Zánět dutin, žádná změna

275
18.12.18 08:42

Zánět dutin, žádná změna

Ahoj holky, už si nevím rady. Ve čtvrtek jsme byla u doktora a mám prý zánět nosohltanu, hrtanu, ale hlavně dutin. Takže mi dali ATB :( beru je jak mam, ale pořát nezabírají. Pořát se mi nespustila rýma. Hrozně to v dutinách tlačí.
Včera jsem byla u doktora, ale doktorka mi řekla, že to je v pořádku, že žádný problém nevidí. Myslim že mě odbyla, ale dneska už se mi tam jet znova nechce :? Nemáte nějakou radu, jak by se mi mohla ta rýma spustit? Napařuju se každý den minimálně 2×, zkoušela jsem i domácí punkci, taky bez výsledku. Budou Vánoce, tak potřebuju fungovat, ale jsem ráda že ležim :? Moc děkuju za jakékoliv tady :srdce:
Edit. -chybka

Příspěvek upraven 18.12.18 v 09:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

13127
18.12.18 09:03

@Evickamicka domácí punkci? :roll: proboha, co to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24438
18.12.18 09:17

Sinupret bereš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6736
18.12.18 09:18

@Evickamicka já mám dutiny velmi často a víš? co, nikdy semi po atb rýma nepustila jen po nějaké době problémy zmizely, pak ještě jeden super drporadil vatou špulku vatičku namočit co nejvíce do silnýh nosních kapek a snažit se zavést do nosní dírky co ejvíce to jde a nechat aspoň 10 min pak ven, to i mipotom něco rýmy odejde nejleši eukaliptové, a nahřívat se moc nemá protože ti teplem otečou sliznice a ještě více se ucpou a nic nemůže ven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5017
18.12.18 09:29

@Evickamicka nahrivat by se melo pry jen suchym teplem. Me pomaha infralampa. V tehotenstvi jsem brla sinupret, ale jestli opravdu pomohl nedokazu rict. Pouzivam kapky pinosol a vincentku sprej jako prevenci. Stejne vzdy tak tyden az 14 dni trpim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
18.12.18 09:29

@Pipet mám na něj alergii :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
18.12.18 09:30

@stinga to je to co popisuje @brumi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
18.12.18 09:36

@brumi když to udělam, tak mi to moc nepomuze, kdyz to vytahnu, tak se dvakrat vysmrkam a zas se to ucpe. Třeba to dělam špatně :think: strčim to tam co nejdál to jde, většinou zůstanou koukat tak 2-3cm, nechvam tak 15 minut a vytahnu. Ale stejně smrkam jen vodový (omlouvam se, ze to takhle pisu). Vubec se mi to nepouští :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
18.12.18 09:39

Já to mám taky často a pomáhají mi antihistaminika - třeba xyzal, pak kortikoidový sprej, ale to už je na předpis a infralampa. Ale žádná velká rýma se mi stejně nikdy nespustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13573
18.12.18 09:44

No co mě napadá tak zkusit Sinupret a třeba i takovou konvičku, na propláchnutí dutin. Ale fakt nevím, jestli by ti zrovna tohle pomohlo. Drž se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
18.12.18 09:46

Suché teplo a pak funguje taková konvička, kterou koupíš v lékárně, a proplachuješ si tím nos… Dělám to hlavně u dcery a vždycky jsem překvapená, jaké sr***y vysmrká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
18.12.18 09:50

Nosohrtan?! :mrgreen: domácí punkci asi ne, že? To není dobrý nápad :think:
Jinak dejte do sportovní lahve od rajce teplou vodu a 2-3 čajové lžičky soli a proplachnete nos - v předklonu nad umyvadlem jednou dírkou dovnitř, druhou nechat vytect a případně vysmrkat. Opravdu to funguje, i jako prevence. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
18.12.18 09:51

@panenka87 ten sinupret by byl super, jenže obsahuje laktózu a na tu já mam alergii :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13573
18.12.18 11:01

@Evickamicka Aha, tak to je blbý :( a co zkusit tu konvičku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
18.12.18 11:15

@panenka87 to pomohlo tak na 10minut, trosku jsem vysmrkala a zas ucpano, to bych to do sebe musela klopit furt :( achjo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama