Zánět prsu s horečkou - nakazily jste své dítě?

Anonymní
27.12.20 18:01

Zánět prsu s horečkou - nakazily jste své dítě?

Ahoj maminky,
24.12. mi na vnější straně zarudlo prso, je v něm jemná zatvrdlinka, bolelo (nejen na dotek, ale i normálně) a večer jsem dostala horečky skoro 38,7°C. Druhý den to stejné, jen horečka klesla na 37,8°C. Včera a dnes bez teplot, zarudnutí a bolest se zmírnila. Myslím si teda, že jsem měla zánět prsu. Jenže dnes v noci dostala horečky čtyřměsíční dcerka. Má 38,5-38,9°C, po paralenu ji to klesne na 38°C. Zatím nemá žádné jiné příznaky onemocnění (rýma, kašel apod.), ani na zoubky to nevypadá. Ale říkám si, že jsem ji přece horečkou ze zánětu nakazit nemohla, ne?
Mám strach, aby to nebyl třeba covid. Nikde necouráme, pozor si dáváme a nerada zbytečně plaším a zprávy na toto téma moc nesleduji, nechci se stresovat, ale tak mi to nějak přichází na mysl. Minulou sobotu jsme totiž (ačkoli neradi a více to tady prosím nerozebírejme) museli jít do jednoho obchodního centra, tak bych byla nerada, kdyby se nám tahle jedna situace vymstila.
Děkuji za vaše rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1232
27.12.20 18:26

Zánět prsu fakt nakažlivý není a může to být jen viroza nebo někde ofoukla, pořád existují i jiné nemoci bez covid s jestli to je covid ti tu má jako říct kdo, vědma s křišťálovou kouli? Prostě se vajíček jako u každé teploty a pokud budou komplikace nebo horečka nepůjde dolů, řes to s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3853
27.12.20 18:53

Zánětem prsu jsi ji určitě nenakazila.
Na covid bych to neviděla - u takového miminka bych očekávala bezpříznakový průběh, max rýmu, ale určitě ne horečku.
Ale mohla chytit cokoliv jiného - viróz je spousta, je virová sezóna, může to být cokoliv. Pokud jste byli minulou sobotu v nákupáku, mohla nějakou virózu chytit tam. To by seděla i inkubační doba. Pokud má jen horečku a žádné jiné potíže k tomu, klidně by to mohla být šestá nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
27.12.20 19:48

Zanetem z prsu se ti nenakazi a chci te uklidnit, ne strasit dopredu: horecky miminka mivaji, casto bez dalsich priznaku a tedy ani nezjistis proc. Predem koupeny teplomer, cipky, sledovani a pripadny telefonat pediatrovi, to je asi tak vse, co s tim delat. Jeste monitor dechu umi uklidnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3403
27.12.20 20:03

Taky jsem měla v prsu zánět, mimi mělo asi 10 dnů, já jsem ale hned šla k doktorovi a brala jsem penicilin, ten snad jako jediné atb. Lze u kojení. Mimi se nenakazilo vůbec.

Ja bych asi zítra zavolala dětské dr. A poradila se s ni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 20:24

Ja samozrejme nemyslela, ze by se nakazila zanetem prsu, ale tou horeckou. Kdo pochopil, dekuji za odpoved. :-) Uvidime, jak se to vyklube dal.

• Citovat
  • Nahlásit
23536
27.12.20 20:39
@Anonymní píše:
Ja samozrejme nemyslela, ze by se nakazila zanetem prsu, ale tou horeckou. Kdo pochopil, dekuji za odpoved. :-) Uvidime, jak se to vyklube dal.

Od kdy je horecka nakazliva? :zed: Opacko z biogie by to chtelo. S detmi se bude hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3486
27.12.20 21:31

Ne, tvuj zanet prsu a horecka mimina nemuze mit souvislost. Nejpis bych nesazela ani na kovid. Horecka u dítěte muze mit milion pricin, my tady muzeme jenom hadat. Muze to mit od zubu, ktery nemusi byt jeste videt. Nahla horecka bez dalsich symptomu by mohla byt i sesta nemoc. A nebo uplne obycejna zacinajici viroza.. Davala bych paralen, nebo i nejaky obklad a jeste zitra vyckala, co z toho vyleze, co jinyho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3403
27.12.20 21:49
@Anonymní píše:
Ja samozrejme nemyslela, ze by se nakazila zanetem prsu, ale tou horeckou. Kdo pochopil, dekuji za odpoved. :-) Uvidime, jak se to vyklube dal.

My jsme tě pochopili, takže klid ;), samozřejmě že se jedná o horečku. Mně by ani nenapadlo, že by při kojení dítě dostalo ode mne horečku.

A být tebou, nechala bych se prohlédnout od doktorky a nelecila bych si zánět prsu se zatvrdlinou a horeckou sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18475
27.12.20 23:11
@Anonymní píše:

horečka není nakažlivá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5225
28.12.20 16:46

Aby v tom prsu už nebyl malý abces…

Horečka jako taková nakažlivá není, nakažlivé jsou některé nemoci, které se horečkou mohou projevovat. Z prsu postiženého (zřejmě) zánětem není vhodné kojení, byť je vhodné odstříkávání mléka jako přirozená drenáž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat