Zánět středního ucha - co na to?

Anonymní
11.12.19 12:38

Zánět středního ucha? Co na to

Zdravím,

Již pár dní mě bolí v uchu, většinou přes den to je v pohodě, občas to chytne, ale jde to do zubů. V noci to je šílený, ani spát nemůžu. Doktorka mi nic neřekla, jen že je možné, že to teprve začíná. Nemáte na doporučení kapky nebo sprej? Zatím jsem si vzala panadol na zmírnění bolesti. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14394
11.12.19 12:41

Zajdi na Orl. Pokud je to vážně zánět potřebuješ antibiotika nebo ti to rovnou pichnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.19 12:43

Měkký skoro zmrazený tvaroh za ucho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.19 12:45

@Kriss Tina poslali mě domů, proto se ptám na nějaké kapky nebo tak, jak si zatím ulevit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1997
11.12.19 12:45

Slivovici na vatu a dát do ucha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12222
11.12.19 12:46

Na ORL, antibiotika a možná se musí píchnout, jinak bubínek praskne sám a zůstane velká díra, která se blbě hojí
jako samoléčba slivovice kapat do ucha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.19 12:46

Když jsem byla malá, volala mamka kvůli tomu na pohotovost. Doktorka se ptala, jestli už jsme zkusili slivovici. Mamka, že jo, jenže už to bylo tak rozjeté, že to nezabralo, tak jsme jeli k dr. Zkus slivovici a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
355
11.12.19 12:50

Mně na bolest v uchu pomohl stroužek česneku.. Babská rada z netu, nevěřila bych, ale pomohlo to..
Každopádně pokud to bolí, že nemůžete spát, zkusila bych jinou paní doktorku (pokud tato byla z ORL), jinak jet na ORL.
Pokud je to špatný a bubínek vám nepíchnou, tak vám může i prasknout a můžete přijít o sluch…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14394
11.12.19 12:51
@Anonymní píše:
@Kriss Tina poslali mě domů, proto se ptám na nějaké kapky nebo tak, jak si zatím ulevit :zed:

Tak na pohotovost, jinak bych si vzala brufen, ten je protizánětlivý, do ucha tu slivovici jak tu někdo už psal, ale radši bych znova naklusala na pohotovost ať to pichnou, než to prdne samo, to je pak mnohem horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1426
11.12.19 12:53

Sanorin do nosu, v leze na zadech, at to zatece pekne az do nosohltanu. A nekolikrat denne. Jestli je to stredousi, tak se to musi uvolnit pres nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6729
11.12.19 12:59

Žádná z babskych rad a la cesnek či alkohol mi vůbec nepomohla, jen se mi díky tomu zánět rozjel. Chce to antibiotika, úleva byla do dvou dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
11.12.19 13:00
  1. cibule do ucha
  2. Francovka - namočit tamponem a nechat působit silice
  3. krajní řešení - nahřát a nechat prasknout samo (dneska se uvádí, že je to riskantní - oni už ani na ORL moc ty uši nepíchají, že je to zastaralé, tak se dávají ATB - trvá to déle a oslabuje se imunita, ale co :lol: )
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5169
11.12.19 13:07
@odlaska píše:
Mně na bolest v uchu pomohl stroužek česneku.. Babská rada z netu, nevěřila bych, ale pomohlo to..
Každopádně pokud to bolí, že nemůžete spát, zkusila bych jinou paní doktorku (pokud tato byla z ORL), jinak jet na ORL.
Pokud je to špatný a bubínek vám nepíchnou, tak vám může i prasknout a můžete přijít o sluch…

Nestraš ji. Rozhodně do ucha nic nevkládat a jet na dobré ORL. Jinak po prasknutí bubínku neohluchne, maximálně zůstane větší jizva. Poškození sluchu hrozí pokud by zánět pronikl do vnitřního ucha, případně pokud by jí předepsali při perforovaném bubínku ototixická antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5169
11.12.19 13:08
@Lalelale píše: Žádná z babskych rad a la cesnek či alkohol mi vůbec nepomohla, jen se mi díky tomu zánět rozjel. Chce to antibiotika, úleva byla do dvou dnů.

Konečně někdo normální, jako vkládat česnek nebo cibuli do ucha, to je tedy rada. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5169
11.12.19 13:10
@listento píše:
  1. cibule do ucha
  2. Francovka - namočit tamponem a nechat působit silice
  3. krajní řešení - nahřát a nechat prasknout samo (dneska se uvádí, že je to riskantní - oni už ani na ORL moc ty uši nepíchají, že je to zastaralé, tak se dávají ATB - trvá to déle a oslabuje se imunita, ale co :lol: )

Lokální antibiotika imunitu nijak zvlášť neohrozí. Jinak paracentéza je poměrně nepříjemný zákrok, prošla jsem si jím před třemi lety a fakt není oč stát. Pokud se dají antibiotika vhodná, tak je to rozhodně lepší při lehčím zánětu, než to hned píchat. U vyklenutého bubínku je při paracentéze úleva okamžitá. Ale bolelo to fakt jak čert.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama