Zánět středního ucha - opět po 4 dnech?

1972
30.5.15 16:15

Zánět středního - opět po 4 dnech?

Ahoj,
potřebovala bych zkušenou radu.
Ve středu prasklo klukovi 18 měsíců ouško(obě). Ve čtvrtek dostal na orl antibiotika a občas vymívám nebo kapu peroxid vodíku do oušek.
Včera byl v pohodě, ale dnes po obědě si zase začíná šahat na ouška, jakoby si je drbe a někdy u toho začne kňourat.
Když mu je promačkávám já, tak nereaguje, nereagoval ani před tím, než mu praskly. Do toho mu rostou zuby a ani moc nebrečel, takže jsem vůbec nevěděla, že ho trápily ouška.

Je možné, že po 3 dnech by se mu tam opět udělal zánět? Nebo díky těm atb se tam nedostane a jen ho to třeba svědí, jak se to hojí?
Nevím, jestli jet na pohotovost nebo počkat.
Teď si hraje a zase nebrečí

Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5383
30.5.15 16:21

@terkacek Pokud má atb a byla správně zvolená, tak bych řekla, že by to mělo být „zajištěné“. Spíš mi přijde divné to kapání peroxidu do prasklého ucha a jen občasné vymývání (borovou vodou?) - vy měli výplachy dělat 5× denně, aby se to opět neucpalo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
30.5.15 16:29

@AliTad žádné výplachy nám neřekla, že mam dělat. Jen občas buď kápnout peroxid vodíku a nebo jen na vatičku s ním vytřít ouško.
Jen mi je teď divné, že si na něj občas sahá, mne a pak kňourá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
30.5.15 16:36

@terkacek Syn si taky ouška vždy po zánětu mne. Říká, že ho to tam svědí…my ani nevyplachovali borovou vodou, ani nic nekapali..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4231
30.5.15 16:37

Vrátit se to může úplně lehce.
Možná má nepříjemný pocit v oušku, jak se to hojí nebo se mu rána zacelila příliš brzy a je tam ještě hnis nebo nezabrali ATB.
Dcera bojovala s jedním uchem 14 dní-píchnuto, ošetřováno, čištěno ob den na ORL, opět píchnuto a až nakonec dr vytáhla doslova cucek sražené krve+hnisu a potom až byl klid.
Pokud by se to zhoršovalo, jela bych na pohotovost, koukám, že jste z Prahy, tak nejlépe na dětskou ORL /Karlák, Krč, Motol/ a nechat zkontrolovat.
Nebo uvidíte v noci, to je u uší takový rozhodující moment. Buď to vyvrcholí nebo bude spát a je to v pohodě. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
30.5.15 16:39

@Elisenika děkuji za uklidnění.
Taky mi to přijde, že ho to jako svědí, ale nevim, nic mi ještě neřekne.
Tak snad to bude ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
30.5.15 16:45

@Halamka Dobře děkuji. Teď jsem zase nervní, ale uvidí se v noci. Teď je zase v klidu.
Dr koukla do oušek, řekla že praskly obě a nic s tím dál nedělala. Jsewm se jí i ptrala, jaký je další postup, jestli mu to bude nějak čistit, ale řekla, že není třenba, že to vyteče samo. Dál už nic neteklo, atb zabraly, si myslim, protože druhý den byl už jako vždy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
30.5.15 17:48

@terkacek syn měl zánět středouší 4× (vždy obě uši) během jednoho měsíce. A každý týden jsme chodili pichat uši a po celou dobu byl na ATB. Takže já bych to nepodceňovala. Nyní má ventilační trubičky (má dírku v bubínku preventivně) a dnes mu z jednoho ucha „teče“ jako kdyby sopel smíchaný s krví. Má horečku. Celkově je zahleněný (bronchitida) a s největší pravděpodobností zítra půjdeme na pohotovost, ať mu to zkouknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
30.5.15 18:10

@terkacek naši známí lékaři nám řekli, ať vždy při podezření na zánět ucha jedeme na ORL. Asi bych dítko vzala na pohotovost. Mrknou se do ucha a budete vědět… Třeba vás pošlou domů, že tam nic nemá a ty budeš v klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
30.5.15 18:42

My jsme vymývat neměly, jenom kapat Tobrex. A Ele to teda teklo jak prase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama