Zánět mléčné žlázy - začít brát ATB?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eeevvv
Povídálka 26 příspěvků 17.03.18 13:23
zánět mléčné žlázy - začít brát ATB?

Zdravím maminky, jdu si pro Vaše názory. Prodělala jsem zánět mléčné žlázy s dvěma dny vysokými neklesajícími horečkami ani po ibalginech. Nyní jsem konečně po 48 hodinách horeček bez teploty a už funguju. Ale - prso mám pořád dost bolavé a na ploše cca 10×5 cm červené a tvrdé. Praktická doktorka mi už včera poslala antibiotika Augmentin, ale ještě jsem je nezačala brát, chtěla jsem počkat, jestli si tělo neporadí i bez nich. Nicméně jak jsem myslela, že když mi odezní horečka bude vše bez zánětu a OK, tak si vzhledem k tvrdému, červenému a bolestivému místu nejsem jistá, jestli je přecejen nezačít brát? Nebo je ještě příliš brzy, aby se se to samo vstřebalo?
Malá mi toto prso bohužel bojkotuje a odmítá z něj „normálně“ pít. Napije se pouze z jedné konkrétní pozice a ne vždy, takže varianta že by mi místo rozmasírovávala bradičkou padá. Pokud se nenapije, tak odstříkávám do úlevy, rozmasírovávám prsty + jsem dávala tvaroh.

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 17.03.18 13:32

Kdyz jsem mela ja zanet, tak jak pises. Horecky den a pul a pak uz ne. Atb jsem nebrala.

Nicmene pokud je prso bolave s tvrde, je potreba to z nej dostat pryc. Pokud dite poradne nesaje, tak masirovat, odsat co nejvice. Nejlepsi je ovsem “znasilnit” chlapa:(:(

chaela
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 2 inzeráty 17.03.18 13:59

Ahoj, já jsem měla zánět pokaždé v šestinedělí a několikrát potom, minimálně náběh na něj. ATB nikdy. Doktorka poradila tvarohový obklady, mít to tam celej den i noc. Vždy před kojením sundat, prso umýt, nakojit, nadnat novej obklad a tak pořád dokola. Pokud dítě z toho prsu odmítá pít, tak zahřát, masírovat, odstříkat. Někdy to bolí, ale je třeba tu zatvrdlinu dostat pryč, to ona je příčinou zánětu.

Uživatel je onlinebrowneye
Povídálka 50 příspěvků 17.03.18 14:27

Ahoj, mám 8mi měsíční holčičku a zánět jsem prodělala celkem 6×. Jednou to byl opravdu mazec - 3,5 dne čtyřicítky horečky, ani malou jsem neunesla. Manžel mi ji nosil jen na kojení. Atb jsem nebrala ani v jednom případě. Doporučuju nahřát ve vaně, sprše, tam co nejvíce rozmasírovat, zkusit odstříkat. Pak dát na kapesník horká povidla (co nejvíc sneseš) a přiložit na to místo, potom prso nabídnout miminku nebo odsát a nakonec tvaroh, ale ne na dlouhou dobu. Takhle opakovat před každým kojením. Povidla fakt pomáhají :)

eeevvv
Povídálka 26 příspěvků 17.03.18 22:10

@browneye diky za tip s povidly. Vyzkousim. Zanet uz jsem u starsiho mela taky Xkrat, ale nikdy ne takto masivni. Presne jak rikate- malou jsem neudrzela ani pri kojeni, manzel mi ji musel nosit do postele a pokladat az k prsum.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >