Reklama

Zánět středního ucha po třech dnech braní ATB?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Efkaaa
Kecalka 262 příspěvků 16.03.18 21:28
Zánět středního ucha po třech dnech braní ATB?

Můžete mi někdo prosím vysvětlit, jak je možné, že když dcera brala od úterý ATB na zánět průdušek, tak teď se jí rozjel zánět středního ucha a jede s manželem na píchání ucha na pohotovost? 8o
Já myslela, že to není možné, že jí ty ATB přeléčí i případný náběh na zánět středouší…
Nemáte s tím někdo zkušenosti? :roll:

Reklama

Reakce:

Fikta
Extra třída :D 14292 příspěvků 16.03.18 21:33

Asi jí zánět způsobila jiná bakterie, která je daná atb rezistentní. Já v lednu po čtyřech dnech braní atb na zánět dutin dostala angínu :zed:

Rezii
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 16.03.18 21:34
@Efkaaa píše:
Můžete mi někdo prosím vysvětlit, jak je možné, že když dcera brala od úterý ATB na zánět průdušek, tak teď se jí rozjel zánět středního ucha a jede s manželem na píchání ucha na pohotovost? 8o
Já myslela, že to není možné, že jí ty ATB přeléčí i případný náběh na zánět středouší…
Nemáte s tím někdo zkušenosti? :roll:

U nás běžné. Ucho může být i virové. Třeba to ještě na píchání nebude. Doporučuju orl Motol, synovi tam stran ucha zachránili život. A obecně když nemusí, nepichaji, což se nedá říct třeba o vinohradech. drzim palce

renap
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.03.18 21:38

Možné to je snadno, jelikož cca 2/3 otitid jsou virového původu. On ani ten zánět průdušek nemusel být bakteriální, čili ATB celkem na nic.

Efkaaa
Kecalka 262 příspěvků 16.03.18 22:34

Děkuju moc všem.
To jsem vůbec nevěděla, že se to nevylučuje… 8o

Nakonec ji nepichali.
Prý je to zánět až dál, asi zvukovodu (chlap to poslouchal na půl ucha - snažil se pověst co nejvíc info, ale znám to od sebe, co si vždycky pamatuju… zprávu ještě nemám). Máme kapat otipax, na předpis nějaké další kapky, do nosu kapky na rýmu (ne sprej) a na bolest nurofen.

Ach jo. Člověk by si to s nima vyměnil hned… :srdce:
@Rezii my jsme z Plzně a tady je to loterie na koho na jedine ORL pohotovosti narazíš.
Měli jsme štěstí, prý skvělý mladý doktor s fajn přístupem…

Děkuju moc za reakce a pevné zdraví všem.

Rezii
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 17.03.18 11:50
@Efkaaa píše:
Děkuju moc všem.
To jsem vůbec nevěděla, že se to nevylučuje… 8o

Nakonec ji nepichali.
Prý je to zánět až dál, asi zvukovodu (chlap to poslouchal na půl ucha - snažil se pověst co nejvíc info, ale znám to od sebe, co si vždycky pamatuju… zprávu ještě nemám). Máme kapat otipax, na předpis nějaké další kapky, do nosu kapky na rýmu (ne sprej) a na bolest nurofen.

Ach jo. Člověk by si to s nima vyměnil hned… :srdce:
@Rezii my jsme z Plzně a tady je to loterie na koho na jedine ORL pohotovosti narazíš.
Měli jsme štěstí, prý skvělý mladý doktor s fajn přístupem…

Děkuju moc za reakce a pevné zdraví všem.

Máte štěstí. Zánět zvukovodu mívá starší dcera a to je v pohodě. Klíčový je kapat 4* denně nasivin nebo Olynth! Kapatko, ne sprej, a pak smrkat/odsát! Věř mým zkušenostem;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >