Zánět dásní při 6 nemoci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
84
24.11.21 20:55

Zánět dásní při 6 nemoci

Prosím o zkušenosti a názor. Mám dvě děti, u mladší 8 měsíců jsou poslední 4 dny teploty, u lékařky jsem byla a diagnóza: možná 6 nemoc, uvidíme podle vyrážky. Starší holčička 2,5 roku od včerejška taky teploty, lékařka ji včera viděla taky. Ale dnes od rána bolí ji,, zoubky, dásně či bůhví co to je" nemůže jist, všechno ji,,stipe " jediné co, mi vypije mléko, pořád dávám na noc UM. Hrozně ji páchne z úst ( ale zuby ji čistím fakt pravidelně a pořádně, takže si myslím, ze nedostatečnou hygienou to být nemuze), může být zanet dasni u 6 nemocí? Nebo, co to může být? Pořád říká, že ji to bolí, nechce ani moc pít. Děkuji za odpovědi. Jinak k lékařce jdeme zase zítra, ale ráda bych znala Vaše zkušenosti a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
522
24.11.21 21:05

Aftózní stomatitida. Je to pěkně hnusná nemoc. Kupte v lékárně něco na afty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
24.11.21 21:16

@Hibou nezdá se mi, že by měla v puse afty, ma trochu oteklé ty dasnicky, ale nic tam nejde vidět 🤷‍♀️ nebo to je jen název a s afty to nemá nic společného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
24.11.21 21:22
@Romanavas píše:
@Hibou nezdá se mi, že by měla v puse afty, ma trochu oteklé ty dasnicky, ale nic tam nejde vidět 🤷‍♀️ nebo to je jen název a s afty to nemá nic společného?

Afty ještě přijdou. Já se nakazila v dospělosti od dítěte, které kromě zápachu z úst jiný příznak nemělo, a mělo to přesně tento průběh - horečka, pak natekly dásně, že jsem si myslela, že mám zánět, a pak se mi udělaly všude afty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
24.11.21 21:26

@Hibou tak uvidime, děkuji Vám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4692
24.11.21 21:39
@Romanavas píše:

Gingivalni stomatitida. Je to v podstatě primoinfekce herpes simplex viru. Dásně jsou natekle, krvácí při čištění, cokoliv sladkého nebo slaneho štípe. Pritomna může být i teplota. Doporučuji zuby v tom nejhorším nečistit..ale určitě po každém jídle nebo mléku vyplachnout čistou vodou. Klidně zapít vodou nebo použít stříkačku. Díky tomu tam nebudou zbytky jídla nebo mléka „hnít“.

Také so tomu říká aftozni stomatitida.
Ale afty nemusí být vždy přítomné. Oba synové to měli a vždy jsem musela nasadit Nistatin, kde úleva přišla již po 2 potřetí dásní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
24.11.21 21:56

@S.maya moc děkuji, tak doufám, že to brzy přejde a děkuji za doporučení na úlevu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat