Zánět průdušek - průběh a doba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petttruše
Extra třída :D 10089 příspěvků 21.12.14 18:20
Zánět průdušek - průběh a doba?

Ahoj,
prosím o radu, zkušenost. Dcerka (22 měsíců) dostala ted ve středu na zánět průdušek antibiotika (byli jsme tam už týden před, to ATB DR nedala, měla jen sirupy, ted už je dala, protože to na průduškách měla furt), ATB jsem dala první dávku ted ve středu večer. mÁME klacid PO 12 HODINÁCH A ještě Ventolin sirup po 8 hodinách. Chci se zeptat, jak dlouho ten zánět trvá (dítko mi marodí poprvé, tak vůbec nevím)..ona nemá a neměla teploty vůbec, je čilá, zlobí, hraje si, jí, pije, al emá ten suchý kašel. Kašel už je asi lepší, ale furt cítím, jak to v ní chrastí a to mě děsí…dnes to byl 4. den s ATB, jak říkám, kašel lepší, ale to „šustění“ na průduškách mi štve…je zatím „normální“ že furt trvá, neměla by být už čistá…?
omlouvám se za blbý dotaz :) ale děsí mě zápal plic (i když DR mi řekla, že na ten to nevypadá, že zánět).
Ještě jsme zapomněla, má rýmu, to kapeme, tu taky furt, nic hroznýho, al enosík ucpaný má stále…jedno s druhým..
děkuji.

Reakce:
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 21.12.14 18:31

Me se 4mesicni lecil mesic. Antibiotika nezabraly a po 3 tydnech léceni doma jsme museli na 2 noci do nemocnice, ale on se hrozne dusil, i pres to, ze mel ATB, ventolin inhalator, kapky tussin a jeste sirup

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 21.12.14 18:39

Je to individuální, oba kluci měli zánět průdušek, mladší dokonce horší jak starší a vykřesal se z toho rychleji… Cca za dva týdny byl OK, starší se léčil cca tři týdny… :think:

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 21.12.14 18:41

A mladší „chrastil“ i po cca týdnu antibiotik (lehce, ale pořád jo, až po těch dvou týdnech byl úplně OK), starší i po dobrání atb ještě lehce chrastil…

kerrankin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.14 19:08

Malá brala antibiotika 10 dnů, předtím kašlala asi tři týdny. Jen jeden den měla horečku, jinak ani teplotu, dokonce jsem ani neslyšela žádné to typické „chrastění“, proto jsme šli k dr. až po třech týdnech…

crazymisha
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 29.12.14 18:36

Dobrý den,
syn 18m má od soboty zánět průdušek, dostal ATB Fromilid. Má pořád teploty přes den do 38,2 a v noci max 38,8. V září měl febrilní křeče, tak se každé teploty bojím jak čert kříže.. A má teda kašel, vlhký, vykašlávací, teče mu z nosu, mokré oči.. Při dýchání to v něm tak jako vrže.. Bere ještě Sinupret kapky a inhaluje Ventolin. Jak probíhal zánět průdušek u vašich dětiček? Ta ATB bere po 12ti hodinách, první začal v sobotu večer..

Petttruše
Extra třída :D 10089 příspěvků 29.12.14 23:04

@crazymisha nám nakonec ta ATB (Klacid) zabrala po týdnu, nejprve týden to měla dcerka (22m) na průduškách, to DR ještě ATB nedala, po týdnu, kdy se to nelepšilo, ATB dala na 10 dní a ta už zabrala. Celkem tedy cca 16-17 dní to tvalo, než byla dcerka „čistá“…ale byli jsm ebez teploty po celou dobu. Kašel byl suchý, plus rýma.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 30.12.14 01:22

@Petttruše Syn měl ty průdušky už v 6ti týdnech a byl bez ATB, bez teplot, jen chrčel. Ani rýmu neměl. Měl Spiropent a inhaloval Ventolin. Teď horečky, ATB, kašel.. Už aby to bylo pryč..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >