Zánět močového měchýře a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pomy
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 15.04.12 12:05
Zánět močového měchýře a kojení

Ahoj, maminky, dneska v noci se mi rozjel zřejmě zánět močáku. Chodím na malou častěji a ke konci mě to pálí. Je neděle, musela bych na pohotovost, a ke všemu ještě kojím. Myslíte, že se to dá rozehnat i běžně dostupnými prostředky jakou jsou čaje, brusinky a nebo je to každopádně na ATB? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.12 12:12

já bych to určitě zkusila dostupnými prostředky.Mě se takto daří léčit i když se mi to více rozjede.
Myslím, že tím zkoušením nic nezkazíš.Na pohotovost nebo k lékaři můžeš kdykoli.

Pipet
Generální žvanilka 24299 příspěvků 15.04.12 12:14

Zkus hodně hodně moc pít, brusinky k tomu, být v teple a uvidíš. Ale kdyby se to nezlepšovalo nebo snad zhoršilo, tak radši pohotovost, než se trápit. Nehledě na to, že se z toho může vyvinout zánet ledvin.
Kdyby náhodou prudili s tím kojením, já na močák u kojení brala ATB Duomox - dr. pěkně dlouho hledala v nějaké bichli, která můžu.

Srnečka
Závislačka 3150 příspěvků 15.04.12 12:30

Zkus to rozehnat, k doktorovi můžeš zajít zítra, kdyby se to víc rozjelo. Prolívej se čajem a kdyby ti někdo mohl do lékárny pro uroval manosa (třeba do nějakého nákupního centra, tesca) tak si vezmi hned 2 najednou a pak znova večer to stejné. Já ho měla dvakrát za sebou a dal mi Augmentin, kdyby si náhodou dr. nebyl jistý

petrul
Nadpozemská drbna 25959 příspěvků 15.04.12 12:45

taky jsem měla atb kvůli zánětu močáku hned po porodu. A Dr. mi našel bez poblému nějaké, které se můžou při kojení. Jen si nepamatuju název :think:
Zkus hooodně pít, brusinky, teplo a uvidíš ;)

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 15.04.12 12:56

Určitě to jde rozehnat i bez ATB. Doporučuju bylinkový čaj (v lékárně koupíš přímo pro ledviny a močový měchýř). A teplé ponožky na nohy, to mi pomáhá hodně :D

wacinka
Závislačka 3119 příspěvků 15.04.12 13:02

já s mojí zkušeností vím, že jen tak se mi to rozehnat nepodařilo, teď v těhu se mi zánět močáku rozjel ajko zánět ledvin a léčím se s tím už druhý měsíc. Jsou ATB, která se mohou při kojení, takže nahlas lékaři, že kojíš a oni ti dají třeba cefalosporiny nebo penicilinovou řadu… neboj já při kojení měla ATb a na malé se to nijak nepodepsalo :hug: Ale nenech si to rozjet jak já, nikomu nepřeji ledvinovou koliku :( a pak dlouhodobé léčení

petrul
Nadpozemská drbna 25959 příspěvků 15.04.12 14:31

vzpomněla jsem si na ty atb - Curam ;) ať je líp :hug:

Beáta73
Kelišová 6911 příspěvků 15.04.12 15:01

Já měla před měsícem také zánět močáku…doktor uznal,že je to lepší přeléčit ATB…dostala jsem takové,které se mohou při kojení. :hug: :hug: :hug: :hug:

sunamon
Povídálka 28 příspěvků 15.04.12 16:08
@pomy píše:
Ahoj, maminky, dneska v noci se mi rozjel zřejmě zánět močáku. Chodím na malou častěji a ke konci mě to pálí. Je neděle, musela bych na pohotovost, a ke všemu ještě kojím. Myslíte, že se to dá rozehnat i běžně dostupnými prostředky jakou jsou čaje, brusinky a nebo je to každopádně na ATB? Děkuji za odpovědi.

Já brala ATB na zánět močáku na začátku těhotenství a potom i v šestinedělí, kdy jsem kojila. Dr mi dal ATB, které jsem mohla i v těhotenství i při kojení. Jinak bych nejdřív vyzkoušela hodně tekutin a velké dávky brusinek. S tím mám dobré zkušenosti :)

pomy
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 15.04.12 17:32

Holky, moc děkuju za reakce a ještě dotaz - měly jste někdy ú těch zánětů trochu krev? Měla jsem na toaleťáku takových pár drobných teček. Ve strachu jsem si zašla na pohotovost a vyfasovala ATB Duomax, zatím je neberu a zkouším ten urolog, brusinky a lichořeřišnici :roll:

Pipet
Generální žvanilka 24299 příspěvků 15.04.12 17:57

Měla jsem i hodně krev… Resp. ona jí stačí trocha, aby byla moč úplně červená :roll:
Kdyby se to jen trochu zhoršilo, tak vem ty tabletky, fakt není o co stát, když se to rozšoupne :evil:

Beáta73
Kelišová 6911 příspěvků 15.04.12 22:19
@pomy píše:
Holky, moc děkuju za reakce a ještě dotaz - měly jste někdy ú těch zánětů trochu krev? Měla jsem na toaleťáku takových pár drobných teček. Ve strachu jsem si zašla na pohotovost a vyfasovala ATB Duomax, zatím je neberu a zkouším ten urolog, brusinky a lichořeřišnici :roll:
Pomy - já bych ty ATB raději začla užívat,ať ti to nepřejde v zánět ledvin. :hug: :hug: :hug: :hug: Držím palečky :hug: :hug: :hug: :hug:
pomy
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 15.04.12 22:53

Kdyby bylo na mně, už dávno je polykám, ale s ohledem na malou. I doktor na pohotovosti mi řekl, ať je vezmu až v tom krajním případě :nevim:
Zítra podám hlášení :hug:

pomy
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 16.04.12 13:02

Ahoj maminky, hlásím, že zatím jsem si ATB nevzala, ale pro jistotu poslala moč do laborky, výsledky budou nejdřív ve středu. Náš homeopat mi dal nějaký čaj, cucavé kuličky a pak tu lichořeřišnici. Na malou lítám víc, někdy to nepálí vůbec, někdy jo, tak snad jsem nic nezanedbala. Zase napíšu, jak dopadly výsledky :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama