Zánět močáku a očkování covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
30
11.11.21 10:05

Zánět močáku o očkování covid

Ahoj děvčata od rána se snažím dovolat do očkovacího centra, ale bezúspěšně. Zkusím se zeptat tady zda někdo nemá zkušenost. Mám jít na první dávku očkování a včera jsem dostala zánět močáku. Je možné se nechat očkovat? Zatím beru jen brusinky k doktorce jdu zítra. Nechci odkládat očkování mám malé miminko a pracně jsem s pediatrem hledala datum abych se mohla očkovat a zároveň tak vznikl prostor pro očkování malé? Díky za rady. Samozřejmě se jeste zkusím dovolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26214
11.11.21 10:06

Nedělala bych to, na očkování máš být zdravá. Ségra teď odkládala očkování i kvůli rýmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
11.11.21 10:08

Nedělala bych to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
11.11.21 10:16

Odlož to, až budeš zdravá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4131
11.11.21 10:31

@Chantal 1 na ockovani mas byt zdrava takze bych nesla, jen nechapu jakou spojitost ma tvoje ockovani a ockovani miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 10:35

Určitě počkej až budeš zdravá

• Citovat
  • Nahlásit
30
11.11.21 10:44

@Ivana 85 dle názoru mého pediatra kojené miminko dostane protilátky v mléce. A jelikož se malá teď očkuje nechtěl tam pediatr souběh aby toho na malou nebylo hodně. Aby si nevytvářela protilátky s bexera a ještě další na covid. Radši tam nechala 10 denní odstup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
11.11.21 11:12

Díky za názory. Zrušila jsem to teď si zase musím počkat 14 dní na termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15447
11.11.21 12:20
@Chantal 1 píše:
Díky za názory. Zrušila jsem to teď si zase musím počkat 14 dní na termín.

Pokud dostaneš na ten zánět močáku antibiotika, tak počítej s tím, že očkovat je možné nejdříve 14 dní po dobrání. A fakt je potřeba být na očkování úplně fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18694
11.11.21 12:48

Přeložila bych termín na dobu kdy budeš zdravá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
11.11.21 15:27

Klidne bez. Ja sla i s boreliozou neb prvni davka byla tyden po tom co me kouslo kliste a jeste jsem nevedela, ze mam boreliozu.
Druhou davku jsem absolvovala i s atb a az na trosku vetsi unavu vse v poradku.
Jsem po druhy davce 4 mesice a zadny nasledky nemam :)

V zahranici doporuciji, ze lehci nemoc neni prekazkou k ockovani a dokonce ani atb pokud na podobny veci jako zanet mocaku beres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
11.11.21 15:33
@nozu píše:
Pokud dostaneš na ten zánět močáku antibiotika, tak počítej s tím, že očkovat je možné nejdříve 14 dní po dobrání. A fakt je potřeba být na očkování úplně fit.

to neni fakt pravda… na ockovani nemusis byt 100% fit.
https://nemocnice-vs.cz/…/01/Dotazník-před-očkováním.pdf

Necítíte se dnes dobře?
Při akutním středně závažně nebo závažně probíhajícím onemocění se doporučuje očkování odložit. Mírně probíhající onemocnění není důvodem očkování odkládat. Ani léčba antibiotiky není důvodem k odložení vakcinace. Pacient s podezřením nebo s potvrzenou nemocí COVID-19 by neměl být očkován minimálně do ukončení izolace (neměl by být ve zdravotnickém zařízení, podobně jako by v něm být neměla osoba v karanténě).

https://www.nfid.org/…19-vaccines/
Interaction with Antibiotics and Other Drugs
Do COVID-19 vaccines interfere with other drugs and medications?
COVID-19 vaccines do not interfere with the vast majority of prescription and over-the-counter drugs that can be taken safely and effectively by those receiving COVID-19 vaccines. Talk to a healthcare professional if you have specific questions about your medical care.

Is it safe to take an antibiotic before or after receiving a COVID-19 vaccine?
COVID-19 vaccines do not influence or interact with antibiotics, so when indicated, antibiotics may be taken at any time relative to COVID-19 vaccine administration.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
11.11.21 16:21

Mám info z očko centra, že pokud nemá člověk teploty a cítí se dobře, není braní atb na zánět močových cest problém a očkovat se může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
11.11.21 16:26

@Zlatývoči jj jak pisu vys.. ono v CR je porad desne moc pover okolo ockovani… od toho ze se musi chodit na ocko totalne zdravi nebo treba o tom ockovani tehotnych a kojicich…
ocividn covid ockovni aspon dokaze tyhle myty vyvratit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat