Zánět okostice v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Krutovladkyne
Nováček 5 příspěvků 12.02.18 12:56
Zanet okostice v tehotenstvi

Dobry den, mam velky zanet okolo dolmi osmicky. Nejspis zanet okostice. Nemuzu vubec polykat, pod bradou mam uzliny uz asi tyden a bez prasku na bolest se neda vydrzet. Byla jsem dnes u zubarky a ta mi bohuzel nemohla dat antibiotika, jelikoz jsem tehotna a dala mi jen dren a zitra mam jit na vymenu.
Cetla jsem, ze ten zanet je dost nebezpecny a muze se dal rychle rozsirit. Myslite, ze ten dren tomu zabrani a ze to pomuze uz konecne od te nesnesitelne bolesti? Diky

Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 42754 příspěvků 12.02.18 13:07

@Krutovladkyne dren je asi jen na odstraneni hnisu, ne? Nevim. Ale dle me se to bez antibiotik neobejde.

Krutovladkyne
Nováček 5 příspěvků 12.02.18 13:18

@blumen
Ja si prave taky myslim. A mam strach, aby se me to nerozlezlo nekam dal..

Tunrida
Hvězda diskuse 48036 příspěvků 12.02.18 13:23

U osmičky bych si teda hlavně asi vydupala, aby ji vandala. :nevim:

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 12.02.18 13:30

Minimálně penicilínová řada se normálně může. Nebo jak myslíš, že to dělají ty co dostanou třeba angínu?

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 12.02.18 13:30

Podle mě horší ten prášek na bolest než ty antibiotika.

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 12.02.18 13:31

V jakém jsi týdnu? Dělala ti někdy rentgen? Ví, jak je tam ta osmička uložená?

blumen
Hvězda diskuse 42754 příspěvků 12.02.18 13:35
@Run píše:
Minimálně penicilínová řada se normálně může. Nebo jak myslíš, že to dělají ty co dostanou třeba angínu?

U zubu ale asi penicilin prave nezabere.

Ale taky si myslim, ze pokud to jde, je resenim vytrzeni, ale pravdepodobne taky s antibiotiky. Prober to s ni v klidu zitra.

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 12.02.18 13:38

@blumen no vidíš, zase jsem chytřejší.. Nicméně mě v těhotenství jak rentgenoval, tak trhal. Samozřejmě, že v pokročilejším, ne na začátku. Říkal, že rozhodně lepší tenhle krátkodobý stres a opich lokální anestezii než dlouhodobě trpět a cpát do sebe léky.

azalia
Kecalka 319 příspěvků 12.02.18 13:42

@Krutovladkyne Jdi jinam - třeba do nemocnice na zubní pohotovost nebo kamkoliv.
I v těhotenství se celá řada antibiotik (jak penicilinových, tak i ampicilinových - širokospektrých) samozřejmě může.
Nebezpečnější je ten zánět v těle a stres z bolesti než ty ATB.
A také Ti samozřejmě může zub znecitlivit injekcí - doufám, že sis nenechala nic dělat jen tak.

Krutovladkyne
Nováček 5 příspěvků 12.02.18 16:32

Ona mi prave pred 14 dny trhala osmicku nahore, kde jsem pak mela taky zanet a chodila na cisteni a na dreny. A z toho jsem asi ted dostala zanet i do te spodni. Ale taky si myslim, ze uz by me antibiotika mela dat. Vytrhnout to pry nemuze zatim, ze by to pry pres tak velky zanet bolelo i s umrtvovacimi injekcemi. Ale jak se to trosku uzravi, tak pujde ven, aby se zanet neopakoval. Mozna mi uz pak chce dat antibiotika a nechce je do me zbytecne ladovat dvakrat. No zitra se s ni o tom musim v klidu pobavit :?

Krutovladkyne
Nováček 5 příspěvků 12.02.18 16:33

Jinak je tu v Brne docela vyhlasena a byvala puvodne zubni chirurg, tak snad vi, co dela. :dance:

Krutovladkyne
Nováček 5 příspěvků 12.02.18 17:07

RTG mi delala pred trhanim te prvni osmicky. Vi jak tam je. A jsem teprve na zacatku cca 5 tt

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >