Zánět v těle od zubu

Anonymní
29.1.16 08:25

zánět v těle od zubu

Ahoj chci se poradit.. Mám zánět zubu konečňe se mi podařilo sehnat zubaře který se fakt stará ale má otázka zní - když se zánět od zubu rozšíří do těla vylečí se atb co dostanu na zub nebo musím ještě k obvodnímu pro další atb?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

330
29.1.16 08:36

No, já měla zánět v zubu několikrát a nikdy se mi nedostal mimo postižené místo, takže o žádných antb nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.16 08:43

Me z modraku sel zanet do dasne, jelikoz jsem se ke vsemu kousla a sef mi nedal volno na zakrok, slo to pak az k uchu, atb jsem mela po zakroku a pak jsem sla na kontrolu, tak mi predepsali jeste jedny + navsteva orl. K obvodakovi jsem neska vubec, zalezi kam do tela presne se dostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.16 08:49

Já myslím že mi koluje různě po těle

• Nahlásit
  • Citovat
26205
29.1.16 08:51

Zánět od zubu se rozšíří do těla pokud máš nějaké oslabení imunity anebo nějaké dlouhodobější chronické onemocnění(jsou určité skupiny pacientů, kterým se dává preventivní antibiotické krytí i před drobným zákrokem).Zubař by měl posoudit, zda to zvládnou lokální ATB anebo nasadit celková v tabletách (častější postup)…u některých zánětů stačí kvalitní vyčištění a přeléčení kanálků a imunitní systém si s tím poradí sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
29.1.16 08:51
@Anonymní píše:
Já myslím že mi koluje různě po těle

a proč si to myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4503
29.1.16 08:52

Kdyz je zanet v zubu, tak je samozrejme zaniceny nervove-cevni svazek u korenu zubu a cirkulaci krve se zanet dostava i do tela. Clovek muze mit i sinusitidu…tedy zanet vedlejsich dutin. Znama mi pred tydnm rikala, ze byla vecne na hromade…porad nachlazena atd…na nic neprisli. Jeden den jela autem a najednou videla bilou mlhu. Proste chvilkovy vypadek. Sla opet do nemocnice a udelali ji rtg zubu..mela tam uz zanet okostice a dva zuby musely ven. Pry to bylo od zubu. Byly to vrchni stolicky, ktere jsou blizko oci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13604
29.1.16 08:52

Záleží na tom, jak moc se ti ten zánět v těle rozjede. Záněty od zubů jsou dost nebezpečné, naše zubařka mi říkala, že mohou napadnout i srdce. Ale to jsou fakt extrémní případy a není to moc časté. Asi bych se zařídila podle aktuálního zdravotního stavu a druhu a dávce antibiotik, které mám od zubaře. Pokud by byl zdravotní stav horší, tak za konzultaci u obvodního lékaře a nějaké testy nic nedáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
29.1.16 08:58

Tak odbery se muze prokazat, zda je nekde v tele zanet.

od zubu se opravdu zanet muze dostat i jinam. znam starisho pana, ktery tak skoncil v nemocnici se srdcem - pocatek byl v zubu, ale byl to vazne stary clovek se slabym srdcem.
nicmene pokud mas podezreni, tak se vysetrit nechej. ale chce to urcit, kde se co deje. sirospektralni ATB, ktere ti preleci cele telo - na ty nejak moc verim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
29.1.16 09:00

@S.maya tak ono je to propojené - naopak zánět vedlejších dutin může vyvolat i bolest zubů, ale s většinou zánětů si poradí imunitní systém spolu se zubařem.

@nozu větší nebezpečí bývá u zánětů paradontu - uvádí se že celková raná plocha má velikost dlaně a je to otevřená rána, kde se množí celá řada bakterií, hlavně anaerobní. Nebezpečí je, že pokud se dostanou do krevního oběhu, tak můžou tyto bakterie osídlit srdeční chlopně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13604
29.1.16 09:14

@Malaga jo, něco podobného paní doktorka asi říkala. já si to přebrala laicky po svém :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.16 09:45

Holky a jaky atb pise zubar? Napise i sirokospektralni?

• Nahlásit
  • Citovat
26205
29.1.16 10:06

Běžně se dává Augmentin anebo Dalacin - ten má dobrou afinitu ke kosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
29.1.16 11:58

Takhle to má tchýně. Je to asi 3 roky, co mívá čas od času zvýšené CRP i leukocyty, k tomu celkové příznaky, horečky… vždy ji přeléčí ATB a za čas se to ozve znova. Opravdu s tím má trápení. Asi před rokem a půl vyslovila obvodní dr. podezření, že by to mohlo být od zubu - a opravdu, měla skrytý zánět (přitom na prevence chodí pravidelně), dlouho chodila na čištění, dělala možné i nemožné a stejně stále není v pořádku. V podstatě si s ní nikdo neví rady. Nevím přesně, jaká ATB brala, protože toho bylo hodně, ale jakmile se přišlo na to, že je to od zubu, psal jí je, myslím, přímo zubař a k obvodní dr. šla jen se zprávou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.16 14:24
@Maddlen píše:
Takhle to má tchýně. Je to asi 3 roky, co mívá čas od času zvýšené CRP i leukocyty, k tomu celkové příznaky, horečky… vždy ji přeléčí ATB a za čas se to ozve znova. Opravdu s tím má trápení. Asi před rokem a půl vyslovila obvodní dr. podezření, že by to mohlo být od zubu - a opravdu, měla skrytý zánět (přitom na prevence chodí pravidelně), dlouho chodila na čištění, dělala možné i nemožné a stejně stále není v pořádku. V podstatě si s ní nikdo neví rady. Nevím přesně, jaká ATB brala, protože toho bylo hodně, ale jakmile se přišlo na to, že je to od zubu, psal jí je, myslím, přímo zubař a k obvodní dr. šla jen se zprávou.

Jak mívá příznaky? Mě zanedbal zubař. Když mě bolel zub bez viditelného kazu řekl že si mám koupit pastu na citlivé zuby atd.. Teď mám konečně jiného a začínáme to napravovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama