Zánět šlachového obalu a vyšetření Emg

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katkafaj
Stálice 78 příspěvků 13.02.18 12:10
Záňet šlachového obalu a vyšetření Emg

Ahojky holky.
Mám dotaz, kdyžd dceři bylo přes rok tak jsem skončila na obstřiku kvůli zánětu šlachového obalu.
Teď bude mít 2,5 a já mám jít do práce a chtějí vyšetření EMG.
Nevíte někdo jestli projdu? Od té doby mám tu ruku slabou, mám problém nést tašku. Nedávno jsem malé dávala rukavici a od zápěstí vespod ruky mi projela dost nepříjemná bolest, že sem musela všeho nechat až do odeznění:-(
Mám z toho docela vítr. Děkuji za případnou odpověď, paaa :mavam:

Reakce:
lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 13.02.18 12:37

@Katkafaj A práce je náročná na ruce? Oni se jistí, aby si časem neuplatňovala nemoc z povolání-přitom už si měla potíže před nástupem do práce. Je vidět, že je to v práci dosti důležitý ukazatel, v jakém stavu ruce máš. Tzn. asi možná ani nebude vhodné takovou práci dělat, aby sis neublížila.

Katkafaj
Stálice 78 příspěvků 13.02.18 13:03

@lasička1 mám dělat v automobilovém průmyslu. Práce to není těžká, ale vše je náročné na ruce.
V obchodě to není taky žádný med.Byla jsem necelý týden v Kaufu a zdrhla jsem :mrgreen: ale ne doslova :mrgreen: byla jsem u zeleniny a to byl jako mazec.Tam bych si dříve uhnala zánět…uvidím co mi řeknou na Emg
Pak fakt nevím co bych dělala za práci????

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 13.02.18 14:46

EMG je vysetreni nervu a svalu, tedy zanet slachove pochvy to neukaze. Odhaduji, ze je podezreni na syndrom karpalniho tunelu. Pokud by se na EMG potvrdil, tak se to pak leci v zavilosti na jeho tizi od ortezy na noc po operaci.

Sazkarka
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 13.02.18 16:48

Já na tom byla. Napichnou nerv jehličkou a pak do toho brnkaji prstem…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 13.02.18 17:24
@Sazkarka píše:

takhle ti to pripadalo? Do nervu se samozrejme nepicha, jen do svalu a stimuluje se elektrinou.

Katkafaj
Stálice 78 příspěvků 13.02.18 19:22
@Sazkarka píše:
@Pudloslava píše:
takhle ti to pripadalo? Do nervu se samozrejme nepicha, jen do svalu a stimuluje se elektrinou.

Já vím co to znamená;-),už to mám cca třikrát za sebou, mě spíš zajímalo jestli se to dá zjistit. Obvodní dr jsem ten papír od ortopeda ani nepřinesla, taková menší jistota, bo do výpisu píšou kdejakou kravinu :mrgreen:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 18.02.18 07:49
@Katkafaj píše:
Já vím co to znamená;-),už to mám cca třikrát za sebou, mě spíš zajímalo jestli se to dá zjistit. Obvodní dr jsem ten papír od ortopeda ani nepřinesla, taková menší jistota, bo do výpisu píšou kdejakou kravinu :mrgreen:

jestli se dá zjistit co? Zánět šlachového obalu ne, onemocnění nervu, jako třeby syndrom karpálního tunelu ano, pokud to není úplně lehké nebo v začátku.

Katkafaj
Stálice 78 příspěvků 18.02.18 12:02

@Pudloslava vše mám v pořádku, naposled jsem tam byla před 4 lety, ten čas tak letí :mrgreen: takže můžu v klidu nastoupit do práce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >