Zánět prsu - jak vše stihnout

Anonymní
18.5.20 02:08

Zánět prsu - jak vše stihnout

Ahoj zajímalo by mě jak je možné stihnout nahřívat a chladit prsa při zánětu. Mám 10 denní k miminko a rozjíždí se mi zánět prsu. (měla jsem vyšší CRP, takže to nebude retence) A nevím jak mám všechno stihnout :nevim: Nejdříve před kojením mám prsa nahřát a promasírovat, pak nakrmit dítě a pak chladit (uvádí se cca 40 minut).
1. V jakém kroku miminko přebalujete - úplně před tím vším nebo až po zahřátí?
2. Je vždy nutné nahřátí? Nestačí když budou teplá prsa od horečky a tím že ležím pod peřinou?
3. Jak dlouho opravdu chladíte? A co když u toho dítě brečí a chce se chovat, nejlépe chodit?
4. Co když dítě přes den pije co 2 hodiny? To mi tam nestihne nic zatvrdnout.
5. V noci déle spí, je možné jedno kojení vynechat a nahradit jen odstrikanim? Malý stejně nechce moc pít, když ho budím jindy než on chce.
6. Pomohou antibiotika tak, že není třeba celá tato procedura?
Díky za pomoc. :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1535
18.5.20 05:55

Ahoj. No zánět se ti rozjíždí, protože máš hodně mléka a méně kojis či odsavas, ne? Měla jsem to samé u prvního dítěte. Prostě to mléko musí z prsa pryč. Když už máš zazvrdliny, to už je špatně. Prsa nahrivej před kojením, miminko přebal a nakoj. Když bude méně pit a ty ještě budeš mít prsa plné, odstrikej. Miminko může pít klidně každou hodinu, je ještě malinke. V noci odsavej, když nepije alespoň co 3 h. ATB určitě nenahradí tuto proceduru. Jsi na začátku a máš mleka odebytekz, musí se ti upravit laktace. To chvíli trvá, takže je potřeba přebytečné mléko dávat z prsa pryč, aby se nevytvořil zánět. Za pár týdnů se ti laktace upraví a už to nebude třeba. Udělá si ti tolik mlíka, kolik miminko vypije :kytka: takže odsavej a příkladej. Často. Zazvrdliny v prsou jsou už špatně. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama