Zánět v uchu po bazénu - kdy do školy

Anonymní
16.3.16 20:15

zánět v uchu po bazénu...kdy do školy..

Prosím o zkušenosti…dcera byla v bazénu, chytla zánět spojivek, ten je vyléčen, v pondělí si stěžovala na bolest v uchu, rovnou z očního jsme šli na ORL, dostala ATB kapky, prý nic hrozného…nechala jsem jí doma, nic jí dnes přes den už nebylo, zítra měla už jít do školy, teď večer po aplikaci kapek si stěžuje, že ouško zase bolí…nemohly to rozdráždit ty kapky, jsou studenější z lednice? díky za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10365
16.3.16 20:31

A nebyly to spíš „rozháněcí“ kapky? Atb se dává, když je k zánětu komplikace, když to třeba hnisá. Co jsem pochopila, nejdřív se zkusí ucho rozkapat a pokud se zánět potlačí, ucho nebolí, nevyleze teplota, pak se může mezi lidi (aspoň naší dceru tedy dr poslala celkem brzo do školky). Když se to nerozežene, ucho se musí píchnout a ani pak nemusí být automaticky atb, ale musí se dodržovat hygiena, bývá kontrola u dr a to dcera nešla týden určitě do školky. Nebo může ucho prasknout samo, pak se vyčistí a dál je to, řekla bych, jako kdyby se píchalo. Takže bych řekla, že kapky nezabraly a chtělo by to píchnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
16.3.16 20:33

A byl to zánět vnějšího zvukovodu nebo středniho ucha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.16 20:35

Už jí to nebolí, teplotu neměla vůbec, nic jí z ucha neteklo, v noci spí v klidu, celý den už řádila, až po aplikaci jí to začalo bolet, nyní už zase nebolí…proto jsem hledala souvislost s aplikací studených kapek…má atb kapky…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.16 20:37

Myslím vnějšího zvukovodu…měla to už v létě, ale to bylo mnohem horší, nespala bolestí, bylo jí celkově špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
9810
16.3.16 20:40
@Anonymní píše:
Myslím vnějšího zvukovodu…měla to už v létě, ale to bylo mnohem horší, nespala bolestí, bylo jí celkově špatně…

Klidně to může bolet nebo pálit po aplikaci těch kapek. Kůže v tom zvukovodu je hodně jemná a ještě poškozená zánětem. Pokud to zase rychle přestalo bolet, tak bych to neřešila a poslala dceru do školy. Moje děti na to obě dost trpí a vlastně nikdy kvůli tomu nebyly doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.16 20:48

Pro ivašot: tak má Otobacid, nejsou to ATB, jen protizánětlivé kapky, už tady zase lítá, bolí to prý, jen když si strčí prst do ucha…mě řekla mud. že má být do středy doma v klidu, ale fakt jí celý den nic není…až teď po aplikaci kapek…

• Nahlásit
  • Citovat
8079
16.3.16 21:06

Nám vždycky doktorka říkala, že ty kapky máme před aplikací zahřát v ruce, právě aby nebyly studené, tak možná to nějak vadí, když jsou přímo lednice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13851
17.3.16 05:25

Studene se do ucha kapat nema. Rekla bych, ze to boli z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
17.3.16 05:33

Tak= jsem byla upozorněna, že každé kapky z lednice před aplikací zahřát v ruce. I do nosu.
Podle mě může mít i od nich podrážděnou kůži a na studené se to ozvalo. Hlavně v uchu to je sám o sobě nepříjemný pocit.
Poslala bych ji do školy s tím, že kdyby se něco dělo, ať to řekne učitelce. Podle mě to bude v pohodě.
Jak dlouho máte kapat? Jestli je to ještě vůbec nutné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 06:05

Máme kapat do pátku, teď ráno jsem to zahřívala v ruce a kápla až když mě to nestudilo na ruku…ale ještě spí…dala jsem jí to ve spánku…než večer usnula, nic jí už nebolelo…tak snad to bude po probuzení ok…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama