Zánět průdušek nic na to není?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janulale
Stálice 80 příspěvků 03.04.19 11:21
Zánět průdušek nic na to není?

Ahoj holky, mam 5ti měsíční miminko..od minulého pátku má vlhký kašel s teplotou přes 38,4 po odečtení v konečníku..vůbec mu to nejde dolů. Byly jsme už dvakrát u pediatry.. Poprvé Verdikt : dávat mucosolvan, nurofen při teplotě, na noc fenistil.. Kašel je ale horší a horší a malemu při nádechu úplně praská v hrudníku a nejspíš ho už i odkašlávání bolí na hrudi, hrozně pláče když se zakucka..včera tedy znovu pediatr a Verdikt : Ventolin inhalátor.. roztáhne Vám to průdušky a půjde lépe vykašlávat, malej mi po něm do 3 hodin od prvního užití chytil kopřivku po celém hrudníku a hlave..okamžitě jsem ho vysadila a volala doktorce, která mi suše oznámila do telefonu že nic jiného pro malého prostě nemá a nedá mu nic..crp na co? bude negativni a že za to že malému Ventolin nezabral nemůže.. Tak jí říkam a jiné léky na předpis nejsou co by mu pomohly odkaslavat? Ne byla odpověď, přijdte zejtra já mu napíšu inhalace v nemocnici na dětském..praštila jsem Dr z telefonem..Jako jsem z toho docela rozhozená.. myslím že budu hledat novou pediatru a odpoledne vezmu malého na pohotovost, kde mi poradí doufám lépe..co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 26308 příspěvků 03.04.19 11:25

Šla bych na pohotovost.
Ventolin by zabral, ale jestli na něj má alergii :nevim:

Netopirek
Echt Kelišová 9298 příspěvků 03.04.19 11:26

Oni ti toho na pohotovosti moc jiného neřeknou. Udělají mu to CRP, ale pokud nebude tak, aby dostal antibiotika. Tak ti řeknou to co tvoje dr. ¨

Jinak teplota nad 38 pálí bacili takže 38,4 bych mu nesrážela a zkusila nechat jeho imunitní systém zabojovat.

Bozka007
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 16 inzerátů 03.04.19 11:27

Dcera měla na průdušky Ventoliber. Na průdušky strašně trpí.

Ennny
Závislačka 3616 příspěvků 03.04.19 11:30

Upřímně nevím co po té doktorce jako chceš ,ona ti dala co se dalo, řekla ti že nic jiného není tak tě pošle na inhalaci do špitálu ,tak kde je jako problém?Že do něj nepichla aby zjistila crp? Naše doktorka ho nemá vůbec a obě děti jsou živé a zdravé :nevim:

Bebuše
Echt Kelišová 8057 příspěvků 03.04.19 11:32

Dcera měla ve dvou měsících průdušky (chytla od 20m ségry) a dr. nám napsala antibiotika v sirupu. Jestě jednou to stejné ve 12m. Potřetí ve 28m a to jsme už zvládli s ventolin sirupem. Od té doby jí na průdušky nic nesedlo, naštěstí. Úplně si nejsem jistá názvem. Tuším nějak jako fromilid.

Netopirek
Echt Kelišová 9298 příspěvků 03.04.19 11:32
@Bozka007 píše:
Dcera měla na průdušky Ventoliber. Na průdušky strašně trpí.

Jestli se nepletu tak mají obdobné složení. Takže jestli měl alergii na Ventinol, tak by ho nejspíš měl i na Ventoliber :think:

JaanaT
Povídálka 36 příspěvků 03.04.19 11:33

Dobrý den, chápu, že jste naštvaná, také by mě její chování vytočilo. Àsi bych zkusila pohotovost, pro vás klid. Kasel opravdu trva dlouho, u nás již 3 týden a poslechove je syn čistý, jak říká nás pediatr. Nam radi dávat na kašel prospan u mucosolvanu mi řekl, že hodně rozpouští hlen do plic. Ještě mi napadlo existuje dětská masticka, doporučila mi ji kamarádka doktorka ke kašli, maže se na hrudnicek a záda, něco jako tymianova mast ale ta bych řekla je pro dítě silná.

Billi
Nadpozemská drbna 26052 příspěvků 03.04.19 11:33

Šla bych na pohotovost, ale počítej s tím, že se spása konat nemusí. Mě s půlročním synem s rozjetým zápalem plic poslali domů, že děti prostě kašlou. Doktorka ho neposlechla, CRP neudělali, že nevidí důvod. Druhý den na mě doktor ječel, jako bych za to mohla já. Nakonec jsme skončili v nemocnici na inhalacich a dostal hodně silná ATB.
Jinak syn měl zánět průdušek minimálně 5× a nikdy nedostal Ventolin, takže určitě je i jiná léčba.

Ennny
Závislačka 3616 příspěvků 03.04.19 11:36

@Bozka007 to má stejnou účinnou látku,to ji nepomůže

JaanaT
Povídálka 36 příspěvků 03.04.19 11:41

Kdyby jste chtěla zkusit tu masticku bylo to od nobilis už jsem si vzpomněla. Synovi se lépe v noci dychalo, ale zázraky to neudělá.

Bozka007
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 16 inzerátů 03.04.19 11:43
@Ennny píše:
@Bozka007 to má stejnou účinnou látku,to ji nepomůže

Aha,složení jsem až tak nezkoumala.

Megerka
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 03.04.19 11:50

Běž na pohotovost, šestý den teplot u 5 měsíčního je už dlouhá doba. A nehledě na to, že dětem do dvou !!! let se nemá dávat Ventolin.

Janulale
Stálice 80 příspěvků 03.04.19 11:53
@Megerka píše:
Běž na pohotovost, šestý den teplot u 5 měsíčního je už dlouhá doba. A nehledě na to, že dětem do dvou !!! let se nemá dávat Ventolin.

Dneska ve 4 jdu s malým na pohotovost..nevím jak jinde ale moje mamina co Ventolin bere tvrdí že je to driak..

Megerka
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 03.04.19 11:58
@Janulale píše:
Dneska ve 4 jdu s malým na pohotovost..nevím jak jinde ale moje mamina co Ventolin bere tvrdí že je to driak..

Taky si myslím a protože měl alergickou reakci na něj, mohl mu ventolin zhoršit i kašel.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama