Zánět hrtanu, stav po ATB

Anonymní
14.4.15 20:37

Zánět hrtanu...stav po ATB...

Třeba mi někdo poradíte…od pátku jsem na ORL dostala a brala ATB Azitromycin Mylan na tři dny…ATB mám dva dny dobraná a přijde mi to snad ještě horší…krk mě už nebolí, ale škrábe mě v něm, spustila se mi strašná rýma…totálně zabetónovaný nos…beru něco jako Sinupret…potřebovala bych být do víkendu ok…nemáte někdo typ…jak léčbu vylepšit? díky moc za radu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
677
14.4.15 20:58

Potykam se se stejnym stavem, akorat jsem u doktora jeste nebyla a lecim se doma :D hodne klidu na luzku, teple tekutiny, paralen, zazvorovy caj, do nosu vincentku a Bioparox a hodne ovoce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
14.4.15 21:31

Pokud se nepletu, tak zánět hrtanu je laryngitida. Na tu pomáhá vlhký studený vzduch, případně prieznitzuv obklad na krk. Léky jsou k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
14.4.15 21:32

Po dobrání ATB by tě měl vidět dr., aby zkontroloval, jestli je zánět zaléčen, případně udělal náběry krve na zánětlivé markry. Dělali ti výtěr?

Doporučuju nechat si napsat recept na Erdomed (uvolní dutiny, výrazně líp než Sinupret) a zapařovací zábaly na krk (babská rada s překvapivě vysokou efektivitou). Do nosu rozhodně Nasivin, ale kapky, ne sprej a aplikovat jako tampon (smotek vaty pořádně nacucat Nasivinem, strčit co nejhlouběji do nosní dírky a nechat v nose cca 15 minut účinkovat) nebo nakapat, ale je potřeba v leže s hooodně zakloněnou hlavou, aby to nateklo až tam, kam má. Klid na lůžku, při horečce paralen a na noc nějaká antihistaminika, např. Aerius. Pracovala jsem chvilku jako sestra v ORL amb. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13387
14.4.15 21:37

Není zde záměna? Zakladatelka píše zánět hrtanu, ale má se asi jednat o zánět nosohlanu.. 8) Také na to občas trpím, Prieznitsův obklad hodně pomáhá, dále teplo, vlhčí vzduch.. :think: Také jsem někd četl inhalovat snad Vincentku či co… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat