Zánět močového měchýře, nevím si rady, co mám dělat?

Anonymní
31.10.20 14:00

Zánět moč. měchýře, nevím si rady

Ahoj.
Prosím o radu. Včera kolem 17. hodiny mě začalo řezat při močení a přidala se i krev. Běhala jsem na záchod každých 10 minut. Dnes už mě řeže min a min, taoy chodím méně na záchod a krev už v moči není. Ale mám zvýšené teploty (kolem 37,7), tak nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14442
31.10.20 14:04

Jeď na pohotovost pro antibiotika. Zánět ledvin fakt nechceš. Už jsi tam měla být včera večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
31.10.20 14:05

Prolivat se cajem, klidne i 3,5l denne. Jestli mas tak vitamin C. tak idealne okolo 1g denne (tj 2×500mg nebo 4×250mg) a zitra si skoc k obvodakovi pro atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1382
31.10.20 14:10

Taky na to obcas trpim. Krev uz je blbe, opravdu by to chtelo ta atb. Jinak priste mit doma : urinal akut, urologicky caj, rowatinex a blokurimu. Tim to podchytit okamzite pri prvnich priznacich. Davkovani ti poradi v lekarne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
31.10.20 14:14

Když je krev plus, tak bych neváhala a mazala pro ATB. Pokud by to byl lehčí průběh bez teplot a krvácení, tak mám dobré zkušenosti s Blokurimou plus opravdu hodně pít, ležet a být v teple.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
31.10.20 14:16

Urinal akut určitě zkusit, ale když je tam i krev, jela bych na pohotovost. Na mě to jednou přišlo, večer „jen“ častější a bolestivé močení, druhý den ráno už jsem se na pohotovost málem nedoplazila, jak mi bylo blbě, nejedla jsem a pila s maximálním sebezapřením - ono se to musí, jen když víš, že tě po napití čeká zase návštěva wc a ty šílené bolesti… Po zkušenostech, co mám, bych taky neváhala a koupila si po přeléčení nějaké brusinky - tabletky v lékárně nebo klidně sušené a ďobej preventivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25019
31.10.20 14:22
@Leenvecka píše:
Prolivat se cajem, klidne i 3,5l denne. Jestli mas tak vitamin C. tak idealne okolo 1g denne (tj 2×500mg nebo 4×250mg) a zitra si skoc k obvodakovi pro atb.

Tak zitra je neděle, další den zpoždění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 14:23

Anonym

Víte, mě je jinak už celkem fajn… Jak říkám, krev už není a bolesti taky ne (minimální na konci močení), akorát ty zvýšené no :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
975
31.10.20 14:25

@nozu hodnekrat jsem to mela jako zakladatelka a dostala jsem se z toho sama do dvou dnu… nebo to opravdu kazdy hned letite pro antibiotika? To si nedokazu predstavit, vzdyt ne vzdycky je doktor po ruce. Me to naposledy chytlo na dovoleny na temer opustenym ostrove bez lekarske pece… k doktorovi bych se dostala bud vrtulnikem nebo jela lod az za 3 dny. Jak bys to resila v takove situaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
31.10.20 14:39

@vokishka a jo, ja zila rano v nedeli…

tak naklusat na pohotovost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
31.10.20 14:41

@PupuP ja musim, mam chronicky zanety uz od skolky a proste atb je jedina volba jak si nezpusobit zanety ledvin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
31.10.20 14:43

@PupuP ano, s prvními náznaky jdu k lékaři a po dobu braní antibiotik jsem doma v teple. Potom se mi to nevrací každou chvilku, ale jen jednou za 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
31.10.20 14:43

Mela jsem to same, od ctvrtka, stridave lepsi a horsi, stejne jsem dnes na pohotovosti byla. Tedy bez teploty, ale krev v moci ano. A bolesti horsi. Dostala jsem holt antibiotika, ale fakt bych nechtela skoncit se zanetem ledvin. U nas byli na pohotovosti hodni, bala jsem se, ze budu otravovat s nekovidim problemkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
31.10.20 14:44
@Anonymní píše:
Víte, mě je jinak už celkem fajn… Jak říkám, krev už není a bolesti taky ne (minimální na konci močení), akorát ty zvýšené no :nevim:

Tak proč zakládáš diskusi, když ti nic není a rady nechceš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10413
31.10.20 14:47
@PupuP píše:
@nozu hodnekrat jsem to mela jako zakladatelka a dostala jsem se z toho sama do dvou dnu… nebo to opravdu kazdy hned letite pro antibiotika? To si nedokazu predstavit, vzdyt ne vzdycky je doktor po ruce. Me to naposledy chytlo na dovoleny na temer opustenym ostrove bez lekarske pece… k doktorovi bych se dostala bud vrtulnikem nebo jela lod az za 3 dny. Jak bys to resila v takove situaci?

Když jsem trpěla na záněty močového měchýře, tak mi urolog před dovolenou napsala abntibiotika, která jsem si brala preventivně s sebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat