zánět močových cest-10-ti týdenní mimčo

2245
3.12.06 11:28

zánět močových cest-10-ti týdenní mimčo

Ahoj holky!!!

tak jsem v šoku můj teprve 10-ti týdenní chlapeček má zánet močových a cest a dr.mu předepsala antibiotika.začla jsem mu je dávat,ale pořád se s tím nemůžu srovnat,že tak malé mimi má antibiotika.zažili jste to taky nebo vám vždycky doporučili jinou než takhle radikální léčbu?bojím se abych mu nezničila imunitu,kojím jen částečně mám málo mlíčka a proto mám docela obavy.

budu ráda za každý Váš názor díky LUcie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.12.06 13:44

Ahoj,moje Gábi měla to samé už v šesti týdnech, celé šestinedělí plakala bolestí, nikdo mi to nevěřil, měli mě za hysterickou prvomatku co nechápe, že děti prostě pláčí. Až moje zlatá dětská doktorka udělala odběry a potvrdily se zánětlivé látky. Nebyla mi schopná říct, jestli to byl měchýř,cesty,ledviny nebo něco jiného, ale antibiotika na:,–(ila taky. Jsem proti jejich nadužívání a žila jsem v domění, že budeme alespon do třech let bez nich, ale když to musí být…Brala je týden a viditelně se jí ulevilo a to ticho doma, na to nikdy nezapomenu. Byl to obr rozdíl proti pěti-šesti hodinám pláče v kuse. Netrap se tím, záněty močáku jsou svinstvo, je lepší to přelečit antibiotiky, než aby se to co měsíc vracelo. Hlavně at je brouček co nejdřív zdraví at si užijete první společné Vánoce.Barča

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
3.12.06 13:57

luky měl v tomto věku také zánět močových cest-údajně- vždycky předtím,než se vyčůral se mi kroutil bolestí a plakal, přestal až když se vyčůral a teploty měl do 38st.-po odečtu. Dr. nám dal sáček,abych mu doma odebrala moč, tam se našly bakterie, tak na:,–(il ATB, ovšem na kontrolním odběru moči po 10dnech braní ATB, byly výsledky stejné a do třetice opět, takže malej bral 3×po sobě prakticky měsíc v kuse ATB :cry: nakonec nás poslal na urologii, kde malého vycévkovali a nenašli NIC-řekli nám,že u chlapečků je s náběrem moči problém v tom,že to téměř nikdy nejde úplně sterilně. Tak jsem byla v šoku,že jsem malého cpala tak dlouho úplně zbytečně ATB-možná poprvé to zánět byl,ale pak už určo ne. Navíc nám řekli,že pokud teplota nepřesáhla 38,5-39st. tak se asi ani o ten zánět nejednalo :oops: Dr. jsme vyměnili,ale stejně si to vyčítám ještě dneska-maličkýmu po těch ATB nebylo dobře a já je do něj cpala.Ale v okolí máme spoustu dětiček,co byly přeléčeny na zánět moč.cest ještě i hned po porodu, protože to chytly od maminek.

• Citovat
  • Upravit
3.12.06 16:01

Ahoj holky jak to tady čtu tak jsem v šoku. Malý měl zánět močáku asi ve 3. měsíci a okamžitě nás hospitalizovali do nemocnice. Bral antibiotika a taky mu dělali každý den odběry moče. Byly jsme tam týden, poté následovaly měsíční kontroly na nefroligii, pak 3. měsíšní, půl roční a od dvou let chodíme jen 1. krát do roka. Před každou kontrolou má odběr moče a v 6. letech půjde na speciální ultrazvuk, který ma zjistit, jestli mu zánět nějak nepoškodil ledviny. Moc všem držím palce, ať Vás tohle nepotká, protože ty kontroly neberou konce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.06 16:07

Zapoměla jsem ještě napsat, že ty antibiotika bral skoro 3. měsíce, s tím že mu pomalu snižovali dávky a k tomu bral takový růžový sirupek( teď si nevzpomenu jak se jmenuje) a ten mu měl před ATB chránit střeva. Míval po nich průjmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.12.06 17:06

jananino,

tak to bud ráda,že vás hospitalizovali-aspon bylo vše pod kontrolou a nic se nezanedbalo,protože zánět močáku je stokrát horší naž zánět cest. mě dali na střeva a obnovu jejich přirozeného prostředí Hylak a to ještě až na mou žádost a s úšklebkem. Držím palce, aby vám všechny kontroly dopadly dobře.

• Citovat
  • Upravit
2245
3.12.06 19:34

holky chci vám moc poděkovat,že jste mi napsali své zkušenosti.

anonymní je vidět ,že ti lékaři někdy neuvažují a maminkám prost nevwěří,ale člověk se nesmí dát,ale šest týdnů muselo být dost krutých jak pro tebe tak pro miminko

lauro vy jste si taky prožili svoje … někdy je to fakt na šlak trefení s doktorama vím o čem mluvím zažila jsem to už mockrát

jananino ať je všechno v pořádku budu Vám držet palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
3.12.06 20:44

Lucko, těm ATB se nebraň. Doktoři vědí co dělají. Naš Bára je brala poprvé v půl roce, měla ošklivý zánět ledvin. Po něm zjistili reflux 3 stupně na pravé ledvině. To znamenalo ještě zajišťovací léčbu nějakou dobu. Při té se kontroluje moč, zda je sterilní. Pokud sterilní není musí se dál uživat zajišťovací léčba. Dnes je jí pět let, máme pořád zajišťovací léčbu, další 3 záněty ledvin. Několik specilálních vyšetření.

Ty léky vlastně nejsou ATB, ale jsou to chemoterapeutika, ty jsou šetrnější. Právě proto se mohou podávat tak dlouho. (Sumetrolim, Furantoin.)
U nás se blýská ne lepší časy, pkud ustojíme zimu bez zánětu a v unoru budou kontrolní vyšetření na urologii OK , tak nám pomalu začnou vasazvat léky. Po pěti letech.
To už se těším.

Takže holky nevěště hlavu. Je to fakt důležité vždy dokonale vyléčit. Po každém zánětu je ta sliznice náchylnější a je daleko věští riziko dalšího možného zánětu. Nebraňte se proto zajišťovací léčbě.

Pokud byste chtěly vědět něco o těch vyšetřeních, klidně se ptejte.
A nebojte se imunitu jim rozhodně neorzhodíte.

HAmina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
14.12.06 12:27

Ahojky. My měli zánět moč. měchýře taky v 10 týdnech. Byli jsme v nemocnici, protože jsem nevěděla, jak se bere správně moč a tak jsem mu na pinďu na:,–(ila tu zkumavku a všechny ty bakterie okolo se tam objevily. Takže nás poslali do nemocnice. Byli jsme tam týden - ATB do žíly. Bylo to hrozný. Pak jsme brali zajištění Sumetrolimem asi 2 měsíce. A jak jsme to vynechali, hned další zánět. Takže znova ATB - to už naštěstí doma. Nevím, jestli to s tím souvisi, ale Adam byl plně kojen a já týden před jeho druhým zánětem jsem měla taky zánět. Takže jestli se tam dostaly ty bakterie - nevím. Doktoři říkají, že to není možné, ale já si myslím, že trošku na tom něco bude, protože od té doby zatím nic nemáme. Dělali jsme odběry moče po 6 týdnech - bylo to hrozný. Vždy hodně plakal a jednou nám to trvalo i 2 hodiny. To mi u toho i usnul. Adámkovi dělali taky různá vyšetření - jestli nemá reflux do ledvin. Ten byl negativní. Má jen trošičku rozšířené kalichopánvičkový systém (nebo jak se to správně jmenuje). To už vím z těhotentství. Zatím se držíme už přes rok bez zánětu, takže si myslím, že už to bude v pořádku. Neboj, opravdu je to velmi běžné dávat takhle malým dětem ATB. Záněty jsou hrozně často. Nejdůležitější je to vyléčit, protože pak může nastoupit zánět ledvin a to je horší. Takže držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama