Zánět středního ucha zatím bez píchání

28
28.11.20 20:26

Zánět středního ucha zatím bez píchání

Holky moc prosím, dcerka má zánět středního ucha v důsledku žlutozelené rýmy. Ucho ji nepichali, ve čtvrtek dostala antibiotika a Otobacid kapky, ale ucho ji pořád bolí a má teplotu 38, hlavně večer. Jak dlouho s tím tělo může bojovat? Nemáte prosím zkušenost? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12937
28.11.20 20:41

Jako dite jsem na to hodne trpela a vim, ze pichani usi prineslo vzdy obrovskou ulevu. Takze kdyz syn chytil prvni zanet a pichali mu ucho, nechali jsme ho naockovat a uz 11 let ma klid :)
Vubec si nepamatuji, jak dlouho trva, nez ATB zaberou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.11.20 21:10
@cecetka píše:
Jako dite jsem na to hodne trpela a vim, ze pichani usi prineslo vzdy obrovskou ulevu. Takze kdyz syn chytil prvni zanet a pichali mu ucho, nechali jsme ho naockovat a uz 11 let ma klid :)
Vubec si nepamatuji, jak dlouho trva, nez ATB zaberou :nevim:

Jakou vakcínou, jestli se můžu zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
28.11.20 21:15

@lejkas antibiotika všeobecně by měly zabrat zhruba za dva dny. Kdyby jí do zítra nebylo líp, zajela bych na ORL. Dej jí nurofen nebo dvoustovku brufen (podle věku), jestli ještě nedáváš, je jak na horečku tak proti bolesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9963
28.11.20 21:45

@lejkas pokud to zítra nebude lepší jela bych na pohotovost. ATB by měla už zabrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3358
28.11.20 22:05

@lejkas ledovat za uchem, balicek mr. zeleniny, pytlik s ledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 22:10

@lejkas určitě nechat píchnout (pokud začne tlak a bolest).Já byla přesný opak. Vždy mě nechali, dokud mi to neprasklo. Záněty přešly do chronického stádia, bubínek samovolně prasknul vždy do půl hodiny od vytvoření tlaku a bolesti. Výsledkem byl zjizvený bubínek a později vznik cysty uvnitř středouší, 3× operováno. Určitě nechat bubínek vždy píchnout.

• Citovat
  • Nahlásit
32876
28.11.20 22:20

Taky trvám na píchnutí. Moje příbuzná byla k vůli špatně lecenym zánětům v dětství v pubertě dvakrát na operaci-zjizveny bubínek, srusty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
28.11.20 22:49

Co jste dostali za ATB?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
28.11.20 23:06

Mám zkušenosti s ledováním ucha, uleví od bolesti a zabrání šíření zánětu ;) přikládat ledové obklady na několik minut několikrát denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
29.11.20 03:33

@Doctus Zinnat 125 mg a Otobacid kapky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
29.11.20 09:25

@lejkas
Otobacid OK, ale to ATB je teda naprosto nevhodně zvolené. Je zbytečně širokospektré, lékem volby u zánětu středního ucha je čistý amoxicilin. A pak nemá narůstat rezistence bakterií vůči ATB… Neříkám, že to nezabere, ale např. na usmrcení králíka taky nemusíte použít raketomet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
29.11.20 13:15

@Doctus když jsme ve čtvrtek byli na ORL tak Mudr. říkala, že ucho se kapkami zklidnilo, ale má šílenou rýmu tak nejspíš proto ji nasadila ten Zinnat? Ucho už ji asi tak moc nebolí, ale když si na něj sáhne, tak ji ještě pobolívá. Teplotu už dneska nemá. Ona totiž bere ty antibiotika pořádně od včera, v pátek je nechtěla dát ani do pusy 🤦 tak jsme bojovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
29.11.20 13:25

@lejkas
Na rýmu v drtivé většině případů ATB celkově ne. Já vím, že na ORL mají rádi cefalosporiny, bohužel volí vcelku nevhodné ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2518
29.11.20 13:42

@Doctus muzu poprosit nazev pripravku s cistym amoxicilinem bez klavulanatu v sirupu pro deti? Me ted z hlavy nic nenapada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat