Zánět po 13měsících kojení?

2176
22.7.13 21:51

Zanet po 13 mesicich kojeni?

Holky dneska kojim z prsa a v druhem me projela bolest… Asi 4 hodiny na to zimnice teplota… Prso me docela boli… Mela jsem to uz dvakrat ale hnedka horecky ktere pominuly za jeden den… Ale nechapu ze po 13 mesicich by to jeste bylo???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

256
22.7.13 21:54

To asi nemusí souviset s délkou kojení, neměla jsi na sobě třeba studené plavky? Snad to bude hned lepší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
22.7.13 21:56

Může být. Já měla záněty celý první měsíc, pak byl klid a před měsíc do mě vjel znovu. Stejná intenzita kojení, žádný výkyvy, přesto nastal. Vzhledem k tomu, že zánět prsu může vzácně potkat i chlapy, s kojením to úplně souviset nemusí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
22.7.13 21:59

Fakt i chlapy? To jsem netušila. :D..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
22.7.13 22:00

No tak ja vim ze to mam z kojeni jak se mi to nalilo pri kojeni z druhyho tak se tam neco zvrtlo:-) mela sem to uz ve 3 a v 7 mesicich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
22.7.13 22:02

www.nemoci.vitalion.cz/…-prsni-zlazy

Zánět prsní žlázy neboli mastitida ( mastitis) je zánět parenchymu prsní žlázy. Postihuje v drtivé většině případů ženy, ale i případy mužské mastitidy jsou známy.

Základní rozdělení spočívá v období, kdy k tomuto zánětu dochází. Puerperální mastitida je zánět prsní žlázy, který postihne ženu během kojení ( laktace). Jako non-puerperální mastitidy jsou označovány všechny ostatní případy. Mastitida se někdy může podobat prsnímu karcinomu, a proto je na ni nutné brát zřetel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
22.7.13 22:03

Z toho jednou sem byla na pohotovosti mela sem pres 40 horecku ale druhej den jak kdyz utne bez teploty… Proste jak to mala asi odpila a mrazenim prsa po kojeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
22.7.13 22:03

@Luciet2
Z kojení se tomu jenom tak říká, je to ale tím „používáním“, kdy se ti tam může dostat stafylokok nebo streptokok nebo co to způsobuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
22.7.13 22:06

@ncc1701 no kazdopadne prej to muze byt i stresem kterej tedka docela mam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
22.7.13 22:06

Noccitim tamvelkou hrcu v tom prsu tak to bude asi ono

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
22.7.13 22:15

A co je na to nejlepsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
22.7.13 22:47

Mně pomohly jen ATB, jinak ty babský rady stály za prd. Hlavně kojit, aby se rozpustil ten zánět, když to nejde, odsávat do úlevy, zábaly z tvarohu nebo lihu (já si dala onehdá do podprsenky kapesník namočenej do naředěný slivovice a zabíralo to). Ale k doktorovi bych teda šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
22.7.13 22:51

Já měla zánět u prvního cca 2× hned ze startu… a pak jak ty píšeš nějak po 14 měs. kojení… Hodně mě to překvapilo, ale nechal ajsem to tak a za tři dny byl klid bez žádné léčby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
23.7.13 08:50

@ncc1701 ja bych atb nebrala! Je to zbytecny, jde to i bez atb.
No dnesk mam zvysenou a uz me boli to prso jako obrazenina coz je dobra cesta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
23.7.13 09:27

Ahoj, i mě to postihlo až po roce dětí, byla jsem dost překvapená. Na začátku kojení jsem to neměla. Pomohlo mi ledovat, rozmasírovávat, před kojením naopak nahřát. A hlavně jsem mazala OK Gelem, ten pomáhá skvěle na jakýkoli zánět. To je doma záchrana na plno potíží.
Tak ať je brzo líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama