Začala jsem používat curaprox extra jemný, ústní vodu paradontax, jednou týdne elmex gele, snažím se naučit používat zubní nit, ale je to teda boj. Naštěstí zrovna u toho zubu je docela mezera, takže se tam nit v pohodě vejde. Zatím nepozoruju žádný zlepšení. Zubařka mi jen řekla ať používat nit. Mám u dásně jakoby na tom zubu takový černý proužek, nevím jak to popsat ani nevim co to je. Neustále si na tom místě šťourám jazykem ptz to samozřejmě bolí, nějaká zázračná rada?

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 13.02.18 18:48

@Quinn7 navštívit dentální hygienu. Zuby pořádně vyčistí i pod dásněmi, dáseň se pak k zubu přihojí, navíc i změří mezizubní prostory a doporučí správnou velikost mezizubního kartáčku. Nit je jen do míst, kam se žádný kartáček nevejde, ale těch je minimum.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.02.18 06:52

@Quinn7 Pokud bydlíš poblíž Olomouce, nebo by jsi byla ochotná tam zajet? Urřitě bych věděl, kam tě nasměrovat.

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 4 inzeráty 14.02.18 08:35

Bydlím v Praze případně jižní Čechy. Nějaký tip na někoho hodného a dobrého?

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.02.18 11:14

Kousek od Olomouce má ordinaci jeden pán, není to doktor, ale doktoři k němu posílají své pacienty, když si s nimi neví rady, tedy hlavně místní zubařka.
Vyrábí podle vlastní receptury velmi účinný lék na zánět dásně, který funguje v podstatě vždy i když antibiotika zklamou.
Nemá žádné stránky, takže kontakt na něj nenajdeš, ale můžu ti ho napsat do ss, ale pokud za ním nechceš přijet je to zbytečné.

Lůů111
Povídálka 45 příspěvků 09.03.18 10:11

Dobrý chci se zeptat byla jsem dnes u zubařky s tím že mě bolí dáseň a mám tam bulku, řekla mi že mám zánět dásní vyndala mi zubní kámen a chtěla dát antibiotika ale jelikož od ledna jsem brala už troje kvůli anginam (čeká mě operace krčních mandlí) tak mi je nedala a řekla ať beru šalvěj a že by to mělo se zlepšit. Chci se zeptat jestli opravdu jen pomůže čištění zubů listerin a ta šalvěj??

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8736 příspěvků 09.03.18 10:13
@Lůů111 píše:
Dobrý chci se zeptat byla jsem dnes u zubařky s tím že mě bolí dáseň a mám tam bulku, řekla mi že mám zánět dásní vyndala mi zubní kámen a chtěla dát antibiotika ale jelikož od ledna jsem brala už troje kvůli anginam (čeká mě operace krčních mandlí) tak mi je nedala a řekla ať beru šalvěj a že by to mělo se zlepšit. Chci se zeptat jestli opravdu jen pomůže čištění zubů listerin a ta šalvěj??

Já měl zánět dásní a zubař mi řekl, že musí dát atb. :nevim: Měl jsem to dlouho, ale zase zlepšit se to určitě může. Jen né vyléčit.

bloesty
Kecalka 210 příspěvků 09.03.18 10:17

@Lůů111 Pokud je ta diagnóza správně a je to jen zánět dásní, nepomůže nic jiného než perfektní hygiena (odstranění kamene u zubaře nebo hygienistky a doma důkladné čištění včetně mezizubních prostor). Antibiotika se většinou dávají jen u pacientů, který k tomu mají ještě nějaké celkové onemocnění.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 09.03.18 10:29

Doporučila bych návštěvu zubní hygieny. Pořádně vyčistí zuby od zubního kamene a ukážou co a jak ohledně správného čištění zubů včetně mezizubních prostor.

Lůů111
Povídálka 45 příspěvků 09.03.18 10:32

Ona mi říkala pokud to trochu nepomůže přes víkend tak mě k němu objedna, jelikož já dolní přední zuby mám hrozně moc u sebe bez jakékoliv mezery tak mi říkala i doktorka že se to blbě čistí.

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 09.03.18 11:07

Kamistat nebo tak nějak se to jmenuje. Mastička na afty a dasně. možná zkus to

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >