Zánět středního ucha u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pionyrka
Kecalka 219 příspěvků 21.10.18 08:32
Zanet stredniho ucha u dospeleho

Ahoj je to tyden, kdy jsem byla na pohotovosti s bolesti ucha, kde mi doktor propichl bubinek, napsal mi antibiotika Amkosikla a kapky do ucha Pamycon. Dva dny mi z ucha vytekal hnis a pak zacaly ucinkovat leky, dnes je to presne 6 dni, zitra doberu antibiotika a i kdyz jsem dodrzela to, ze jsem nechodila ven tak se citim jako by se mi ten zanet znovu vratil, ucho me boli, ne tolik jako na zacatku, huci me v nem, smrkat mi nejde, nic nevysmrkam. Moje otazka, mam jit znovu k lekari a on mi znovu propichne bubinek nebo mamm bolest prekonat a samo se to upravi? Mate nekdo s touto nemoci zkusenosti? Pomohl vam treba usni vyplach kyslicnikem? Tuto nemoc mam poprve, nemam s ni zadne zkusenosti.

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8771 příspěvků 33 inzerátů 21.10.18 08:41

Jestli mas furt rymu, nasad sinupret forte. Musi to ven. Naparovat nohy, ruce po lokty. Byt v teple. Na uvolneni tlaku v usich jsou dobra homeopatika kalium muricatum 15ch. 2× denne 3 kulicky. To staci. Z tcm vyvanuti draci jeskyne. Jinak huceni, zalehle ucho muze byt po zanetu az 3tydny. Manzel to prodelal minuly rok. Nemel ho teda pichane. Ale trvalo to dlouho.

terien
Echt Kelišová 8115 příspěvků 21.10.18 08:41

Když tě to bolí tak tam zajdi :nevim: já měla zánět jednou v obou uších a dodneška s tím mám problémy.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 21.10.18 09:03

Zánět se může vrátit. Já měla zánět středního ucha během života 11, střídavě v jednom a pak druhém uchu. Jednoho krásného dne to odeznělo a už je to pár let, co jsem ho neměla. Kapat kysličník do ucha si můžeš, ale žádný valný efekt to nemá. Do dnes mám preventivně předepsané kapky Maxitrol, a vždycky, když cítím, že mě začíná pobolívat ucho, si kapku kápnu, a musím zaťukat, že se zánět už nikdy nerozběhl. Být tebou, radši skočím na to ORL, kde ti bubínek píchali, ať se mrknou a doporučí případně nějakou léčbu.

Janita3
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 21.10.18 09:46

Jako malá jsem si užila zánět středního ucha každý rok, pak byl dlouho klid a když mi bylo 21 opět zánět. Jeli jsme v noci na pohotovost do Jičína, protože kam jsme běžně s tímto jezdili bylo tu noc zavřeno. Doktor a sestra protivný, že jsem si asi dovolila je ve tři v noci budit :zed: Ucho mi píchli, ale nedostala jsem ani antibiotika, ani prášky na bolest… Zážitek otřesný. Za tři dny jsme jeli na pohotovost do Semil, nedaleko u nás. Tam se zhrozili, že nemám antibiotika a celé prázdniny jsem tam jezdila na různé vyšetření a dokonce i sluchový test. Od té doby, jak mi zalehnou uši z rýmy, už mě chytá panika, že je to zu znova :roll: Manžel můj si užil ve 26 taky ho to pěkně potrápilo. Za mě doporučím znovu na kontrolu, pokud tě to stále trápí, přesně jak píše @Pucalkovic Amina nasadí případně další lěčbu.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 21.10.18 10:41

Jo, měla jsem to jednou jako dospělá, dostala jsem antibiotika. Brala jsem to jako ryze dětskou nemoc, tak mě to celkem prekvapilo :cert: Dva dny po vysazení atb se mi to ale vrátilo, takže jsem začala znovu atb a po dalším týdnu to konečně zmizelo.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 21.10.18 12:51

Taky jsem ho poprvé dostala jako rašple stará ve 33 letech, zároveň s mou dvouletou dcerou. Zatímco ona měla jen teplotu, ouško jí v noci prasklo a ani nepípla, že by jí něco bolelo, tak já jsem zkončila na kapačkách na ORL, 14 dnů ATB v kuse. Přestala jsem na to ucho slyšet, bolest neskutečná, začala jsem ztrácet rovnováhu, jak mi to šlo i do vnitřního ucha. Mazec. Pak jsem brala léky ještě 3 měsíce a sluch se mi pomalu vracel.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >