Zánět dutin? Kdy jít k lékaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katerinaaff
Povídálka 31 příspěvků 02.12.18 13:16
Zánět dutin? Kdy jít k lékaři

Ahoj!
Byla jsem ted cely tyden nemocna. Klasicke nachlazeni (ryma, kasel, bez horecky). Prislo mi ze ted po tydnu uz to pomalu ustupuje ale porad nemuzu poradne vysmrkat jednu “dirku” a prijde mi jako by se mi tam ta ryma zasekla. Boli me dutiny ale jen na te leve strane, hlavne pri predklonu nebo kdyz se zvednu tak me zaboli hlava. Je to takhle uz druhy den a docela me to obtezuje. Neznate nekdo nejaky zpusob jak se toho zbavit?

Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 02.12.18 13:24

acc + pár dní v teple

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 02.12.18 13:24

@katerinaaff jestli nemáš teplotu a nějaké výrazné bolesti hlavy či těch dutin, tak zkus z lékárny kapky do nosu s kortikoidy, nějaké by měly být i volně prodejné.

panenka87
Extra třída :D 13278 příspěvků 02.12.18 13:27

Tak buď Sinupret nebo i Paralen uvolňuje dutiny. Jinak bych šla k Dr. pokud by to nebylo lepší.

brisco
Závislačka 2962 příspěvků 02.12.18 13:28

Muconasal a Sinupret bych na to dala. Jestli umíš, tak proplach konvičkou.

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 02.12.18 13:42

Je super udělat si takový napařovací proces. Dej vařící vodu do hrnce, to polož do umyvadla a nakloň se nad to a zakryj si hlavu osuškou, aby uniklo co nejmíň tepla kolem. Taková domácí sauna pro obličej. Hlavně bacha aby se ti neudělalo špatně a nespadlas do toho hrnce. Ono to teplo ty dutiny uvolní, stačí pár minut. Tohle nám vždycky dělala babička když se bála aby sme neměli zánět dutin, dělala sestřičku na Orl, tak si v lecčem dovedla poradit ;) jinak klasické kapky do nosu a snažit se co nejvíc smrkat, aby se ta rýma neusadila v těch dutinach

levandule23
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 02.12.18 14:04

Sinupret a proplachovat konvičkou. Jestli po pár dnech nebude líp, tak doktor.

Adenka84
Závislačka 3871 příspěvků 02.12.18 14:04

Tez doporucuji teplou lazen. Muzes si do horke vody dat i trochu soli.
Prikryt si hlavu rucnikem a chvilinku inhalovat. Pak by se to mela uvolnit. Pokud mas doma nosni konvicku muzes zkusit i tu.
Jinak pokud bolest neprestane urcite zajdi na ORL.
Vim jak dutiny boli. Trikrat me dutiny punktovali - dost neprijemna vec. Loni jsem dostala tzv kychaci sprej. Ktery vyvolal okamzite nekolikaminutove kychani a hnis jsem pak hezky diky tomu vysmrkala. Je to, ale napredpis. Jinak pri zanetu dutin casto byvaji teploty 38 stupnu trvajici nekolik dni i tyden a vice.
Drzim palce.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.12.18 15:01

Modafen za hodinu máš klid.

reny14
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 02.12.18 20:35

Na ORL nám teda říkali při zánětu dutin zásadně nedělat napařovací lázeň. Pouze namáčet lokty do horké (snesitelně) vody.

Adenka84
Závislačka 3871 příspěvků 02.12.18 20:36

@reny14 musi po te lazni byt v teple.. urcite nevychazet ven do zimy.. to by bylo jeste horsi.. to souhlasim..

Ennny
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.12.18 20:43

Na nahřívání se doporučuje suché teplo ,měli jsme doma kdysi přímo takovou lampu na dutiny

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >