Zánět, váček, těhotenství

22.6.15 10:42

Zánět, váček, těhotenství

Ahoj holky,
končím 12 týden a mam problémy se zubem. Začal me bolet zub, kde mám korunku, zubařka mi ho vyvrtala a bylo po bolesti. Za týden ho chtěla zavrit, ale do rána to oteklo. Tak se tam šla znovu, jenže nemůžu na rentgen, antibiotika, pořádné nic od bolesti. Vytáhla mi tu vložku, ale na bolesti to neubralo. Celý víkend sem pro trpěla, otok se zmenšil, ale udělal se mi váček. Dnes ráno sem byla na propíchnutí. Samozrejme bez umrtveni. Prý je to i u vedlejšího zubů a budou muset oba ven, teď prý nemůže, az ke konci těhotenství. Co bude teď? Prý se mam stavit zítra, to mi zase vyčistí a ja dneska mam neco delat? Porad mi z toho neco vytika, mam tomu trosku zatlacenim pomoct? Ulevilo se mi, ale děsím se, co me ještě ceka. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8115
22.6.15 10:47

@slunicko.lucinecka : vím o holcinach co byly na trhání 8 v druhém trimestru a normálně jim to umrtvili :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
22.6.15 10:51

Já u zubaře naprosto normálně v těhotenství injekci na umrtvení dostala. Nenech se trápit. Navíc už pomalu končíš první trimestr tak fakt nechápu, proč Ti jí doktorka nedá. A pokud na zub potřebuješ ATB, tak se také nedá nic dělat. Určitě může vybrat nějaká, která v těhotenství nevadí. Přece Tě takhle nemůže nechat.
V Tvém případě bych asi šla jinam. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
448
22.6.15 11:20

Anestetikum je mozne samozrejme podat. Nepodat ho a delat vykon v bolesti je dvojnasobne v této době tehotenstvi zbytecne. V této fazi jsou dve cesty - 1) vyhledat všechny korenove kanálky, rozsirit je, vyplachnou a provizorne uzavřít nebo 2) zub vytahnout. Obe varianty se samozrejme dnes daji zvladnou bez RTG. Presto kdyby se snímek zhotovil, tak nemusíte mit nejmensi obavy. Paprsek je zameren na zub a davka zanedbatelna… Jinak i ATB nejsou vždy nezbytna, pokud jste však penicilin dotala znovu nemusíte mit obavy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
22.6.15 11:52
@pichovak píše:
Anestetikum je mozne samozrejme podat. Nepodat ho a delat vykon v bolesti je dvojnasobne v této době tehotenstvi zbytecne. V této fazi jsou dve cesty - 1) vyhledat všechny korenove kanálky, rozsirit je, vyplachnou a provizorne uzavřít nebo 2) zub vytahnout. Obe varianty se samozrejme dnes daji zvladnou bez RTG. Presto kdyby se snímek zhotovil, tak nemusíte mit nejmensi obavy. Paprsek je zameren na zub a davka zanedbatelna… Jinak i ATB nejsou vždy nezbytna, pokud jste však penicilin dotala znovu nemusíte mit obavy

Naprosty souhlas.
Odbornik sice nejsem, ale mam vybornou a ohleduplnou zubarku, ktera po sobe nemusi nic opravovat jak bylo zvykem u te predchozi.
V prvnim tehotenstvi mi plombovala zub s lokalnim umrtvenim (injekce), urcite to bylo ve 2.trimestru.
Po nedavne spatne zkusenosti se zanetem zubu v rodine bych to urcite neodkladne resila. Kdybys letela letadlem, dostala bys mnohem vetsi davku zareni, nez pri RTG, navic jak bylo psano vyse, daji ti ochranny plast apod. a take neni tak uplne potreba.
Drzim palce.
I ATB se daji prezit. V tehotenstvi se bezne leci anginy i kvasinky pomoci ATB, na streptokok pri porodu se dava penicilin atd.
Jasne, mela bych obavy, proto ti to takto zduvodnuji. Podle me hnisava infekce ma mnohem vetsi zdrav. rizika, i pro plod bohuzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8758
22.6.15 11:52

@slunicko.lucinecka ja mam taky od začátku těhoteství problém se zubem, vzdy se mi tam udelá váček, doktor vyčistí provizorne uzavře tak mesíc to vydrží a pak znovu a takhle pořád dokola, injekce dostávám na muj vkus až moc často, před 3 tydnami mu musel vytrnout zub, a myslim si, že za těch 6 mesiců těhoteství jsem tak pět injekcí určitě dostala, zubař mi ujistuje, že to nevadí, tak v to doufam, dneska tam jedu znova na čistění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama