Zánět spojivek - 2 měsíční miminko

139
29.3.16 10:07

Zánět spojivek je nám 2 měsíce

Ahoj, mám 2 měsíční miminko a v měsíci jsme měli zánět spojivek doktor nám dal antibiotika a zlepšilo se to, ale ted se nám to vratilo tak že na jedním okem má uplne červene žilky. Kapeme Ophthalmo- Septonex zbyli mi ješte ti antibiotika myslíte že mu je můžu kapat bez povolení doktora? a pomůže to nebo ne? K doktorovi jdeme 19.04.2016.

Příspěvek upraven 29.03.16 v 10:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58778
29.3.16 10:12

@kobzdi Tobě jsou taky 2 měsíce? :mrgreen: Jinak zajdi k dr dřív. Bez porady s nim bych atb nedávala.. mi se na zánět spojivek osvědčilo mateřské mléko (pokud kojíš).. normálně nakapat do očíček…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
29.3.16 10:19

@kobzdi ne, atb bez doktora bych nedala. Navic mozna uz jsou prosly, ja davala klukovi atb kapky do ucha a bylo na jich datum spotřeby jen na 7 dni a pak vyhodit.
A kontrolu jdete asi az 19.4. ne? To je za dlouho. Sla bych jeste dneska bez objednání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
29.3.16 10:21

@kobzdi jo a ocka vytírat od vnějšího koutku směrem k vnitřnímu a na kazdy oko zvlášť čistou vaticku, at si to z jednoho oka nerozšířiš i do druheho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.3.16 10:21
@martina.se píše:
@kobzdi Tobě jsou taky 2 měsíce? :mrgreen: Jinak zajdi k dr dřív. Bez porady s nim bych atb nedávala.. mi se na zánět spojivek osvědčilo mateřské mléko (pokud kojíš).. normálně nakapat do očíček…

Ji 2 měsíce 10.02.2016 :-)U doktora jsem pořad :-( tak se mi tam nechce, mi přijde že ho otravují. Zkusím to mléko snad se mu to zlepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58778
29.3.16 10:24
@kobzdi píše:
Ji 2 měsíce 10.02.2016 :-)U doktora jsem pořad :-( tak se mi tam nechce, mi přijde že ho otravují. Zkusím to mléko snad se mu to zlepší

to je fuk, že jste u dr pořád, u takového mrněte je to lepší, než něco podcenit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
29.3.16 10:27

Já nevím teda, ale vis kolikatyho je? Podle me je konec března. Takze tomu tvymu miminku uz jsou 3 mesice ne? :nevim:
Pises, ze 10.2. ji byly 2 mesice a k doktorovi jdete 19.3. :think:
@kobzdi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.3.16 10:34
@sisk píše:
Já nevím teda, ale vis kolikatyho je? Podle me je konec března. Takze tomu tvymu miminku uz jsou 3 mesice ne? :nevim:
Pises, ze 10.2. ji byly 2 mesice a k doktorovi jdete 19.3. :think:
@kobzdi
:D :D :D :D ne 10.02.se narodil :) a toho 19 ano chybička děkují za upozornění už je spraveno
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
29.3.16 10:43

@kobzdi aha :lol:
Takze mate čerstvě po sestinedeli, to bych sla k dr fakt, brouk malej… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.3.16 10:51

Hmm tak já mu zkusím dat to mléko doktor má poradu dneska do 12 tak to nestíhnem ale v čtvrtek už jo. Vydrží to do čtvrtka? jak myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
29.3.16 11:12

@kobzdi tak si jo no, ja bych teda aspon doktorovi zavolala a poradila se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2200
29.3.16 15:22

@kobzdi a z oka mu i něco teče nebo ho má jen červené? A máte průchodné slzné kanálky? Když měl očička dobré neslzely mu očička. Moje starší dcera si s kanálky užila, v prvním roce života měla ATB kapky dost často. Jinak ATB co máte doma bych nedávala, většinou je potřeba je do nějaké doby spotřebovat, takže možná už budou dlouho otevřené (jinak já teda občas nasadila ATB i sama, ale jsem doktorka, takže vím co si můžu dovolit :) Z volně prodejných kapek je dobrý ocuflush, to jsou jen přírodní kapky vhodné i pro novorozence či kojence a potom Omuisan baby což je oční voda pro miminka. Pokud má očičko jen červené a neteče mu z toho hnis tak by to mohlo stačit. Pokud mu z toho teče hnis tak bude potřebovat ATB, do čtvrtka to vydrží, ale hrozí že se mu zánět přenese i do druhého oka (když si bude do těch očí sahat). Pokud mu oči slzí tak je dobré provádět masáže slzných cest. A pokud má bakteriální zánět spojivek tak mu mateřské mléko do oka fakt nepomůže. Jaká ATB máš doma a jak dlouho je máš otevřené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.3.16 16:56

Teče mu hnis z oka. Antibiotika mam floxal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2200
29.3.16 23:41

@kobzdi ten je hodně širokospektrý, ten jsme taky měli. Pokud mu teče hnis a má oko červené tak zabere. Na očním v Praze mi dokonce primář řekl, že je to jediné ATB které je schválené pro malé kojence (do té doby už měla malá ještě několik jiných). Nesmí se používat déle jak 4 týdny po otevření lahvičky. Pokud se to nezlepší a nebudeš schopná se dostat na oční, nebo k obvodnímu tak dát můžeš. Jen kdyby potom chtěl lékař udělat kultivaci (třeba z důvodu, že se jedná o opakovaný zánět) tak to nebude možné, protože již po jedné dávce antibiotik tam nic nevykultivuje. A asi žádný lékař nebude nadšený z toho že sama nasazuješ ATB. Nicméně já kdybych byla v Tvé situaci tak bych asi dala. Já mám dokonce floxal stále v domácí lékárně kdyby náhodou měla malá zase zánět spojivek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama