Zánět močových cest, brusinky a ATB nepomáhají

19
10.9.19 09:26

zánět moč. cest, brusinky a ATB nepomáhají

Ahoj, už skoro rok mám neustále se vracející zánět močových cest, v kultivaci vždy nějaká bakterie vyjde, nepomáhají antibiotika dle citlivosti (teď mám např. Augmentin a je to podle mě ještě horší), nepomáhají brusinky + manoza, ani lichořeřišnice nebyla k ničemu, jediné co to trochu uklidnilo byly laktobacily všemi možnými cestami, ale stejně se to po prochlazení zase vrátilo. Trochu zabírají bylinné čaje, ale posledně už mi z urologického čaje bylo nevolno, tak teď piju jen čistou vodu. Urivac/Urovaxom se bojím používat z možnosti vzniku autoimunity, máme ji v rodině. Poradíte něco, co jsem nevyzkoušela??? Chlamydie a mykoplazmu nemám, to se stěrem vyloučilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.9.19 09:41

Odborná vyšetření. Uroflowmetrie a hlavně sonda s kamerou do měchýře. Tam se ukáže, jestli nemáš zúženou močovou trubici. Pokud ano-operace - rozšíření močové trubice řezem (celková anestézie, zákrok drobný).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9317
10.9.19 09:43

Zašla bych tu možnost lyzátů konzultovat na imunologii, pokud si tak už neučinila.

I to, že pomáhají probiotika ukazuje, že zádrhel může být v imunitě a teda možná že by tam mohl být i zádrhel v potravinových nesnášenlivostech, takže bych to vzala i přes testy na alegologii - zejména teda mlíko a lepek jsou obvyklí podezřelí.

No a mezi tím bych zkoušela probiotika a zvýšený příjem různorodé vlákniny - chce se to dostat na 30 g a z nejrůznějších zdrojů - celozrné obiloviny, oříšky, semena, semena co dělají sliz (psylium, len, chia, včelník, bazalka), zelenina, ovoce, řasy, houby. Tím budeš krmit ty žádoucí mikroby, kteří pak budou žádoucím způsobem stimulovat imunitu.

Zvýšení příjmu vlákniny ale může dělat poroblémy, pokud máš citlivější trávení, tam je pak potřeba to dělat složitěj - tzv. lowFODMAP dietou http://lowfodmapdieta.cz/…odmap-dieta/

Plus teda pravidelné sedací koupele z kombinace přeslička, řebříček a zlatobýl - teď zrovna kvete řebříček i zlatobýl a přeslička taky roste.

Pořádně pít a často čůrat a jíst dostatek bílkovin, abys měla kyselou moč, která brání bakteriím v množení.

Zkusila bych co udělá pravidelné saunováni.

No a nosit teplé a prodyšné prádlo a ponožky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
10.9.19 10:18

Ou, moc děkuju, vrhnu se na to :-). Taky si myslím, že u mne je to imunitou. Od dětství jsem se léčila na imunologii a před asi 3 roky jsem tam přestala chodit, protože mi připadalo, že to k ničemu nevede. Nepomáhalo mi to, stonala jsem s léky snad ještě víc než bez léků. Když už se mi jednou osvědčily ty laktobacily, zkusím ty a budu je přiživovat vlákninou. Možná mi ta antibiotika zhoršují stav, protože ničí laktobacily…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
10.9.19 12:20
@Minze píše:
Ou, moc děkuju, vrhnu se na to :-). Taky si myslím, že u mne je to imunitou. Od dětství jsem se léčila na imunologii a před asi 3 roky jsem tam přestala chodit, protože mi připadalo, že to k ničemu nevede. Nepomáhalo mi to, stonala jsem s léky snad ještě víc než bez léků. Když už se mi jednou osvědčily ty laktobacily, zkusím ty a budu je přiživovat vlákninou. Možná mi ta antibiotika zhoršují stav, protože ničí laktobacily…

A k probiotikum nezapomente na prebiotika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama