Zánět ledvin a povinné očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rondik
Nováček 2 příspěvky 17.01.18 12:25
Zanet ledvin a "povinne" ockovani

Dobry den maminky :) Omlouvam se predem, pokud toto uz v ramci nejake diskuze bylo reseno - nepodarilo se mi nic najit. Chtela bych se zeptat, zda nektera mate zkusenosti se zanetem ledvin u novorozenete a tzv. povinnym ockovanim.
Nas chlapecek zanet ledvin prodelal ve svych 14 dnech, byla jsem s nim 10 dnu v nemocnici, dostaval nitrozilne atb, nejakou trojkombinaci, pak jeste papkal atb tyden, kdyz jsme prisli domu. V nemocnici nam doporucili odklad ockovani, nerekli vsak o kolik. Kazdopadne ve me nastartovali proces zjistovani, jak to s tim ockovanim je a cim vic jsem cetla, tim vic jsem se zacala bat. Dnes je mu sest mesicu a jeste zadne ockovani nema, a nejmene do roka ani mit nebude.
Ted planujeme jet s malym do Italie a ja mam strach, kdyz je neockovany. Je to takovy zacarovany kruh - bojim se ockovani, ale i tech nemoci, proti kterym se ockuje :roll:
Zajimalo by me, zda s tim mate zkusenosti, kdy jste takove miminko nechavaly ockovat, pripadne zda jste se kvuli tomu rozhodly neockovat (omlouvam se za to y pripadnym tatinkum, ale predpokladam, ze tu jsou hlavne maminky :-D).
Predem moc dekuji za vase reakce :)

Přečtěte si článek: Které vakcíny zahrnuje povinné očkování?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

medunka23
Kelišová 7113 příspěvků 17.01.18 12:32

Asi bych promluvila s tvým pediatrem a nechala si vše vysvětlit, to zda budeš očkovat a kdy si musíš srovnat sama v sobě, musíš být srovnana se vsema pro i proti.
První jsem ockovala ve 4 měsících, dala jí i prevenar a TBC, druhou až na 6ti měsících schematem 2+1, teď je jí 18m a MMR dostane na jaře až skončí nemocnost.
Hlavně bych si zjistila, jestli pokud nenaockujes hexu do 1 roku, jak je teď ve vyhlášce, jestli následnou aplikaci nebudeš muset hradit.

Tejule
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 17.01.18 12:39

Předem upozorňuji, že jsem zastánce očkování s rozumem. Takže očkovat. Rozdělene Hexu, pneumo. Pro mě vakcíny jsou život zachraňujíci. Myslím, že pyelonefritida není ten důvod odkládat očko do roka. Za to asi může antivax kampaň, ale budis, tvé dítě, tvá zodpovědnost. Teď k dotazu. Já bych s neockovanym 6ti měsíčním miminkem do Itosky nejela. Ale víš co. Co se ma stát se stane. Černý kašel může chytit i v Cechach, stejně jak tam. Já bych si někdy přála jak by jste reagovali, když by jste viděli dítě intubovane, kvůli černému kašli. To zas Elekova a spol hlásají že nemoci nejsou, ale ony jsou. Rozum do hrsti! :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 17.01.18 13:01

Co na to pediatr? Spíš je kupodivu, že když má tvůj syn už půl roku, že jste to ještě neřešili? Podle mě není žádný důvod nadále očkování odkládat, pokud je tedy syn v pořádku a ty očkovat chceš.

vertunka
Závislačka 4706 příspěvků 17.01.18 13:02

Ja jsem tedy zastance ockovani. Nerikam cpat do deti vakciny horem dole, ale ty povinne bych ockovala. A dite bych urcite naockovala pred cestou do zahranici.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 17.01.18 13:09

@Rondik A musíte se s miminkem hnát do Itálie?
Já bych kolem toho půl roku, případně 10 měsíců začala. Odklad v nemocnici myslely určitě tak měsíc po skončení nemoci.
Já sama očkuju jen povinné a odloženě na maximum, ale s neočkovaným dítětem bych nejela do ciziny :nevim:

Verun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 17.01.18 13:45

Jestli je tolik mesicu bez potizi, klidne bych ho uz naockovala. Hexu muzes v setrnejsim schematu 2+1. Nepovinne bych nedavala.

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 17.01.18 22:08

Neočkuju nic. Je mnohem větší šance zranit se při autonehodě než chytit nějakou z nemocí proti kterým se očkuje.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 17.01.18 23:01
@Tejule píše:
Předem upozorňuji, že jsem zastánce očkování s rozumem. Takže očkovat. Rozdělene Hexu, pneumo. Pro mě vakcíny jsou život zachraňujíci. Myslím, že pyelonefritida není ten důvod odkládat očko do roka. Za to asi může antivax kampaň, ale budis, tvé dítě, tvá zodpovědnost.

rozhodně ano

pyelonefritida u malého kojence není důvodem k odkladu očkování až do roka, naopak, tím dítě ohrožujete, zrovna černý kašel zde v zimě nyní lítá jak…a tím jak se zde mele x cizinců se i se záškrtem může dítě setkat, kor kdyby ste cestovali

pokud je dítě už fit, domluvte se na pediatrii, nějak to určitě půjde vymyslet ale až do roka bych opravdu neodkládala, abyste pak nesplakali nad výdělkem a nekoukali na ditě na JIp u jak se dusí

:kytka:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 17.01.18 23:03
@quinsley píše:
Neočkuju nic. Je mnohem větší šance zranit se při autonehodě než chytit nějakou z nemocí proti kterým se očkuje.

naprostý nesmysl, není to pravda, kam chodíte na takové mýty? :think:

projděte si data szu o výskytu černého kašle, záškrtu, příušnic, žloutenek a dalšího v minulém roce…

Pidulka1991
Závislačka 2931 příspěvků 18.01.18 04:03
@quinsley píše:

Hmmm to jste vzala kde??… zrovna sousedka mela loni cerny kasel.. nikdy nevite co, kde na vas nekdo prskne…

Reflex
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 18.01.18 22:14

Nenechala bych se zastrašit, opravdu si projdi ten výskyt, ať jsi v obraze, ta šance nákazy je malá. Na základě těch informací se svobodně rozhodni. Co bych tedy důrazně doporučila, je netahat takto malé dítě do ciziny, ono stačí chytit průjem a zhubnout kilo.

Tejule
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 19.01.18 13:23

Nenechala zastrašit… wtf? Tady snad někdo někoho zastrašuje. To jsou holé fakta. Mám taky kamošku co si někde přečetla Elekovou, že po očkování dítě přinejmenším ochrne a budde zázrak když to přežije, nákaza nemocí je lepší, než do dítěte rvat vakcíny :lol: a pak jednoho krásneho dne, volala tchyně že má podezření na černý kašel a jak ji p.rdel cvakala… ihned po vyšetření tchyně - šla své dítě naočkovat a ono překvapivě přežilo… ( tady se zas můžou neočkovačky do mě opřít, že kolik dětí je postižených po očku atp. Abych to uvedla na pravou míru, jak to je - očkování postižení nezpůsobí, ale každy jsme přenašečem 12 nemocí, buď se potkaj dva se stejnou nemocí a problém je na světě, nebo ne, a dítě je zdravé, možná taky přenašeč. když se ti dva s tou nemocí potkají, tak tomu dítěti koluje v těle a čeká se na nějaký neznámý agens který tu nemoc probere k životu - ano nejčastěji je to očkování, protože malokteré dítě onemocní do 3 měsíců, nicméně neznámý agens je rýma, chřipka, a cokoli co zvedne T - lymfocyty, takže bohužel, dřív nebo později nemoc propukne, očkování, neočkování ) tož tak! A pokud někdo zastava nazor že pravděpodobnější je autonehoda… tak to už o něčem svědčí todleto. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Reflex
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 19.01.18 15:08

Ano, zastrašuje. Podívej se na výskyt nemocí z hexy a zkus si vyčíslit pravděpodobnost. Taky se podívej, kolik procent z těch nemocných bylo očkovaných. U černého kašle drtivá většina, u pneumokoků fifty fifty, u záškrtu nemáme data, protože nemocnost je 0, slovy nula. Totéž platí pro obrnu.

Tejule
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 19.01.18 15:43

Jakých nemoci z Hexy? Jako, že dá naockovat Hexu a dítě chytne nemoc? Prosím tedy o nějaké podklady abych se něco přiučila. Také by mě zajímala nějaká studie - opravdová, ne, že si někdo něco vymyslí, podložená fakty ( neexistuje) Ze dítě po ockovani chytne nemoc. Jen pro informaci, Obrna se znovu objevila na UK. To už je kousek. Otázka času, než se objeví u nás. :think: Je mi úplně jedno, kdo má a kdo nemá očkované dítě, zodpovědnost rodičů, ne moje, já své očkované mám. Ale co me na tom sejri, jsou ty bláboly, aby si neockovacky hlavně něco obhájily a je jedno, že je to ze studie, která byla fejk. Já jsem se ještě nesetkala s rozumným názorem u neockovacky… Opravdu jen bláboly a agresivní jednání. Řekla bych že 80% lidi ani neví proč neockuje, asi proto že ji to někdo řekl, nebo jim to poradil dr. Google :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >