Zánět močových cest v Chorvatsku, prosím poraďte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 00:41

Zánět močových cest v Chorvatsku, prosím poraďte

Ahoj, prosím o radu. Jsem v Chorvatsku, moje praktická má dovolenou bez zástupu a mně dneska poprvé v životě zřejmě „chytnul“ mocak. Na konci močení bolest a pocit nevyprázdneni. Takže sedím na záchodě (to jediné pomáhá od bolesti, čůrat pořád - hodně jsem odpoledne pila) a ani se uz nesnazim jít spát. Zítra bych sjela do lékárny, případně i k doktorovi, nemáte někdo zkušenosti, jaky lék se tu dá koupit?
A možná hloupý dotaz - je e to u zánětu normální, že to hodně bolí na konci čůrání, že se chce pořád na záchod a že je po utření papír lehce narůžovělý? Začalo to dnes, po průjmu, hned jsem začala pít, citrón vitamin v a lichořeřišnici, víc tu nemám, nikdy jsem zánět mocaku neměla.
Máme tu uz jen příští noc a máme se přesouvat a cestovat po Balkánu, takže teď fakt nevím, zda se vrátit domů nebo je šance, že to tu „rozchodim“.
Děkuji za případné rady…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4650
5.7.22 01:11

Měla jsem příznaky zánětu močových cest dvakrát v životě a pokaždé na dovolené. Jednou i s trochou krve v moči :? Ty pocity neustálého nutkání v kombinaci s bolestí a pálením jsou časté. Minimálně v jednom případě si myslím, že jsem si to přivodila dehydratací ve strašným vedru, tak jsem nasadila vyšší dávky vody a třetí den už to bylo dobrý. Ono to podle mě i jakože naředí ty bacily.

Takže jo, rozchodit se to dá, já rozcházím i horší věci :P, ale zároveň bych si to fakt netroufla někomu doporučovat, protože jsem už byla svědkem toho, že se to zvrtlo a zánět začal putovat tělem a nadělal dost paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
671
5.7.22 01:22

Nejlepší bude, když se zeptáš přímo v lékárně, co ti mohou prodat. Těžko říct, jak akutní to je, ale urologické nemoci není radno podceňovat a je potřeba přeléčit antibiotiky. Obecně nějaký čaj urologický. U nás v Čechách je super blokurima, uroval manosa. Pokud neovládáš jejich jazyk. Vezmi google translator a prostě jim to dej přečíst. Jinak ty příznaky, co popisuješ mlhou svědčit o zánětu. Pokud se ale přidají teploty nebo se stav zhorší, v krvi bude vidět krev (Barva výpravného masa( tak určitě doktora). No a pak taky klidový režim, nohy v teple. Já bych se přesto přikláněla ke konzultaci s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012
5.7.22 02:14

Ty priznaky ukazuji na zanet. Asi 10 let jsem ho mivala 5 - 8× rocne a nikdy se mi nepodarilo ho “rozchodit”. Ani brusinkami, ani urologickym cajem. V kazdem pripade bych zitra zasla k mistnimu lekari. Bude to chtit ATB, a ty ti v lekarne nejspis neprodaji.

Vzpominam, ze jednou jsme se v Chorvatsku kamaradili s Holandany. Pani dostala nazet mocaku. Normalne zasla na mistni polikliniku a doktor ji predepsal ATB.

Tvoje prakticka by ti v teto situaci stejne nepomohla. Teda pokud jsi s ni nechtela jen konzultovat. Nemusis se vracet domu, ale k lekari urcite zajdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3702
5.7.22 02:34

Ráno se chystej k dr. pro ATB. Já jsem měla zánět před dvěma týdny, dva dny jsem to rozháněla Urovalem, třetí den jsem se cítila OK, čtvrtý jsem se ráno probudila a sakra velký špatný, hodinu od hodiny horší a horší, když jsme jeli z pohotovosti domů, tak už jsem se třepala jak ratlík a modlila se, ať už prášek zabere a hlavně ať to nevleze na ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
5.7.22 03:46

Ráno zajeď k lékaři pro antibiotika. Tohle pitím čajů nerozchodíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22068
5.7.22 06:12

Taky hlasuji pro navstevu lekare. Navic, pokud se nevracis domu a chces dale cestovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1817
5.7.22 06:31

Hodne pit, byt v teple, brusinky…ale nikdo ti netekne, zda to jeste rozezenes..lichotesnice je fajn, ale spis jako prevence..jdi k lekari, atb jsou jistota. Akorat koupani a slunicko, to ted budes muset vynechat, coz cestovani v kete neni nic moc no.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
5.7.22 07:16

Děkuji všem za rady. Podařilo se mi ve 3.hodiny usnout a ráno je to lepší, ale trochu to ještě bolí. K doktorovi asi sjedu, ať mám ta.atb u sebe, kdyby se to zvrtlo. Lituji všech, co na tyto záněty trpí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
5.7.22 07:23

@PAN66 četla jsem, že koupání v moři nevadí, jen je pak zapotřebí měnit plavky. To more je tu teplé. Jen tam nebudu dlouho, což v tom vedru bude báječné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
5.7.22 07:29

Jen na sebe dávej pozor na tom Balkánu. Hodně hodne pít, sprchovat se, kde to jde, raději žádný sex apod. Ať se to může uzdravit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
5.7.22 07:36

@Nika079 no, s tímto přístupem si koleduješ o opakované záněty. Spousta žen funguje při zánětu močových cest s antibiotiky bez omezení. Jen si stěžují, že ho mají několikrát do roka. Mě se vždy vyplatilo to pořádně vyležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
5.7.22 07:52

@nozu no, pokud bych atb nasadila, tak jedeme domů, nejsem blázen. Je to těžké rozhodování, dneska máme poslední noc, chtěli jsme pak jet dál a ubytování řešit až cestou. Takže se musím rozhodnout, co dál. Kdyby mi bylo dneska jako v noci, tak jedeme určitě. Teď je to lepší, tak mi svitla naděje, že by se to podařilo rozehnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29978
5.7.22 08:24

Já už teď jsem schopná to zalecit doma sama lichorerisnicovou tinkturou, ale už to poznám hned. První roky, či jsem začala na mocak trpět, jsem se bez ATB neobešla. A pokud je tam krev, chce to ATB určitě.
Jako podpůrnou léčbu uroval/urinal či něco jineho s brusinkami, urologické caje (ideálně kombinace více druhů). Pomáhá i suché teplo (dát si náhraty polštářek na podbřišek).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3407
5.7.22 10:39

S nekomplikovanym zanetem mocaku fakt nemusis jet domu. Nech si napsat ATb - obvykle staci jedna davka Fosfomycinu ( jeden pytlik vecer) a druhy den uz je vse ok. Vubec kdyz na to jinak netrpis - pravdepodobnost resistentniho puvodve naprosto minimalni. Hodne pit a 1-2 dny se nekoupat a nesexovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat