Zánět dělohy po porodu

10
3.8.20 18:41

Zánět dělohy po porodu

Ahoj holky, nemáte nějaká zkušenost? Jsem asi přes dva týdny po porodu. Včera večer mě z ničeho nic chytla hrozná bolest v podbřišku, do hodiny už jsem měla strašný bolesti, že jsem se ani nemohla zvednout, jen jsem ležela v křečích. Jela jsem na pohotovost a tam že už mám vše zahojené a i krevní testy neprokázaly zánět. Když mi ale doktorka prohmatala břicho, tak bolest a taky vnitřní ultrazvuk byl hrozně bolestivý, že ho ani pořádně nemohla dodělat, jen se dotkla čípku a já umírala. Dostala jsem antibiotika, že to vypadá na zánět dělohy. Zatím pořád nezabraly a já jen doufám, že se jedná o tu dělohu, když to vzniklo takhle z minuty na minutu a ty krevní testy nic neukázaly a doktorka vypadala tak nějak nejistě. Ale prý se ten zánět ještě nemusel promítnout do té krve. Neměla jste to takhke nějaká? Nemůžu se vůbec o naše mimco starat, jen mi ji manžel nosí na kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3094
3.8.20 18:54

A brala ti něco jiného kromě crp a krevního obrazu? Neposlala te na vyšetření na chirurgii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9250
3.8.20 19:32

To je úplně normální. Gynekologické záněty jako je zánět dělohy se promítnou do krve až později. To by měla paní doktorka vědět. Já měla zánět dělohy třikrát. Vždy hrozná bolest přesně jak popisuješ. ATB budou zabírat tak tři čtyři dny. Fakt odpočívej, nech se obsluhovat. Ono to přejde, chce to jen čas :hug: já pak vždy brala na podporu i Wobenzym ( i při kojení), ale to konzultuj na gyndě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.8.20 20:22

@Nell2 No ona zmiňovala, že by mě mohla poslat i na chirurgii, ale že na nic jiného asi stejně nepřijdou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.8.20 20:24

@anavi13 Tak to jsem ráda, že jsi to měla podobně. Tak teď už jen počkat, až zaberou ty antibiotika. Aspoň že je teď manžel doma, nevím, jak bych to jinak dala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9250
3.8.20 20:30

@Anilla do týdne budeš fit :palec: ale opravdu to ještě bolet bude, musí zabrat ty antibiotika. Ten zánět dělohy se opravdu pozná celkem bezpečně, že vaginální vyšetření bolí. Mě bolelo i dosednutí na židli. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.8.20 22:35

@anavi13 Jj sedání a vstávání je nejhorší. Dělá mi ale zatím problém i otočit se v posteli z jedné strany na druhou. A neřekli ti důvod z čeho to může vzniknout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.8.20 22:46

@anavi13 A ty jsi to měla taky po porodu? A jak často od sebe ty záněty? Já jen, co můžu očekávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9250
4.8.20 06:48

@Anilla jo pak už bolelo vše. Poprvé jsem to měla nejhorší a to jsem se fakt nemohla hýbat. Já jsem extrém :D důvod těžko říct, u mě asi jen moc reaguje tělo. Poprvé byl o revizi dělohy i přes ATB, podruhé po porodu, ale až čtyři měsíce po, kdy se tělo chystalo na první MS( měla jsem komplikované hojení po císaři tak jestli to bylo tím). Potřetí po spontánním potratu, taky naprosto bezdůvodně, pač to bylo v 7+0 a rostly jen obaly, takže taková opožděná MS. Ale vždy jsme to hezky zaléčili a bylo to v pořádku. ;) Vůbec nepřemýšlej černě, vím, že já z toho byla taky vždy na nervy, pač ta bolest je fakt veliká. Teď odpočívej, miminko manžel zvládne a za chvíli už to vše převezmeš ty ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.8.20 18:25

@anavi13 díky moc, no to jsi toho měla teda dost. No hlavně že vše dopadlo vždy dobře. Já se právě bála, jestli se mi to nemůže zase za nějakou dobu vrátit. Tak budu doufat že ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9250
4.8.20 18:41

@Anilla ne to není nic co by se vracelo. Jen se to musí dobře doléčit. Já to mám prostě vždy po něčem :D jsem takový exot :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
7.8.20 21:24

@anavi13 Můžu se ještě zeptat? Říkali ti doktoři, jak pomoct léčbě? Třeba že by se mělo ležet a tak? Mám dvě dcery a ležet tak nějak nemůžu. Včera už to bylo mnohem lepší a dneska už zase cítím to břicho. Manžel dneska nebyl doma a já musela nosit dost malou a běhat okolo starší, tak si říkám, jestli to nějak nemůžu zase zhoršit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9250
7.8.20 21:31

@Anilla no nějaký klid by měl být. Já měla zrovna, když už jsem měla syna, doma manžela a prostě fakt mi ho jen nosil a asi ten týden jsem ležela, odpočívala. Takže jestli to nějak jde, tak co nejvíce odpočívat. Ale chápu, že je to těžké. Já pak brala ten Wobenzym, ale nutné to není. Ten odpočinek je vlastně to nejdůležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
7.8.20 22:44

@anavi13 díky, jojo budu muset. Ono je to s těma dvěma prckama už horší no. Ale hodně mě to překvapilo, že to břicho zase trochu cítím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9250
8.8.20 07:11

@Anilla ono to ten týden chce fakt klidový režim. Zapoj babičky, to zvládnete :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama