Zánět středního ucha - přetrvající bolesti, jak to řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kamila17
Kecalka 368 příspěvků 26.02.18 08:23
Zánět středního ucha - přetrvající bolesti, jak to řešit?

Ahojky, měla bych k Vám prosbu, minulý týden ve středu jsem byla na pohotovosti - ORL se svoji bolesti uší a nachlazením od víkendu. Celé dětství jsem pravidelně trpěla na záněty středního ucha neustále, stačilo mi pouhé nachlazení a okamžitě bylo píchaní uší nebo okamžitá hospitalizace. Teďka dlouhou dobu nic, vše bylo v pohodě a v klidu. V tu středu jsem dostala předepsaný Prednison, kapky Tinkair a pravidelné čaje z heřmánku. Konstatovali mi, že mám začínající zánět středního ucha a do toho i zánět hlasivek. Řekli, že to budou zatím řešit léky. Od středy mi příjde, že se to nelepší, mám stálé bolesti ucha, zalehnuté uši, mám pocit vody v uchu a v noci se stále nevyspím předtím ani po dobrání léku dnes ráno naposledy. Příjde mi, že ta bolest už není jen pichlává, ale pulsující a trvalá, zhoršený sluch, rýma a kašel je stále, v noci se mi to zhoršuje. Ke kontrole mám jít na konci tohoto týdne do nemocnice. Přemýšlím, co dělat, jak to řešit, popřípadě co mi na tento problém řeknou ke konci týdne v nemocnici? :nevim:

Reklama

Reakce:

tereza12345
Echt Kelišová 7815 příspěvků 6 inzerátů 26.02.18 08:38
@Kamila17 píše:
Ahojky, měla bych k Vám prosbu, minulý týden ve středu jsem byla na pohotovosti - ORL se svoji bolesti uší a nachlazením od víkendu. Celé dětství jsem pravidelně trpěla na záněty středního ucha neustále, stačilo mi pouhé nachlazení a okamžitě bylo píchaní uší nebo okamžitá hospitalizace. Teďka dlouhou dobu nic, vše bylo v pohodě a v klidu. V tu středu jsem dostala předepsaný Prednison, kapky Tinkair a pravidelné čaje z heřmánku. Konstatovali mi, že mám začínající zánět středního ucha a do toho i zánět hlasivek. Řekli, že to budou zatím řešit léky. Od středy mi příjde, že se to nelepší, mám stálé bolesti ucha, zalehnuté uši, mám pocit vody v uchu a v noci se stále nevyspím předtím ani po dobrání léku dnes ráno naposledy. Příjde mi, že ta bolest už není jen pichlává, ale pulsující a trvalá, zhoršený sluch, rýma a kašel je stále, v noci se mi to zhoršuje. Ke kontrole mám jít na konci tohoto týdne do nemocnice. Přemýšlím, co dělat, jak to řešit, popřípadě co mi na tento problém řeknou ke konci týdne v nemocnici? :nevim:

No jak to resit.. na kontrolu si dojdi dneska.. evidentne leky zanet nezastavily.. ucho ti pichnou a dostanes pravdepodobne antibiotika..
ale neodpustim si, ze dotaz moc nechapu.. snad kdyz mi tyden nezabiraji leky, jdu znova k lekari.. pisou to i do lekarske zpravy ne? Pri zhorseni prijdte :nevim:

mamina89
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 26.02.18 08:47
@tereza12345 píše:
No jak to resit.. na kontrolu si dojdi dneska.. evidentne leky zanet nezastavily.. ucho ti pichnou a dostanes pravdepodobne antibiotika..
ale neodpustim si, ze dotaz moc nechapu.. snad kdyz mi tyden nezabiraji leky, jdu znova k lekari.. pisou to i do lekarske zpravy ne? Pri zhorseni prijdte :nevim:

Přesně tak. Rozjel se ti zánět. Jdi k doktorovi. Dotaz taky moc nechápu :zed: To kdyby to řekli, že už nemáš chodit, tak tam prostě nepůjdeš i když ti je zle??? :nevim:

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 26.02.18 08:50

@tereza12345 @mamina89 ne každý zánět stř. ucha se musí nutně píchat, jsou i jiné cesty a je dobré je zkusit. Mám to osobně vyzkoušené.
Takže já zakl. dotaz chápu. Propíchnutí bubínku má taky svá rizika, nevíc není indikované ve všech případech.
Já zas nechápu zaručené diagnozy od komplu, nic ve zlém :kytka:

mamina89
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 26.02.18 09:10
@pe-terka píše:
@tereza12345 @mamina89 ne každý zánět stř. ucha se musí nutně píchat, jsou i jiné cesty a je dobré je zkusit. Mám to osobně vyzkoušené.
Takže já zakl. dotaz chápu. Propíchnutí bubínku má taky svá rizika, nevíc není indikované ve všech případech.
Já zas nechápu zaručené diagnozy od komplu, nic ve zlém :kytka:

Sorry, ale tvoji odpověď taky nechápu. Kdo říká, že ji musí pichat bubínek? Já jen radím, ať jde k lékaři :zed: :mavam:

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 26.02.18 09:30
@mamina89 píše:
Sorry, ale tvoji odpověď taky nechápu. Kdo říká, že ji musí pichat bubínek? Já jen radím, ať jde k lékaři :zed: :mavam:

Přečti si po sobě, s jakým textem souhlasíš - píšeš „přesně tak“. Tereza píše -…ucho ti píchnou…Takže máš stejný názor jako ona, ne?
Navíc mám zkušenost, že se to dá zavčas zvládnout i bez doktora, píšu to vedle. A tuto cestu možná chtěla zakl. vyzkoušet. Takže emotikony :zed: si odpust, nesnědla jsi všechnu moudrost světa.
Měj se :mavam:

mamina89
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 26.02.18 09:40
@pe-terka píše:
Přečti si po sobě, s jakým textem souhlasíš - píšeš „přesně tak“. Tereza píše -…ucho ti píchnou…Takže máš stejný názor jako ona, ne?
Navíc mám zkušenost, že se to dá zavčas zvládnout i bez doktora, píšu to vedle. A tuto cestu možná chtěla zakl. vyzkoušet. Takže emotikony :zed: si odpust, nesnědla jsi všechnu moudrost světa.
Měj se :mavam:

Píšu, přesně tak, rozjel se ti zánět, jdi k doktorovi. To, že někoho cituji a doplňují svou odpovědi neznamená, že souhlasím úplně se vším. Ale když jsme u toho, ano asi ji ho píchnou. A dostane ATB. A zánět ucha bych alternativně fakt neléčila. Máš spostu zkušeností, jak to zvládnout bez doktora, ale ani jednu radu si ji nedala :lol: Sorry, ale navážej se do někoho jiného. Já pouze radila jít k Mudr a nechápu někoho, že kdyz ma ve zprávě jít tam až v pátek, že tam prostě nejde. To je prostě stupidita… Takže cus :palec:

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 26.02.18 09:57
@mamina89 píše:
Píšu, přesně tak, rozjel se ti zánět, jdi k doktorovi. To, že někoho cituji a doplňují svou odpovědi neznamená, že souhlasím úplně se vším. Ale když jsme u toho, ano asi ji ho píchnou. A dostane ATB. A zánět ucha bych alternativně fakt neléčila. Máš spostu zkušeností, jak to zvládnout bez doktora, ale ani jednu radu si ji nedala :lol: Sorry, ale navážej se do někoho jiného. Já pouze radila jít k Mudr a nechápu někoho, že kdyz ma ve zprávě jít tam až v pátek, že tam prostě nejde. To je prostě stupidita… Takže cus :palec:

ty fakt neumíš číst? Ano, mám zpoustu zkušeností, jak to zvládnout bez paracentézy. A rady jsem dala, několikery. Akorát že téma bylo založeno duplicitně, takže jsem je napsala vedle - což jsme ti uvedla! Chce to jen řádně číst. Měj se hezky :mavam:

zzpet
Kecalka 302 příspěvků 27.02.18 22:42

Zajdi na kontrolu určitě dřív - dosavadní léky evidentně nepomohly a je potřeba to řešit jinak, než se ten zánět rozjede ještě víc (on je docela nebezpečný, když se rozjede moc). Možná dostaneš jen antibiotika, to posoudí doktor, jak to vypadá. Ale určitě dýl nečekej!

MATYS100
Nováček 1 příspěvek 03.03.18 17:10

Tak nejlepší je tomu nechat volný průběh, ale ne moc dlouho, zrovna s tím marodím.
Ze začátku jsem to zkoušel rozehnat lidově podle rad na netu(což je na nic)
A jako se zubama, když už se to nedá, což každej pozná :zed: vzít si dva paraleny na
cestu a jít si to nechat píchnout(proto ty 2 paraleny, nebolí to),hlavně nečekat až se to provalí samo.
Za 3 dny na kontrolu, a podle toho jak a co teče a bolí se můžou nasadit event. antibiotika.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama