Zánět močových cest/bakterie v moči v těhotenství?

6.8.20 10:58

Zánět močových cest/bakterie v moči v těhotenství?

Dobry den, minuly tyden ve ctvrtek jsem byla na těhotenske prohlidce u obvodni lékařky, kde mi v moci zjistili nález krve a bilkovin. Tak me tedy požádali o dalsi moc, kterou pote poslou do laboratoře s tim ze mam jednoduše pockat. Nedalo mi to a sla jsem hned druhy den na gyndu a tam mi pan doktor rekl ze mi možný zánět nemuze ublizit miminku. Ja se i pres to bojim. Predepsal mi jednorázový prášek URIFOS ktery pry tehotne ani nesmi. Ja ho znam uz z drivejska, na zanety mocaku trpim casto. Nikdy mi moc nepomohl a ohrozit mimco nechci, takže jsem jej pozadala o neco jineho. Doporucil mi doplnek stravy Blokurima, dobrala jsem jej a vubec mi nepomohl. Chodim curat kazdou chvili a tlaci me mocak. Do toho mi dnes, po tydnu volala obvodni, ze byla v moci nalezena bakterie a ze se musi moc nabrat znova.

Prosím vas o rady jak postupovat a popr jake atk nebo leky jste brali vy. Bojim se o mimi. Jsem v 17tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.8.20 11:30

Mne v moči zistili baktérie plus bielkoviny asi v 12 týždni. Najskôr som na radu doktora brala lichořešnici (tinktúru) plus blokurimu, ale to som ešte nemala žiadne príznaky. Ale bolo mi povedané, že ak sa to zhorší, tak to začať riešiť. A ono sa to teda asi po 2/3 týždňoch zhoršilo, tak som dostala antibiotiká (od obvodného - Duomox na týždeň - asi, už si to poriadne nepamätám, brala som ich každých 8 hodín). Len teda ja som v moči nemala tradičné baktérie, ale mala som nejakého streptokoka. A teda musím povedať, že pomohli. Moč mám odvtedy čistý a problémy už nemám žiadne, aj keď som pred tehotenstvom často mala. Antibiotiká je najhoršie jesť v prvom trimestri, ale keď ste už v druhom, tak by som sa toho tak nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama