Zánět prsu z důvodu používání kloboučku?

5351
25.3.07 11:57

Zánět prsu z důvodu používání kloboučku?

Ahoj holky,
teď jsem si v jedný diskuzi o kojení přečetla, že je větší riziko vzniku zánětu prsu z důvodu používání kojícího kloboučku. De facto od narození syna tj. 15 dní kojím jenom přes kloboučky (mám malé bradavky) a v pátek jsem skončila na pohotovosti s zánětem prsu (horečka 39 st., zimnice, bolest kloubů a svalů, bolest prsou) - teď beru antibiotika a odsávám odsávačkou a dávám to malýmu z lahvičky. Mlíčka mám beztak málo, odsaju tak 60 ml z obou prsou. Když jsem tu četla jak některá maminka odsaje po kojení i 140 ml, tak je to fakt dost rozdíl. Takže dokrmuju. Nerada bych měla ten zánět znovu, v pátek i včera jsem byla na ostřel, taťka je v práci a zvládat malé miminko s takhle vysokou teplotou byla dost zkouška odvahy. Chci se zeptat maminek, co kojí nebo kojili přes kloboučky, zda se ty záněty nějak vracejí, už teď je to pro mě noční můra. Děkuju moc.
Pavlička a Mirda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6989
25.3.07 13:32

Ahoj,
já jsem kojila přes kloboučky celých 13 měsíců a zánět jsem měla 7 týdnů po porodu. Bohužel to dopadlo tak, že mi antibiotika nezabrala (dr. mi je zezačátku nenapsala, jenom doporučila masírovat :roll: ) a skončila jsem v nemocnici na chirurgii. :cry:
Jestli to mělo souvislost s kloboučky to opravdu nevím. Zánět se mi už ale nevrátil. Taky jsem se toho dost bála, hlavně když byly malý 4 měsíce a spala celou noc. Nad ránem jsem se budila celá mokrá a musela jsem odstříkávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
25.3.07 13:58

Ahoj Pavličko, nikdy jsem neslyšela, že by byl zánět kvůli kloboučkům..Ale samozřejmě, možné je vše…Já neměla klobouček ani nikdy v ruce, na tož na prsu… :) A 14 dní po porodu jsem dostala takový zánět prsu, že jsem myslela, že to nepřežiju… Spíše je to otázka celkové techniky kojení, ze začátku odstříkávání, apod. Takže, obrátila bych se na laktační poradkyni, ale ani to ti opakovaný zánět prsu nevyloučí…Mně se ale už potom nikdy neopakoval…Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
25.3.07 14:41

No já jsem taky myslela, že to nepřežiju, hlavně ze čtvrtka na pátek a pak v ten pátek. Normálně bych si vlezla do postele a chrněla, ale když má člověk na starosti miminko, tak to je pak dvojitá starost. Fakt mám z toho teď nervy, že snad budu radši kojit jen tak trochu a raději zbytek mlíčka odstříkávat a dávat mu to z lahvičky, protože jedině, tak mám jistotu, že mi v prsu nezůstane. Teď jsem odstříkala a zase mám málo, teď mám rekord 70 ml z obou prsou. Každopádně děkuju za všechny odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
25.3.07 14:51

Ahoj,

kloboučky jsem sice nikdy nepoužívala, ale zánět prsu jsem měla asi sedm týdnů po porodu. Příznaky jsem měla stejné jako popisuješ ty vysoká teplota, bolest prsu a celého těla a bylo mi na omdlení. Brala jsem ATB. Malý mě tehdy nenechal vyspat ani půl hodiny vkuse takže to bylo něco. Takže zánět prsu můžeš dostat jak s kloboučkem tak bez něj.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
25.3.07 21:46

Moje zkušenost - kojila jsem 4 měsíce s kloboučkama a bez zánětu, pak jsem zjistila, že to jde i bez nich a už mám teď druhý zánět :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
25.3.07 21:51

A pavličko - Proč dokrmuješ?? Mimčo ti vytáhne z prsa daleko víc než nějaká odsávačka. 15 dní je strašně krátká doba, aby se množství mlíka vyrovnalo potřebám dítěte. Za čas se ti bude tvořit jen tolik mlíka, kolik malý vypije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
25.3.07 22:23

Ahoj, kojila jsem přes kloboučky necelé 3 měsíce. Měla jsem zánět 3×. Navíc malý sice něco přibíral, ale nic moc… rozhodně nerostl jako z vody. Bez kloboučku se vůbec nechytal. Po třech měsících jsem to vzdala, začala jsem přikrmovat nutrilonem a odsávat. Mlíka jsem asi moc neměla, protože jsem odsávala taky děsně málo. Po té co jsem viděla odsávat kámošku , (za pět minut 200!!!) jsem to vzdala úplně, do týdne se mi mlíko stratilo a malý začal konečně vypadat jako normální dítě.(né jako tlustoch, narodil se dřív a malý). Snaž se vydržet co nejdýl, akdyž to nepůjde tak to nepůjde. A nakoukni na diskusi ve foru miminko - Už mě štve ta věčná propagace kojení. třeba tě to uklidní a rozkojí:o)

https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
30.5.07 15:10

ja kojim s kloboucky od zacatku (ted uz je to pres 4 mesice) a nikdy jsem zadny zanet (musim to zatukat :wink: ) nemela. myslim, ze kdyz se ty kloboucky poradne vyvari, tak je to riziko zanetu stejne, jako kdyz kojiste bez kloboucku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
30.5.07 15:10

ja kojim s kloboucky od zacatku (ted uz je to pres 4 mesice) a nikdy jsem zadny zanet (musim to zatukat :wink: ) nemela. myslim, ze kdyz se ty kloboucky poradne vyvari, tak je to riziko zanetu stejne, jako kdyz kojiste bez kloboucku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama