Zánět vaječníků a zvětšení

106
22.3.16 19:20

Zanet vajecniku a zvetseni

Zdravim, prosim, prodelala nektera z vas zanet vajecniku a zvetseni jednoho z nich? Ma to spolu neco spolecneho nebo jsou to dva ruzne problemy? Z nemocnice jsem byla propustena s tim, ze zanet je ok, ale nalez na levem vajecniku se zvetsil. Kontrola za tyden. Nejak mi to nebylo vysvetleno. Prosim, kdyby jste s tim mela nektera zkusenost, ozvete se. Diky za kazde info. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

552
5.4.16 12:57

Ahojky, tesim to prave ted. Včera jde byla na gynde kvůli dlouhodobemu pobolivani v podbrisku a zjistila ze mam zvetseny pravy vajecnik a ze to bude nejspíše zanetem a nasadila mi atb. Za 14 dni jdu na kontrolní utz. Jsem z toho drobet vydesena aby to nebylo něco horšího než zánět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
6.4.16 21:42

@janina022 Ahojky, ja jsem byla na kontrole po dobrani atb a ukazala se tam cysta. Ma 4cm a po ms se uvidi, zda se vstrebala sama nebo zustala. Mam taky velky strach a doufam, ze bude vse v poradku. Drzim ti palce a ozvi se, jak jsi dopadla.
A doktorka ti nedelala odbery nez ti dala atb? Jak mohla zjistit zanet bez krve… Jsem z toho jelen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
7.4.16 09:24

@domajs nedělala rovnou mi dala atb a když by se to nezlepsilo nabrala by mi pak laboratoř na další testy. Každopádně dnes jsem se po atb osypala tak je vysazuji. Nic jiného mi dr. dat nechce protože se snažíme o mimi a nevím jestli nejsem těhotná a pro plid by jine prášky byly spatne, takže to budeme řešit až po pripadne ms.
Držím palce at se cysta vstreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.16 18:06

@domajs @janina022 Ahojky, mužu se zeptat, jak se vám projevil zánet vaječníku?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
26.6.16 20:08

@EvulinkaB18 já mela jen dlouhodobe mirne pobolivani podbrisku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
27.6.16 18:47

@EvulinkaB18 Ahojky, u mne to prislo nahle a asi z velkeho, predesleho stresu. V noci me vzbudili obrovske bolesti v podbrisku, ktere trvaly asi hodinu bez ulevy a po te hodine, jako by utlo a bolest zadna. Akorat bolestive bricho na dotek. K tomu zvysena teplota a u dr. zvysene CRP hodnoty, ktere lezly porad nahoru. Na gynde neskutecne bolestive vysetreni vnitrnim ultrazvukem a tim bylo vymalovano a sup, sup na kapaky. Jinak problemy predem zadne. Proste to bylo akutni. Snad jsem nejak pomohla. Kazdopadne nic nepodcenuj, protoze staci neco zanedbat a pak se musi na operaci. Stestiii. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
20.7.16 20:57

Zvětšený váječník možná cysta

Zdravím, brala jsem prášky duphaston na srovnání menzes..jenže jsem začala i po do brání po 3 měsících krvácet mimo menzes..už dva týdny spinim, občas krvacim. Píchá me dost v podbřišku. Byla jsem na gynde a tam mi doktorka řekla, že mám zvětšený váječník a možná i malinkou cystu. Ptala se zdá bych mohla být těhotná…poslala mě na krev…hcg jsem měla negativní..bolesti stále přetrvávají. Jsem unavena a mam citliva prsa.Na kontrolu mám jít až za měsíc. Tak mám strach. Máte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
21.7.16 08:28

@Miselka89 Možná je to po vysazení těch hormonů. Já měla zvětšený vaječník s občasným pobolíváním, když jsem začala brát jinou značku HA a zjistilo se to až po vysazení. Časem se sám zmenšil, ale to jsem neměla žádnou cystu. Jen mě napadá kvůli citlivým prsům, nečekáš teď někdy menstruaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
21.7.16 08:35
@Petule030 píše:
@Miselka89 Možná je to po vysazení těch hormonů. Já měla zvětšený vaječník s občasným pobolíváním, když jsem začala brát jinou značku HA a zjistilo se to až po vysazení. Časem se sám zmenšil, ale to jsem neměla žádnou cystu. Jen mě napadá kvůli citlivým prsům, nečekáš teď někdy menstruaci?

Mě to bolí docela dost. Menstruaci jsem měla nedávno..pak jsem měla 2 dny klid…další menstruace a teď pořád spinim nebo krvacim..antikoncepci neberu víc jak rok…nevím jestli nemám jít k jinému doktorovi nebo vyčkat…je to nepříjemné a mám docela strach..hormony jsem vysadila až teď co mi to řekla doktorka kvůli krvácení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
21.7.16 08:41

@Miselka89 Hromada doktorů předepíše buď zase ten Duphaston nebo Utrogestan :roll: Zkus třeba ještě pít kontryhelový čaj, ten je dobrý na srovnání cyklu, nebo jsem četla i dobré recenze na Gynex. Raději zkus sáhnout po bylinkách, než zase hormony ;) Až kdyby se nic nelepšilo, zase bych to řešila s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
21.7.16 08:43

@Miselka89 Ještě jsem se chtěla zeptat, zjistilo se, z čeho krvácíš? Je to jako nekonečná ms, nebo krvácí ta cysta? Nebo něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
21.7.16 08:46
@Petule030 píše:
@Miselka89 Ještě jsem se chtěla zeptat, zjistilo se, z čeho krvácíš? Je to jako nekonečná ms, nebo krvácí ta cysta? Nebo něco jiného?

To mi i budoucí neřekl..za měsíc na kontrolu..přece takhle nemůžu fungovat..jsem unavena..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
21.7.16 08:57

@Miselka89 To věřím :( Zkus si houpit hořčík a každý den si dávat, ten je prý dobrý na únavu. A zkus si zjistit něco o těch bylinkách, doufám, že ti to pomůže! :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
21.7.16 09:11

Díky..snad budu brzo vpohode..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu