Zánět močového měchýře v raném těhotenství

9549
7.9.09 16:47

Zánět močového měchýře v raném těhotenství

Holky, prosím o radu, kamarádka je cca v 5tt a její dr. jí na zánět močáku napsala nějaké atb, které se v těhotenství vůbec nesmějí :? Nevíte, které bylinky by jí mohly pomoct? Urologický čaj jí v lékárně nedoporučili…
Díky! Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
7.9.09 16:52

A jak na to přišla, že se nesmějí? Rozhodně brát ATB, udělají míň škody než neléčený zánět. Jestli to, že se nesmějí, poznala jen podle příbalového letáku, tak já bych víc věřila doktorovi. Pokud věděl, že je kamarádka těhotná, tak jí určitě nenapsal nic, co by nemohla. Jinak doporučuju poradnu http://www.prozeny.cz/…nska-poradna
Pokud dá do vyhledávače v té poradně zánět močového měchýře nebo něco takového, tak tam najde spoustu odpovědí. Možná i otázku na ta konkrétní ATB. Ono totiž prý není moc takových léků, které by se v těhu opravdu nesměly. Jinak jako doplněk doporučuju brusinky. Přeju hodně štěstí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
7.9.09 17:03

No bohužel kamarádka své dr poslední dobou přestává důvěřovat, udělala pár věcí, které jí zrovna nepřesvědčily a ona uvažuje o změně… Ano, v letáku těch atb je psáno, že se nesmí užívat v těhotenství.
Jo, a prej brusinky se snad v těhotenství taky nesmí??? ale tím si nejsem jistá…
Jinak díky za odkaz, tam snad odpověd najde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
7.9.09 17:28

V těhotenství je možné užívat homeopatika, která neuškodí jí ani plodu. Nevím, co přesně má za obtíže, takže mohu jen těžko radit, ale nejběžnějším homeopatickým lékem na zánět moč. m. je Cantharis, bud nízké ředení 5-9ch brát častěji více dní nebo 15-30ch jen pár dávek. Brusinky jsou sice dobré, doporučuje se brusinkový džus, ale u rozjetého zánětu si nejsem jistá účinkem. Jestli se smí nebo ne v těhotenství to ale nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
7.9.09 17:37

Ať si koupí brusinky, ty se můžou, lečila jsem takhle před měsícem zánět močáku a jsem nyní v 10 tt. Takže jsem byla v podobném týdnu. Za týden byl pokoj. Nesmí se urologický čaj a antibiotika jen nějaká. Prodávají je v lékárně a jmenují se Max Brusinky

http://www.lekarna.cz/…00mg-tbl-90/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
7.9.09 20:43

Holky, moc díky za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
7.9.09 21:25

v těhotenství, také raném, cca 7tt, jsem brala unasyn, naordinoval mi ho manžel, dr. :wink: smí se i při kojení ( rok později jsem ho brala na totéž při kojení…). záleží ale na citlivosti bakterie, která zánět způsobila… raději se zeptat, poradit s dr., než nebrat. neléčený zánět je průšvih veliký!!!

brusinky doporučuju taky, ale rozhodně se nespoléhat pouze na ně! nebo na bylinky atd. poradit se s lékařem, třeba i s gynekologem,!!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
9.9.09 19:49
:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stteeppaannkkaa
3.2.12 13:12

jjjaa

Máta a meduňka

• Nahlásit
  • Citovat
5.1.16 18:11

těhotenství?

Ahoj holky už čtvrtý měsíc se snažíme o miminko, poslední ms byla 19.12…od včerejška mám takový pocit, jakoby mi začínal zánět mocaku, ale při močení to nepali, vždycky když jsem ho měla, tak to bylo hrozny a bolestivý a teď nic :?…asi pátý den po ms jsem mela dva dny naruzovely výtok provázený bolestmi v kříži. Test jsem nezkoušela…na to je brzy. Myslíte že by to mohlo být těhu? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama