Zánět dásní v těhotenství - 27. tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 21:51
Zánět dásní v těhotenství 2

Ahojky chci poradit mám zánět dásní jsem ve 27 tt
A co mě trápí objednávala jsem se už před 14 dny k zubaři ten mě těžce prorval až ke konci června…
A mám zánět dásní občas vidím že se mi i od zubů odděluje dáseň jen trošku…
Chci se zeptat čím to zastavit… Zuby jsi čistím pravidelně… Je to moje první těhotenství…
Co bych mohla si koupit aby se to aspoň trochu zmírnilo než půjdu k zubaři :o
 Děkuju

Přečtěte si článek: Jak probíhá 27. týden těhotenství?

Reakce:
Fany97
Kecalka 198 příspěvků 15.05.19 21:53

Mam dobrou zkusenost s gelem na dasne. Sezenete v lekarne

Térouš
Echt Kelišová 8625 příspěvků 15.05.19 22:02
@Anonymní píše:
Ahojky chci poradit mám zánět dásní jsem ve 27 tt
A co mě trápí objednávala jsem se už před 14 dny k zubaři ten mě těžce prorval až ke konci června…
A mám zánět dásní občas vidím že se mi i od zubů odděluje dáseň jen trošku…
Chci se zeptat čím to zastavit… Zuby jsi čistím pravidelně… Je to moje první těhotenství…
Co bych mohla si koupit aby se to aspoň trochu zmírnilo než půjdu k zubaři :o
Děkuju

Mezizubní kartáčky a na ně gingivalni gel

Mišule86
Kecalka 243 příspěvků 15.05.19 22:03

Corsodyl ústní voda. Je dobrá i jako prevence. Koupíš v lékárně :palec:

Aduš8
Závislačka 4496 příspěvků 15.05.19 22:04

Výplachy heřmánkem, šalvějí.. Pravidelně a pořádně čistit zuby. Měla jsem to v prvním těhotenství taky a hned po porodu byl klid.

Uživatel je onlineSashie
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 15.05.19 22:05

Já jsem si takhle protrpěla první těhotenství. Pomohl mi bylinkový gel na dásně (herbadent gel), dělají i zubní pastu. Neskutečně mi krvácely a bolely dásně, když jsem si čistila zuby, tak to byla jatka. A nechci tě zklamat, doktor s tím moc neudělá. Dojdi si na dentální hygienu, tak ti poradí spíš. Jde o to, aby se to nerozjelo a to je hlavně o správné technice čištění. A tam tě vezme určitě dřív…

Čupííto
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 15.05.19 22:24

No hlavni je spravna technika cisteni zubu a pouzivat mezizubni kartacky. Pak ten Corsodyl. Mela jsem to v tehotenstvi taky, nemohla jsem ani kousat jak to bolelo. Ale diky tomu jsem se aspon zacala zajimat o spravnou dentalni hygienu. :mrgreen: Nez jsem se dostala k zubarce a na DH tak uz jsem to mela dobry. :palec:

Příspěvek upraven 15.05.19 v 22:24

Azeretereza
Závislačka 2755 příspěvků 15.05.19 22:24

Teď to aktuálně řeším, nejsem teda těhotná. Zanet dásní se mi rozjel nedávno, a to celkem pořádně. Zkoušela jsem to léčit pastama, ústní vodou, mezizubnima kartackama, Herbadentem z lékárny.. a nic. Tak jsem letěla k doktorce, obrousila zubní kámen, pořádně mi to vyčistila, dala mi Parodontax ústní vodu, nějakou extra, přímo na problémy s dasnema - koupíš v lékárně. Každopádne rozdíl a úleva už po pár dnech stoprocentní.

Sama to nevylecis, jdi k dentální hygienistce nebo k zubarce, musí ti dát pryč zubní kámen, pak teprv můžeš léčit důsledky.

Edit - koukám že píšeš že k doktorovi se dostaneš až v červnu, mě moje vzala jako akutní případ, to by nešlo?

Kajka9
Závislačka 3835 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 23:12

Šla jsme o víkendu na zubní pohotovost.. něčím mi to propláchly a přestalo mě to bolet a to jsme měla celkem hodně

Váš příspěvek
Reklama