Zánět v prsu, šílená bolest

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kocourka170
Kecalka 400 příspěvků 19.10.14 15:23
Zánět v prsu, šílená bolest

Ahoj holky, dneska v noci se mi rozjel zánět v prsu. Nemám tam vyloženě tvrdou bulku, ale mám rudou bradavku a dvorec. Hrozné když kojím, myslím, že při té bolesti bych rozlouskla i ořech. Co s tím, mám jet radši k doktorovi? nebo na pohotovost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 19.10.14 15:25

@kocourka170 Na pohotovost.

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 15:38

@kocourka170 rozhodne na pohotovost! co nejdriv!

nozu
Extra třída :D 12223 příspěvků 19.10.14 15:50

Určitě jeď na pohotovost! dají ti antibiotika a bude hned líp.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 19.10.14 16:01

Zaprvý si vem brufen, je doporučený pro kojící, nebudeš louskat ořechy.
Zadruhý pohotovost, předepíšou atb, to je sázka na jistotu.
Nicméně na prso pomůže plácnout tvaroh na kapesníku a nechat co nejdéle a hodně odpočívat, při zánětu dítě do postele a spát a spát, pro regeneraci stěžejní.

marg
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 19.10.14 16:07

Studený tvaroh, sprchovat horkou vodou a odsávat, vzít si prášek.
Já měla spoustukrát zánět a vždycky jsem to rozehnala takhle. Ale měla jsem předepsaný recept bez datumu na ATB, kdyby něco.

Ivana1000
Kecalka 486 příspěvků 19.10.14 16:16

@marg
Mně horká voda nikdy nepomohla. Zabíraly jen studené obklady. Jinak brufen, tvaroh a odsávat.

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 19.10.14 16:31

Od horke vody se uz ustupuje, cetla jsem to nekde. Ze doporucuji uz jen studene obklady. Jeste muze byt posekany zelny list. Na pohotovost bych pri takove bolesti sjela urcite. Obklady ale nicemu neuskodi.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 19.10.14 16:42

Je to jinak, musíš to ledovat a ledovat a ledovat. nahřát až těsně před kojením, aby se uvolnilo mlíko, po vyprázdnění prsa zase ledovat a ledovat a ledovat. A dávej pozor, rychle se může rozjet horečka a to dost vysoká.

kocourka170
Kecalka 400 příspěvků 19.10.14 16:47
@Bibi239 píše:
Zaprvý si vem brufen, je doporučený pro kojící, nebudeš louskat ořechy.
Zadruhý pohotovost, předepíšou atb, to je sázka na jistotu.
Nicméně na prso pomůže plácnout tvaroh na kapesníku a nechat co nejdéle a hodně odpočívat, při zánětu dítě do postele a spát a spát, pro regeneraci stěžejní.

@Bibi239 odpočívat, to bych tak ráda, leč nemám jenom prcoška, ale ještě další 2 a jsem sama, takže to moc nejde. No už to chladím, tak uvidím. Ztvrdlé to nemám nikde.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 19.10.14 16:57

Hlavně musí to být mlíko pryč, takže kdyby malý nevytáhl prso, tak ještě odstříkat.
A připrav se na to, že velmi rychle můžou nastoupit horečky a to vysoké, já měla během tří hodin silně přes 40. Nebyla jsem schopná se zvednout z postele, manžel mě do auta nesl. Takže pokud jsi sama, nechci tě děsit, jen, že to může rychle nastat, měj někoho na zavolání, kdo přijede k tobě a k dětem.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 19.10.14 17:21

@kocourka170 pusť dětem pohádku, udělej si ležení u nich, na půl oka můžeš poklimbávat. ;) Nejstarší úkoluj obsluhou toho mladšího. Taky jsem měla záněty až u třetího dítěte a na co šlo, na to jsem se vykašlala a odpočívala, průběh byl nesrovnatelně lepší.
Pak jsem kvůli tomu v cca 7 měsících odstavila, furt se to vracelo :roll:

Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 19.10.14 18:27

Pokud nemas bouly budeto spis nez zanet ucpany mlekovod to jsem mela hodnwkrat pomaha casto sorchovani horkou vodou a masirovani u kojeni

kocourka170
Kecalka 400 příspěvků 19.10.14 18:47
@Bibi239 mě s
@Bibi239 píše:
@kocourka170 pusť dětem pohádku, udělej si ležení u nich, na půl oka můžeš poklimbávat. ;) Nejstarší úkoluj obsluhou toho mladšího. Taky jsem měla záněty až u třetího dítěte a na co šlo, na to jsem se vykašlala a odpočívala, průběh byl nesrovnatelně lepší.
Pak jsem kvůli tomu v cca 7 měsících odstavila, furt se to vracelo :roll:

Mě se to objevilo až teď už 3, vůbec jsem předtím nevěděla co to je. Už malého i přikrmuju od těch 4 měsíců. Už mu to nestačilo, možná i to je pak ta příčina. Ale nevím, přes den jsem ho normálně kojila a na noc mu dala kaši. Ale i tak se mi budí i 3× za noc. Tak nevím, kde jsem k tomu přišla.

kocourka170
Kecalka 400 příspěvků 20.10.14 17:45

Holky, tak jsem dnes fičela na gyndu a mám antibiotika. Už po první tabletě cítím úlevu. Do rána se mi to dost ještě zhoršilo, ale naštěstí jsem neměla teplotu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >