Zánět močáku? Nejsem si jistá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jane.Jay
Kecalka 273 příspěvků 05.11.14 11:31
Zánět močáku? Nejsem si jistá..

Zdravím, jen bych prosila o váš názor.. Od včera mám takový divný pocit, když jdu na malou. Vyloženě to nebolelo, ani nepálilo, ale nebylo to moc příjemné při dočůrávání. Dneska jsem teda fofrem naběhla k doktorce s močí, ráno to bylo ok, i přesto jsem tam radši zašla. sestřička mi ale řekla, že je vše v pořádku, nicméně, když jdu ted na malou tak mi to přijde daleko horší, daleko víc nepříjemné, a zdá se mi, že chodim i častěji.. Setkal jste se s tím už někdo? Nechápu to, když mi u dr. řekli, že je to ok. Je možné, že by se to při rozboru té moči neukázalo, pokud by zánět byl v počátku? Nebo mám zajít na gynekologii, jestli to není něco jiného? Když jsem měla zánět posledně, tak to bolelo děsně, ted mám u toho stejný pocit, jen ne tolik bolestivý..::/

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
xFelli
Závislačka 2735 příspěvků 05.11.14 11:34

A nejsi těhotná?

Jane.Jay
Kecalka 273 příspěvků 05.11.14 11:39

Ted tady projíždím na emimču diskuse a zjištuji, že to může souvislost.. O tom, že bych byla v tom, nevím, a tak nějak doufám, že ani nejsem. Mám přítele, ale beru prášky, takže ta pravděpodobnost je malá. Ale ani prášky nejsou 100%, že…

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 05.11.14 11:39

Mívám (asi) podobný stav, a fakt je to před tím, než se zánět rozjede. Já bych to přirovnala k pobolívání v krku před angínou, tedy stavem, kdy je těžko i polykat vzduch.

Moje první pomoc, když cítím, že to jde - okamžitě se nalít vodou, lít to do sebe tlakem, a lépe ještě něčím močopudným, tedy urologickým čajem,… a v množství, co prostě do sebe dostaneš. Někde jsem se totiž dočetla, a ono to asi tak vážně funguje, že pokud je to tedy ještě zánět v počátcích, takže se takhle propláchne močový měchýř a cesty právě od bacilů. Mimochodem, proto se doporučuje i vymočit se po sexu, protože by breberky mohly přeskočit někam, kde nejsou vůbec vítané (a těma breberkama nemyslím doslova pohlavní nemoc). A zobnu (č)Urolog akut.

blumen
Hvězda diskuse 46815 příspěvků 05.11.14 11:40

@Jane.Jay oni tu moc poslali do laboratore?

HeyJude
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 05.11.14 11:41

Ahoj, občas to mívám taky, hl. častější curani a tlak v podbrisku. Dřív jsem trpěla na záněty moc. cest, ale ted poslední dobou, kdyz uz s tim jdu k mudr, bílkovina tam neni :nevim:
zrovna ted jsem byla na kontrole a moc OK, jsem ale tehotna, tak doufám, ze je to jen priznak tehu a ne nejaký problém.
Pokud nejsi tehu, zkus si vzit ibalgin, ten mi zabíral. Casto jsem to mívala ze stresu.
Anebo urinal ci uroval na akutní problemy, někomu pomáhá, tuším, lichorerisnice;)
Držím pěsti.
 H.

blumen
Hvězda diskuse 46815 příspěvků 05.11.14 11:43

@HeyJude ja mela naposled zanet mocovych cest, silny, bez bilkoviny v moci. Prukazna je jen kultivace a ta trva tri dny, tak ji asi zakladatelka nemela

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 05.11.14 11:46

@Jane.Jay já si taky nebyla jistá, k doktorovi se mi nechtělo, tak jsem to odkládala..druhý den po obědě už jsem šla, doktor řekl, že to je jasnačka, já si chtěla být jistá a tak mi vyšetřili moč, řekli, že tak hrozný výsledek už dlouho neměli a napsali mi antibiotika po 12ti hodinách.. Bylo asi 14 hodin.. jelikož jsem nechtěla vstávat ve 2 v noci, řekla jsem že počkám do desíti do večera, abych je brala ve 22 a 10 hodin.. a za těch pár hodin jsem už u čůrání pomalu brečela a měla i evidentně krev v moči.. A přesně, strašně to řezalo při dočůrání. Takže zhoršit za půl dne se to může hodně. Máš dvě možnosti, buď tam zítra půjdeš znova a znova ti naberou moč nebo si kup Uroval Akut, brusinky s D-mannosou a zkusíš to rozehnat s nimi.. jestli to je ještě v začátcích, můžou pomoct dobře namísto antibiotik.

Jane.Jay
Kecalka 273 příspěvků 05.11.14 11:47

@blumen neposlali, nevím, jaký test na tom dělá, ale výsledky má za pár minut.. asi zjištuje bílkoviny v té moči. Dělala to tak i předloni, když jsem ten zánět měla, ale tam jsem neměla pochyb, že jde o něj, to bylo jasné - pálení a bolest při čůrání, a malé množství krve v moči.. Dnes dělala to samé, ale říkala, že je to v pořádku..

@HeyJude úpplně jistá, jestli jsem těhu nebo ne, si nejsem, ale neměla bych být.. Já zkusila nějakej čaj u kamarádky, ten prej pomáhá jí, tak uvidím co to bude dělat dál. Jen nevím zda s tím pak zajít zas k obvodacce nebo na gyndu..

@Emilie - vím, že se má hodně pít, ale pak ty stavy, když člověk musí na zzáchod a nechce - uuuf.. :D Mě je prostě divný, že na tom testu moči, co sestřička dělala, se nic nepoznalo..:/

HeyJude
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 05.11.14 11:48

@blumen
A mela jsi i horečky? Ja si připadám jak hypochondr :zed: na gyndu jdu az v pondělí, tak uvidím, snad se to do te doby nezhorsi…
:mavam:

Jane.Jay
Kecalka 273 příspěvků 05.11.14 11:49

@lekarnicka28 - a to seženu v lékarně? To je čaj, nebo tabletky? Zkusím si kdyžtak dojet. Jkože ted mám ještě čas, dr. tam je myslím do tří, možná i déle, takže bych tam mohla skočit i dnes, ale asi bych si připadala jak trubka, když jsem tam byla ráno. Právě že se bojím, že do zítra času hodně a pak budu trpět jako blázen, vím, jak moc to bolí a bojím se toho jako čert. Proto jsem tam naběhla už tedka ráno i když jsem si nebyla jistá jestli o zánět jde.. Ale moudrá z toho nejsem..

blumen
Hvězda diskuse 46815 příspěvků 05.11.14 11:50

@Jane.Jay tak to zkoumala jen papirky bilkovinu. Muzes zkusit brusinkovou stavu, kup si ji, treba z DM, ta mi pomohla moc (nez jsem mela vysledky z laborky). Pokud se to po ni do dvou dnu nezlepsi, zasla bych tam znovu a poprosila o tu kultivaci). Ta bilkovina v moci byva az pri tezkych zanetech (u me teda nebyla vubec, coz nechapu).

Příspěvek upraven 05.11.14 v 11:52

Jane.Jay
Kecalka 273 příspěvků 05.11.14 11:51

@HeyJude - nene, horečky nemám, nic takovýho..:/ Tak já fakt nevím.. Zas čekám, až půjdu na záchod, co to bude dělat. Včera to bylo nic moc, a ráno zase dobrý, a ted dopo zase horší. Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem tu samou malou bolest měla možná cca před týdnem, ale fakt daleko menší a přešlo to..

Jane.Jay
Kecalka 273 příspěvků 05.11.14 11:53

@blumen - nejspíš jo.. třeba z DM? co to znamená? :D nejsem moc zběhlá :) asi zajedu do lékárny a něco tam vyberu, tipů tu mám až až:)

Jane.Jay
Kecalka 273 příspěvků 05.11.14 11:56

@blumen už chápu, myslíš s D-mannosou? :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >