Zánět ledvin nebo šestá nemoc?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 02:02
Zánět ledvin nebo šestá nemoc?

Ahoj. Jdu s dotazem jak u vás tyhlety nemoci probíhaly? Dcera už mi dva dny proležela v horečkách. Je jí 11 měsíců. Začalo to v úterý ráno, měla zvýšenou, pak se dostala nad 38 s tak jsem začala srážet. To trvá. Pořád se držela kolem 38 a od včera od večera jí to vylezlo na 39, srazila jsem ale docela těžko. U doktorky jsem s ní byla včera ráno, prý si myslí že je to šestá nemoc a údajně když to do pátku nepřejde máme přijít, CRP jí zatím nedělala. Včera po tom co jí to vylezlo jsem volala i na pohotovost, kde mi poradili studený koupele a ještě den vyčkat, že na CRP bylo brzo a na druhý ve fakultce mě poslala slušně řečeno do pryč. Nic jinýho kromě tý horečky a schvácenosti jí není, vypadá jak opilá když to na ní leze, pokud jí má staženou lékama, je jak zdravá jen chce víc mazlit. Má zájem o hračky, o svoje písničky co jí občas pouštíme, když se fakt snažím tak se i zasměje, přes den mi “pomáhala” s prádlem atd. Kojím jí co to jde, pije, kadí, plíny jsou počurané a včera jsem do ní nacpala i jídlo. Nesoplí, nekašle, angína to taky není. Teď jak má ty 39tky tak se to hrozně blbě sráží, dávám Panadol a střídám s Nurofenem, teď co má ty 39tky tak dávám i studené plenky na nohy a ruce - jsem zoufalá holky. Jak se u vás projevovala šestá nemoc? A zánět ledvin? To čekání co z toho teda nakonec bude je ubíjející.

Reakce:
šárkajak
Kecalka 492 příspěvků 25.04.19 07:00

Dcera měla oboje nemocí. Vždy tři dny teploty a ten čtvrtý buď se osypala a byla to šestá nemoc nebo. podle krve a moči zánět močáku. Ale opravdu nesmělo cenu chodit k doktorce dřív než ten čtvrtý den. Ať jste brzo fit :)

Alyss1
Závislačka 3087 příspěvků 1 inzerát 25.04.19 07:58

Tezko rict. Bohuzel ze fakt neda delat nic jineho nez tri dny cekat:(:(

U nas 6 nemoc.: tri dny 39, rano 36 a za dve hod osypany.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:17

No tak dneska zas ráno vstala 37, byla ale nesmírně ufňukaná, červená, prostě jí nebylo dobře a teď má zas skoro 39.. :zed:
Holky díky, já nevim, všude že jak u šesté nemoci je sice teplota ale dítěti jinak nic není a malá je úplně schvácená. Bojím se že to spíš asi budou ty ledviny :nevim: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:21

@ShadowDancer Náš kojenec měl zánět ledvin, jediný příznak horečka. Ještě se doporučuje kontrolovat moč - jestli není tmavá a nesmrdí, u nás to ale nebylo. Na CRP to bylo poznat už druhý den.

dickys
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 1 inzerát 25.04.19 09:26

Dcera měla zánět ledvin a kromě té horečky ji fakt nic nebylo. Já šla k Dr až třetí den a to měla crp už přes 130 - bývalo by lepší jít už o den dřív, takhle to bylo za minutu 12. Doporučuju chytit moč nejlépe do sterilní zkumavky (stačí i vyvarena sklenička) a jít s tím k Dr.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:40
@Anonymní píše:
@ShadowDancer Náš kojenec měl zánět ledvin, jediný příznak horečka. Ještě se doporučuje kontrolovat moč - jestli není tmavá a nesmrdí, u nás to ale nebylo. Na CRP to bylo poznat už druhý den.

Tmavá není a nevšimla jsem si ani zápachu. Holky díky, když jí zítra nevyleze vyrážka tak se pokusím odchytit tu moč a jít s tím k doktorce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 09:46

@ShadowDancer Držím palce, jsou to nervy… Jinak odchytává se nejlépe ihned po probuzení. Úplná sterilita moči není nutná, doktorka nejspíš jen změří leukocyty a kdyby vyšlo blbě i CRP, nejspíš vás odešle do nemocnice. Moc přeju, ať je to ta šestá nemoc!

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 11:29

Tak jsem vyrazila hned. Leží mi tady úplně schvácená. CRP 6 a na tom papírku s močí jen zvýšený hodnoty bílkovin a něčeho, to je prý z teploty. Takže asi to bude ta šestá. Oddechlo se mi. Moc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 13:06

@ShadowDancer Tak to je dobře, snad bude brzo líp!

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 11:53

Tak dneska v noci ještě 38, ale od rána bez teploty a vyskákalo jí na břiše tohle. Takže asi šestá!

Váš příspěvek
Reklama