Zánět mléčné žlázy - začít brát ATB?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eeevvv
Povídálka 26 příspěvků 17.03.18 13:23
zánět mléčné žlázy - začít brát ATB?

Zdravím maminky, jdu si pro Vaše názory. Prodělala jsem zánět mléčné žlázy s dvěma dny vysokými neklesajícími horečkami ani po ibalginech. Nyní jsem konečně po 48 hodinách horeček bez teploty a už funguju. Ale - prso mám pořád dost bolavé a na ploše cca 10×5 cm červené a tvrdé. Praktická doktorka mi už včera poslala antibiotika Augmentin, ale ještě jsem je nezačala brát, chtěla jsem počkat, jestli si tělo neporadí i bez nich. Nicméně jak jsem myslela, že když mi odezní horečka bude vše bez zánětu a OK, tak si vzhledem k tvrdému, červenému a bolestivému místu nejsem jistá, jestli je přecejen nezačít brát? Nebo je ještě příliš brzy, aby se se to samo vstřebalo?
Malá mi toto prso bohužel bojkotuje a odmítá z něj „normálně“ pít. Napije se pouze z jedné konkrétní pozice a ne vždy, takže varianta že by mi místo rozmasírovávala bradičkou padá. Pokud se nenapije, tak odstříkávám do úlevy, rozmasírovávám prsty + jsem dávala tvaroh.

Reklama

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2740 příspěvků 6 inzerátů 17.03.18 13:32

Kdyz jsem mela ja zanet, tak jak pises. Horecky den a pul a pak uz ne. Atb jsem nebrala.

Nicmene pokud je prso bolave s tvrde, je potreba to z nej dostat pryc. Pokud dite poradne nesaje, tak masirovat, odsat co nejvice. Nejlepsi je ovsem “znasilnit” chlapa:(:(

chaela
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 17.03.18 13:59

Ahoj, já jsem měla zánět pokaždé v šestinedělí a několikrát potom, minimálně náběh na něj. ATB nikdy. Doktorka poradila tvarohový obklady, mít to tam celej den i noc. Vždy před kojením sundat, prso umýt, nakojit, nadnat novej obklad a tak pořád dokola. Pokud dítě z toho prsu odmítá pít, tak zahřát, masírovat, odstříkat. Někdy to bolí, ale je třeba tu zatvrdlinu dostat pryč, to ona je příčinou zánětu.

browneye
Povídálka 35 příspěvků 17.03.18 14:27

Ahoj, mám 8mi měsíční holčičku a zánět jsem prodělala celkem 6×. Jednou to byl opravdu mazec - 3,5 dne čtyřicítky horečky, ani malou jsem neunesla. Manžel mi ji nosil jen na kojení. Atb jsem nebrala ani v jednom případě. Doporučuju nahřát ve vaně, sprše, tam co nejvíce rozmasírovat, zkusit odstříkat. Pak dát na kapesník horká povidla (co nejvíc sneseš) a přiložit na to místo, potom prso nabídnout miminku nebo odsát a nakonec tvaroh, ale ne na dlouhou dobu. Takhle opakovat před každým kojením. Povidla fakt pomáhají :)

eeevvv
Povídálka 26 příspěvků 17.03.18 22:10

@browneye diky za tip s povidly. Vyzkousim. Zanet uz jsem u starsiho mela taky Xkrat, ale nikdy ne takto masivni. Presne jak rikate- malou jsem neudrzela ani pri kojeni, manzel mi ji musel nosit do postele a pokladat az k prsum.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Noidova manželka otěhotněla s milencem podnikatelem

Modelka Gábina Dvořáková je opět šťastná! Po rozchodu s Václavem Noidem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama