Zánět dásní při kojení - mám ještě čekat?

6362
5.4.17 10:44

Zánět dásní při kojení - mám ještě čekat?

Ahoj holky,
prosím o radu. Asi od pátku mě dost bolí okolí horní osmičky a přenáší se to až ke spodní čelisti :( Ač se Tantum verde při kojení nemá, sáhla jsem po něm a vyplachuju si s ním ústa. Na nějaký čas mi to znecitliví, ale jakmile to přestane účinkovat, opět to dost bolí. V zrcadle jde vidět, že je to zanícené. Teď zvažuji, jestli ještě vyčkat, že se toho nějak zbavím sama, nebo jestli se mám vydat k zubaři. Aby toho nebylo málo, beru ještě antibiotika na angínu, měla jsem i pozitivního streptokoka. Přitom plně kojím, mám teprve 3 měsíčního drobečka a nerada bych přestala. Mám jetě vyčkávat, že třeba Tantum verde zabere, nebo raději zajít k zubaři? Může mi vůbec něco provádět, když kojím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29442
5.4.17 10:56

Jdi k zubaři. Osmičky jsou svinstvo a sama si s tím neporadíš. Mám bohaté zkušenosti, vždycky se mi to rozjede v těhotenství nebo po porodu. Naposledy před měsícem (jsem v 19tt.). Jeden den mě začala pobolívat dáseň u osmičky a druhý den už jsem nepolkla. Týden jsem chodila na drény, tak to u mě skončí pokaždé. Nakonec z toho byl zánět čelisti, já lezla bolestí po zdi. Není dobrý si s tím zahrávat, u zubaře jsem skončila vždycky. Dělat ti s tím samozřejmě něco bude, zánět se normálně léčí (výplachy, dezinfekce a drén) a kojení to nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13787
5.4.17 10:57

Já včera byla u zubaře (dítě skoro 3m., plně kojím), bolel mě zub, samoléčby jsem se bála, čekala jsem přes 2m., mám zánět nervu v jednom zubu. Normálně mi dal injekci, vrtal, do zubu mi něco strčil a za 14 dní jdu znovu. Zub mě stále bolí, asi to musím vydržet, ale aspoň se s ním něco dělá a snad to bude brzy ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 11:01

Určitě jít, pomůže od bolesti i příčiny :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
5.4.17 11:01

@Petule030 mě se dělal zánět dásní při kojení, nebo po ukončení kojení. Bylo to z hormonálních změn. Zubařka mi to jen opláchla dezinfekcí a řekla, že musím čistit, nejlépe po každém jídle. Kolem zubu jednosvazkovým kartáčkem. Používala jsem herbadent. Výplachy ústní vodou, propolis a nebo ředěný kysličník. Bolelo to pekelně, ale to čištění pomáhalo. Raději si zajdi, jestli nemáš nějaký zánět pod zubem, já to měla vždy jen na dásních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6362
5.4.17 11:04

Aha, takže normálně se s ním může manipulovat - injekce, trhání? Zubaře mám v jiném městě, nikdy jsem na zuby nijak netrpěla, tak mi stačilo tam zajet 2× ročně na preventivku. Ach jo, ale co nadělám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6362
5.4.17 11:10

Každopádně děkuji všem, očividně nejsem sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
5.4.17 22:47

@Petule030 Než se dostaneš k zubaři, zkus vyplachovat heřmánkem, mně to hodně pomohlo od akutní bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama