Zánět močového měchýře a tvrdnutí břicha

5.5.12 20:47

zánět moč.měchýře a tvrdnutí břicha

Ahoj holky,

tak minulý týden jsem kromě svátečního dne strávila po doktorech. Měla jsem podezření na zánět močového měchýře a nejspíš to také tak je, nakonec mi v pátek nasadili ATB, ačkoliv výsledky moči příjdou až v středu. Je pravda, že pořád pociťuji nutkání na močení, ale dnes je stav trochu horší..a to už od včera beru ATB. Od začátku však tlak a někdy bodavou bolest pociťuji v levém podbřišku, nad stydkou kostí.. měla jste také některá? A ktomu všemu mi přijde, jakoby mi od plného měchýře vždy tvrdlo břicho, ale jen v jedné straně… samé divné věci :nevim:
Dnes končím 21tt a zatím jen léčím nějaké záněty :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3089
5.5.12 21:26

Tak já tě nechci strašit,ale pokud tě to bolí a tvrdne ti břicho,jeď na pohotovost,já jsem kvůli zánětu močového měchýře předčasně porodila a taky mě bolela spona a tvrdlo břicho,pak přišly kontrakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2979
5.5.12 21:29

@kikinecka23

ahojky, určitě bych to nepodceňovala…ale může to být nějaké ifekce nebo kvasinky, jsou v těhu hodně časté a projevují se jako záněty močáku…já vživotě neměla kvasinky…až v těhu ve 13tt a projevují se stejně jako močák…a na ten trpím hodně…od 14ti let…ale tvrdnutí břiška je normální…může to být i 10× denně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.12 22:02
@Maia22 píše:
Tak já tě nechci strašit,ale pokud tě to bolí a tvrdne ti břicho,jeď na pohotovost,já jsem kvůli zánětu močového měchýře předčasně porodila a taky mě bolela spona a tvrdlo břicho,pak přišly kontrakce.

Tam jsem s tím právě byla, už minulý týden a poslali mě domu, že nemají rozbor moči. Tobě ten močák neléčili? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3089
5.5.12 22:07

Ne,právě že to zanedbali,v pondělí mě to začalo bolet to jsem byla v rizikové poradně a v noci ze soboty na neděli jsem začala rodit,náběry mi dělali ale jelikož mi to ten den začlo tak ta hodnota nebyla ještě tak vysoká,tak mi řekli že to žádnej výraznej zánět neznačí a že mám brát magnezium proti tvrdnutí bříška no a ještě jsem dostala v porodnici vynadáno že jedeme pozdě,že už se s tim nedá nic dělat,po porodu mi léčili už probíhající zánět a řekl mi doktor přímo že to vyvolalo porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2979
5.5.12 22:08

a dr. ti nevzal stěr na kultivaci, jestli to není kavsinka nebo infekce, to by měl…protože se to právě projevuje stejně…já tam šla právě na podezření s močákem protože to právě znám…a myslela jsem si že mám zase zánět…ale dr. mi řekl ,že jsou to kvasinky, že v těhu je to mooc časté…a právě se to projevuje stejně…nevím co ti poradit…vyzkoušej urologický čaj…to by ti nemělo ublížit…nebo si zajeď na tu pohotovost, jestli je to hodně nepříjemné a poraď se…co na to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.12 22:14

hodně nepříjemné ne, ale divím se, že mě to bolí zase večer. někdy v klidu,někdy při pohybu. Přitom jsem dostala ty antibiotika a nabrala hned včera kolem poledního.
Stěry mi nedělali a to si představ, e jsem ve středu byla v poradně..doktorka řekla, že to asi budou močové cesty ale že s tím musím k obvodnímu. Ten čeká na moč a v pátek jsem to nevydržela a chtěla jsem jit zase ke své doktorce, měla záskok. Doktor na výsledky raději nečekal..a nasadil ATB…ale to je jednání. Jde mi o to, zda to vůbec močák je, když to bolí po stranách podbřišku a ne uprostřed :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2979
5.5.12 22:24

@kikinecka23

proboha.....promiň,ale co je to za dr…hned ti nasazovat ATB…juj…a nevzít stěr, vždyť je to všeobecné známe že to může být infekce…nebo nějaký zanět…jako poševního rázu…promiň moc to nechápu…nevím co ti poradit…snad si dojit na tu pohotovost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3089
5.5.12 22:29

@therezaa Tak ono tohle v těhotenství je dost komplikované,mě obvoďák taky napsal antibiotika ihned,kvasinky neuškodí,ale zánět v močáku právě způsobuje dráždivost dělohy,tvrdnutí apod. Takže lepší pár dní neléčená kvasinka než neléčený zánět v močáku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2979
5.5.12 22:32

@Maia22

tomu rozumím, ale mě hned dr. vzal stěr udělal rychlej rozbor…já jsem totiž na rizikovém kvůli močáku…vzal mi moč…a řešil to on…nechápu proč obvoďáak…achjo…já to nemyslím zle, jen mi to příjde jako odfláknuté a zbavení se prostě problému přehozením na někoho jiného…když mě nasazovali ATB kvůli anggíně tak mi udělali rýchlej test…jestli je to vůbec potřeba…prostě mi to příjde nezodpovědné, je to pouze můj názor…ale máš pravdu lepší neléčená kvasinka chvilku než močák…to je pravda…jen mě to udivuje…že ji ani neudělal debilní stěr - kultivaci.. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3089
5.5.12 22:38

@therezaa Nevim no,mě taky doktorka v těhotenství žádné stěry nedělala a močák mi vždycky léčil obvoďák,tak proto mi to nepřijde divné,ale určitě záleží na člověku,někdo prostě je pečlivý a jiný dělá jen to co musí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2979
5.5.12 22:41

@Maia22

hmmm, tak pak nevím…já když už tak byla u urologa, ale je fakt že já trpím na záněty močáaku.....a stěry my dělal už 2× a to jsem v půlce těhu + mi kontroloval čípek… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat