Zánět v palci se neustále vrací - rady?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 10:45

Zánět v palci se neustále vrací - rady?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nemá někdo podobnou zkušenost. Měla jsem hnis v palci u nohy, byla jsem s tím na chirurgii, kde mi dali drén. Od obvodní doktory jsem měla antibiotika. Když mi na chirurgii řekli, že už je to dobrý, že už nemusím chodit, tak jsem myslela, že už potíže nebudou, no asi do týdne se hnis vytvořil znovu, zachránila to mastička od obvodní doktory, která ho vytáhla. Jenže, hnis se od té doby v podstatě neustále tvoří znovu a znovu. Palec prakticky už asi měsíc v kuse mažu tou mastí, vždy je to pár dní dobré, ale po pár dnech se opět udělá hnis. Palec samozřejmě bolí jako čert. Popravdě nevím co s tím, proč se hnis pořád tvoří? Naštěstí to není v takovém rozsahu jako poprvé, ale i tak bych se toho samozřejmě ráda zbavila jednou pro vždy. U doktorky jsem znovu nebyla, protože ta mast to vždy vytáhne, ale takhle to dál nejde. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18673
21.10.21 10:49

No tak jdi ještě jednou na chirurgii, evidetnně se pletli, je potřeba to znovu otevřít a vyčistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 11:05
@Ou píše:
No tak jdi ještě jednou na chirurgii, evidetnně se pletli, je potřeba to znovu otevřít a vyčistit.

no tomu bych se ráda vyhla, jelikož to bylo utrpení. Ta mast to vždycky vytáhne, tak si říkám, že na řezání to snad není, protože poprvé to byla obrovská boule a měla jsem nateklou pomalou celou nohu, tak to bylo jasný, že mast nepomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
6292
21.10.21 11:21

Boulička vedle nehtu to byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6292
21.10.21 11:22
@Anonymní píše:
no tomu bych se ráda vyhla, jelikož to bylo utrpení. Ta mast to vždycky vytáhne, tak si říkám, že na řezání to snad není, protože poprvé to byla obrovská boule a měla jsem nateklou pomalou celou nohu, tak to bylo jasný, že mast nepomůže.

Něco takového jsem měla. Napiš mi do zprávy. Pošlu ti fotku, zda je to podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 12:08
@Veru1987 píše:
Boulička vedle nehtu to byla?

no obrí boule vedle nehtu, az mi z toho otekl celý palec i nart

• Citovat
  • Nahlásit
17030
21.10.21 12:13

Podle popisu je to zánět nehtového lůžka a jestli se s tím nechceš trápit dlouhodobě, nic jiného než chirurgické řešení Ti nepomůže - jen to zbytečně oddaluješ a zaděláváš si na chronický problém.

Mast je jen taková první pomoc, ale nedostane se do hloubky, pod nehet, kde se nachází hlavní ložisko. K tomu je potřeba se dostat a znovu ho důkladně vyčistit, jinak se hnis bude tvořit dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12314
21.10.21 12:19

Chirurgie a resit zarustajici nehet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18673
21.10.21 12:39
@Anonymní píše:

no na řezání to zjevně je, protože máš někde vespod ložisko, které se nepodařilo vyčistit poprvé a nefunguje na to mast. Tím že se to pořád vrací to znamená, že léčba mastí nefunguje.

Čím déle to budeš patlat mastí, namísto toho aby si to vyřešila na chirurgii, tím zvyšuješ riziko, že to dostatečně intenzivně hnisá i zevnitř a začne to škodit třeba na kostích či nervech.

Pokud jsi původně byla nějakých řezníků, co ti to špatně vyřešli, tak jdi jinam. Je mi líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
21.10.21 12:42

Muj 2 lety ted mel zanet lůžka na malicku nohy. Rizli, vypustili, skoro 2 tydny jsme mazali framykoinem, nakonec. dobry, vleklo se to, ale atb nebral, jen tu atb mast. Udelala se mu nová kůže a zda se to ted ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
21.10.21 13:03

A mas ten hnis pod nehtem nebo jen vedle nehtu? Kde ti to rezali, odkud vedl dren? Na superzhnisane nehty po dlouhem zavode mi jedna magistra prodala za par kacek visnak a stal se takrka zazrak. Ale luzko jsem mela klidne, jen zhnisane okoli nehtu, hlavne koutky a spicky prstu (vedro a nedostatecny nadmerek u bot udelaly sve). :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 13:16
@Hobitka píše:
A mas ten hnis pod nehtem nebo jen vedle nehtu? Kde ti to rezali, odkud vedl dren? Na superzhnisane nehty po dlouhem zavode mi jedna magistra prodala za par kacek visnak a stal se takrka zazrak. Ale luzko jsem mela klidne, jen zhnisane okoli nehtu, hlavne koutky a spicky prstu (vedro a nedostatecny nadmerek u bot udelaly sve). :think:

S nehtem nemám nic, mám hnis jen vedle nehtu. Drén mi dávali kousek nad nehet směrem ke kloubu. Nevím jak to popsat. JO visnák mi tam také dávali na té chirurgii. V lékařské zprávě mám napsáno, že šlo o jakousi flegmónu, což je podle internetu zánět.

• Citovat
  • Nahlásit
14941
21.10.21 13:36

Mladsi dcera takhle trpi na hnisajici koutky prstu, ma takove zahnute nehty a kdyz se to nejak chybne zastrihne, tak ma problem. Kdyz pak za rekneme 2-3 tydny nehet odroste, tak zase lepsi. Na noc ji na to davam nastrouhanou bramboru, ta taky vytahne hnis, ma to od 18m, coz se mi nechtelo na ni patlat visnak, plus 2krat denne Betadine. Ale tam je podle me pricina mechanicke drazdeni. No, mela to 3krat za 3 roky, takze zas tak casto ne. Chce to kontrolovat a podchytit v zacatku. Ja se snazim babsky, dokud to jde, jestli je to ale idealni pristup nevim, mozna ne, ale chodim k Dr., jen kdyz uz fakt nevim :oops: :oops: :oops:. Pokud by nepomohl ani visnak, tak bych asi sla znovu na chiru :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9064
21.10.21 14:23

@Hobitka syn má s tímhle taky problém, chystám se objednat ho a nechat mu dát rovnátka na nehty. Co jsem o tom četla, hodně to pomůže a je to šetrnější než chirurgický zákrok.

https://www.vitalia.cz/…o-i-ozdobit/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
21.10.21 16:26

@Titty Ty jo, to slysim prvne, dik za tip :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat