Zánět močového měchýře při otěhotnění

13
26.10.20 08:31

Zánět močového měchýře při otěhotnění

Ahoj, mám trochu strach a přicházím sem pro uklidnění. Dřív jsem často trpěla na záněty močového měchýře. Teď se s přítelem snažíme o miminko a mám pocit, že se to konečně povedlo (asi jako spoustu žen každý měsíc :lol:). Zbývá mi asi 5 dní do MS, takže test ještě nemá smysl. Jenže tak dva dny zpátky jsem měla pocit, že mi zase začíná zánět mocaku. Dneska jsem si už jistá (přece jen, měla jsem ho fakt často). Zítra mám v plánu jít za urologem, ale nevím, co mu mám říct ohledně těhotenství. Bojím se, že když to ještě není jisté, předepíše mi normální antibiotika a plodu by to mohlo ublížit. Zároveň mám strach, jestli samotný zánět už teď nemůže způsobit nějaké problémy nebo dokonce o miminko přijít, pokud jsem tedy už vážně těhotná.
Nemáte někdo podobné zkušenosti nebo alespoň slova útěchy? Hodně mě to stresuje a to mi taky zrovna na zdraví nedodá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5513
26.10.20 08:37

Doktorovi rekneš, že se snažite o dítě a je možnost že jsi těhotná. Určitě ti dá nějaký vhodný atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6091
26.10.20 08:42

Ahoj, v prvním těhotenství jsem měla zánět močáku v prvním trimestru, brala jsem ATB vhodná pro těhotné a všechno bylo v pořádku. Normálně mu to řekni, že se snažíte o dítě a chceš napsat něco, co by případně plod neohrozilo. Nebo to zkus ještě přeléčit samodoma, v těhotenství bys neměla pít urologický čaj, ale můžeš brusinky s manosou, to mi docela pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
26.10.20 09:19

Jsou atb, ktery je mozno uzivat v tehotenstvi, tak doktorovi rekni, ze se snazite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 09:22

Ahoj, taky jsem měla ihned v začátku těhotenství ataku (už mám záněty bohužel chronické). Šla jsem k lékaři a tehdy mi nedoporučoval ATB (výsledky z moči nebyly tak vysoké jako obvykle), byla jsem v 5TT. Takže jsme to řešili čistou brusinkovou štávou a Blokurimou. Bohužel ve 22. TT se zjistili těžké VVV. Nikdo nám teď neřekne jestli za to mohl ten zánět, ale na genetice to měli vedené jako možný faktor, který špatný vývoj ovlivnil.
Určitě to nepodceňuj, zajdi za lékařem, podezření na těhotenství mu řekni a společně vymyslete jak jej budete řešit. A pokud můžeš, tak opravdu zůstaň doma těch pár dní během léčby, teplo a klid taky pomáhá.
Ono je to dost časté v začátku. Nyní jsem opět těhotná a je to můj nejhorší strašák.

• Citovat
  • Nahlásit
13
26.10.20 10:16

To jste mě trochu vyděsila. Taky to mám právě chronické. Často jsem měla několik antibiotik po sobě. Už jsem četla, že v těhotenství není dobré to nechat být, tak jsem zas doktora nechtěla vynechat. Bohužel se mu nemůžu dovolat, pořád obsazeno. Není to teď lehké no.
Vám přeju hodně sil a věřím, že teď budete mít těhotenství krásné a miminko v pořádku :)
Jinak všem děkuju za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 10:26

@misa.zizla Nee, to nebylo myšleno jako strašení. Jen zkušenost a rada, aby to raději lékař řešil.
Ale já už jsem k těm zánětům hodně pokorná, i kdybych nebyla těhotná 😊

Přeju hlavně hodně zdraví :kytka: 🍀

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama