Zánět prsu, nekojící, po úderu?

4035
17.7.15 19:33

Zánět prsu, nekojící, po úderu?

Máte prosím někdo zkušenost se zánětem v prsu bez kojení.
Naposledy jsem kojila před 5 lety. Občas se mi stane, že mě děti uhodí do prsou, nebo rýpnou lokty, koleny, jak to tak bývá… a ono to chvíli bolí. Ted to ale bolí už víc jak týden, přikládala jsem to pms, ale ms končí a bolí to pořád, navíc občas pobolívají i uzliny a nějak se toho nemůžu zbavit.
Kam s tím, na gynekologii?
Neměl jste někdo zánět v prsu i bez kojení?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8924
17.7.15 19:35

Ja bych sla na gynekologii a pripadne radeji i na mamograf, tam te ale stejne asi posle…neni radno to podcenovat…drzim palce, at je to nejaka banalita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3835
17.7.15 19:37

Ano, první na gyndu a gyndr. Tě pravděpodobně pošle na mamograf nebo sono prsu. Anebo můžeš jít rovnou jako samoplátce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
17.7.15 20:01

@NiKina - zanet prsu muze byt jen pri kojeni, jindy ne. K doktorovi bych sla urcite co nejdriv, i kdyz to nemusi byt hned to nejhorsi co kazdeho napadne. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16823
17.7.15 20:13
@kacikhanz píše:
@NiKina - zanet prsu muze byt jen pri kojeni, jindy ne. K doktorovi bych sla urcite co nejdriv, i kdyz to nemusi byt hned to nejhorsi co kazdeho napadne. :hug:

To neni pravda. Zanet prsu muze byt samozrejme i v dobe nekojeni, jen to neni tak caste a bezne. Navsteva lekare je ovsem na miste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.15 20:27
@mroe píše:
To neni pravda. Zanet prsu muze byt samozrejme i v dobe nekojeni, jen to neni tak caste a bezne. Navsteva lekare je ovsem na miste.

Zrovna dnes jsem byla na gynde a na doktorku se obratila se stejnym dotazem, akorat, že ja to pozoruji už asi mesic, od doby co me malý docela dost trefil. Boli to spis na dotek a jakoby za bradavkou. Doktorka me odporučila na utz, na mamograf bych nešla. Cekam na sms s terminem. Nekojim a zadne jine potize nemam. Podle me to bude jen nejaky zanet, jak se rika - rakovina neboli ;) Ale to mi teda ani nenapadlo.
a omlouvam se za NN, ale nechci tady zbytecne plasit holky - kamaradky :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.7.15 20:29

Vlastne to melo byt pro @NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
17.7.15 20:48
@NiKina píše:
Naposledy jsem kojila před 5 lety. Občas se mi stane, že mě děti uhodí do prsou, nebo rýpnou lokty, koleny, jak to tak bývá… a ono to chvíli bolí. Ted to ale bolí už víc jak týden, přikládala jsem to pms, ale ms končí a bolí to pořád, navíc občas pobolívají i uzliny a nějak se toho nemůžu zbavit.
NiKi

na gyndu - napisou ti zadanku na mamograf ;)

• Citovat
  • Upravit
16823
17.7.15 21:08
@JayLee píše:
na gyndu - napisou ti zadanku na mamograf ;)

Predpokladam, ze zakladatelce nebylo jeste 40, takze dostane zadanku na UZ. MG se pred 40 dela jen ve vyjimecnych pripadech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16823
17.7.15 21:10
@NiKina píše:
NiKi

Mas teplotu, je to zarudle? Boli te zada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
17.7.15 21:18

@NiKina měla jsem zánět prsu po úrazu, syn mně na prso skočil z výšky loktem, pak mně to bolelo a měla jsem tam cervenej flek a stoupala mně trochu teplota. Tak jsem šla na pohotovost a tam mně doktorka řekla, že je to zánět a poradila mi homeopatika belladonnu 9ch po 4 hodinách-na horkost, bryonia 9ch 5 tablet po 4 hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
17.7.15 21:23

No horečku nemám, ale unavená a spavá jsem. Potím se, ale v tomhle vedru je to asi normální. Prostě se ani celkově necítím moc ok… proto jsem začala uvažovat o nějakým zánětu. Na ty jsem trpívala jako kojící, to bylo teda drsnější, horečky, schvácenost. Tohle je zánětu podobný jen tou bolestí. Jak modřina, zhmožděnina no.
V pondělí zajdu na gyndu.
Máte pravdu, pro sichr. Děkuju za rady
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.15 21:43
@NiKina píše:
No horečku nemám, ale unavená a spavá jsem. Potím se, ale v tomhle vedru je to asi normální. Prostě se ani celkově necítím moc ok… proto jsem začala uvažovat o nějakým zánětu. Na ty jsem trpívala jako kojící, to bylo teda drsnější, horečky, schvácenost. Tohle je zánětu podobný jen tou bolestí. Jak modřina, zhmožděnina no.
V pondělí zajdu na gyndu.
Máte pravdu, pro sichr. Děkuju za rady
NiKi

Měla jsem zánět prsu po malování-byla jsem hodně vyčerpaná a doktor mi řekl, že si zánět našel nejslabší místo v těle a tam sedl. Není pravda, že může být zánět jen při kojení. Já nekojila již několik let, měla jsem bolesti, zarudlost a teploty ( stalo se mi to 2× cca v tom roce). Od té doby chodím pravidelně na ultrazvuk. Jinak fič na gyndu a ta tě pošle na sono prsu a mamologii. A ještě k tý rakovině-není pravda, že NEBOLÍ!! To ti neříkám abych tě vystrašila, ale je třeba bořit " kravské" mýty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
18.7.15 09:43
@kacikhanz píše:
@NiKina - zanet prsu muze byt jen pri kojeni, jindy ne. K doktorovi bych sla urcite co nejdriv, i kdyz to nemusi byt hned to nejhorsi co kazdeho napadne. :hug:

nemáš pravdu, já měla zánět prsu v těhu a to jsem nekojila, když jsem jela na pohotovost tak na mě koukali jak na blázna, ale potvrdilo se to a dostala jsem atd. Je pravda že zakladatelka není těhotná, ani nekojí, ale i ano je to možná. Když jsem tehdy hledala více info, tak jsem nemohla na netu nic najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.15 09:45

@drsňačka o tom, ze rakovina neboli, to jsem napsala ja a bylo to mysleno s nadsazkou ;) nicmene nejsem takovy panikar, aby to hned videla cerne. Vzhledem k tomu, že se celkove citim na prd (únava, horecka, rozpadlost ), tak mi to silné pripomina zanet. Uvidim, co rekne UTZ.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama