Zánět středního ucha - musí prasknout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 05.03.19 17:48
zánět středního ucha - musí prasknout?

Dobrý den,

dcera má od neděle večer atb - amoxicilin, ouško ji nepíchali, včera od odpoledne byla bez teplot, dnes má zvýšenou a asi ji k večeru ještě stoupne, lékař na pohotovosti říkal, že se nemám bát, když odteče hnis, že je to ok, jen to omýt a koncem týdne k pediatře na kontrolu, ale zatím ji nic neprasklo, nic neodteklo, teploty ještě má a občas si na ouško sahá, ale asi ji vyloženě nebolí, občas řekne au, ale nic hrozného, když se ji ptám, bolí ouško, ne.. bojim se, aby ji to nechytlo v noci, je to ještě ok a mám čekat, pre bere atb dnes je to druhý den nebo byste šli už zítra k doktorce na kontrolu, máme doktorku 40 min busem, tak ji zas nechci tahat, aby neofoukla, musela bych busem, máüž je pryč a já nemám auto..

musí to vždy prasknout, nebo se ten zánět vstřebá i bez toho, když zaberou atb? já to měla jen jako dítě 2× a už si průběh nepamatuji, dcera to má poprvé..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLioness34
Ukecaná baba ;) 2134 příspěvků 05.03.19 17:50

Nemusí prasknout ale kdBy ji to bolelo tak bych s ni zajela - i v noci. Bolí to totiž hodne a když ji ho pichnou tak se ji jednak uleví a bude tam jen mala dírka narozdíl když to praskne

Ukecaná baba ;) 2134 příspěvků 05.03.19 17:51

Mimo to - mate otobacid?

Hobitka
Kelišová 5015 příspěvků 05.03.19 17:52

Nemusi prasknout, kdyz zaberou ATB. Pokud si nebude vylozene stezovat na bolest, tak bych ji asi netahala, telo bojuje i tou teplotou.

astoret
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 05.03.19 17:55

@Lioness34 ten je super

PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 05.03.19 17:59

@Lioness34 ne, nic takoveho nam nenapsal, jen atb a pri horecce a bilesti nurofen a kapat do nosu.. @Hobitka dik, je to jeji prvni nemoc, tak jsem trichu vyplasena, nevim za jak dlouho ma dojit ke zlepseni, ale jako hraje si a na bolest si nestezuje, obcas si sahne jen na to ousko..

astoret
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 05.03.19 18:03

@PAN66 atb vetsinou zabiraji po 48 hod, zitra by melo byt lepe, pro klid duse rano zavolej lekarce a porad se s ni, zda jet na kontrolu driv ci az koncem tydne

Jana206
Nadpozemská drbna 27161 příspěvků 05.03.19 18:04

Při každém větším zánětu trvám na píchnutí. Lékařské názory se různí,ale znám osobu,co má po spontánním prasknutí v dětství srůsty a je nedoslýchavá,byla i na operaci - na rozrušení těch srůstů.

Ukecaná baba ;) 2134 příspěvků 05.03.19 18:05

@PAN66 když si nestezuje to je dobrý - je úterý, to by už vygradovalo. Otobacid ti muže předepsat i doktorka pediatricka - Nechej si ho napsat buď na kontrole orl nebo u dětské - je dobre ho mít v záloze, jakmile začne bolet ucho - kapat opakovane po třeba 20min než se to nezlepší - zabírá velice rychle a většinou to zažehná a nerozjede se zanet a pichani ucha netřeba. Jen pozor pokud je ucho už pichle tak se nesmí dávat…

blanula19
Závislačka 3619 příspěvků 5 inzerátů 05.03.19 18:06

Někdy zánět nepraskne a stačí sirup od bolesti. Mohla byh o zánětech vykládat. Dcera už byla párkrár pichat a posledně jsem jeli v noci na pohotovost a nakonec z toho nic nebylo. Nejmladší synek bojuje se záněty od malinka (první ve 14. dnech). V 15. měsících 15× prasklé ucho a 11× antibiotika. Absolvovali jsem imunologii, alergologii, speciálně vyrobenou autovakcínu a nic. V roce a půl trhat mandle a trubičky do obou uší. Letos v lednu nám je vytahovali a zatím O.K. Na místní ORL není jedinný doktor nebo sestřička, která by ho neznala.

Ukecaná baba ;) 2134 příspěvků 05.03.19 18:10

Jo a důležitá je rýma - pořad kapejte do nosu mořskou vodu nebo olynth apod proste musí dýchat nosem …záněty středního ucha bývají prave z rýmy

Lalelale
Závislačka 4128 příspěvků 05.03.19 18:16

@PAN66 nemusí prasknout, vstřebá se. Já mám dojem, že než aby se nechal samovolně prasknout, tak je snad lepší ho nechat lékařem píchnout? Kvůli tomu, že při prasknutí je trhlina větší a může blbě srůst, jestli si pamatuju správně

PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 05.03.19 18:24

@Lalelale aha,o ala na doktora, neřekl v jaké fázi to je či ne, jenom, že v pravém je infekce trochu v levém, že jde jistě o zánět, ale tak když nepíchal, asi to nebylo tak rozjetý..

Lalelale
Závislačka 4128 příspěvků 05.03.19 18:37

@PAN66 mně se zánět normálně vstřebal a to to bolelo jak čert. Trvalo to asi týden s ATB.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8298 příspěvků 05.03.19 19:38

Tak mne v jednom uchu kdysi praskl a do ted je to ucho proste jine. V letadle trpim jako blazen, na nejake hlubsi potapeni bych mohla tak akorat zapomenout. Ale pokud ma ATB, tak by se to melo srovnat. Nezapomen, ze tohle boli, hlavne kdyz si dite lehne…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama