Zánět žaludku nebo zánět slinivky břišní - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 17.10.12 12:34
Zánět žaludku nebo zánět slinivky břišní - zkušenosti

Zdravím :mavam: Mám na vás dotaz. Půl roku po porodu dcery mi zjistili zánět žaludku, byla jsem na gastru polykat sondu, slinivka vypadala čistá, rakovina a bakterie Helicoptera pilluri byly vyloučeny. Doktor mi říkal, že se domnívá, že zánět vznikl v těhotenství tím, jak dcera byla velká a byla celou dobu příčně, tak docházelo k otírání vaku o spodní část žaludku a došlo k mechanickému zanícení. Začla jsem přibírat na váze, neštěpím tuky a tak mi nasadili léčbu, brala jsem léky několik měsíců. Nikdo už mě pak nekontroloval, nechtěl vidět, tak jsem si říkala, asi je to tak OK. Po půl roce mám opět zánět. Na gastru mě opět vidět nechtějí, ať si dojdu k obvoďákovi pro nějaké léky, mi řekli doslova. No a tak jsem si zašla do lékárny pro Pancreolan Forte a začnu žaludek znovu léčit.

Ale chci se zeptat, máte se zánětem žaludku nebo zánětem slinivky břišní někdo zkušenosti? Měli jste nějakou dietu? (mě totiž ani žádnou nedoporučili, prý je to jedno co jím, zánět je stále v žaludku) Zkoušela jsem i přírodní preparáty, jako např. ranní výplachy vodou s jablečným octem, tak to jsem myslela, že druhý den zdechnu! jak mě žaludek pálil. Stolici mám stále od porodu olejovitou, nic se nelepší a trošku mě to začíná děsit a ráda bych se toho zbavila.

Budu vám vděčná za jakékoliv rady, zkušenosti :kytka:

Přečtěte si článek: Žaludek

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28379 příspěvků 17.10.12 12:39

No každopádně- s jakoukoli takovou bolestí jsem VŽDY byla odeslaná na gastro.
Na vyšetření.
Když tě nechce jeden, běž jinam, tohle není řešení, teda hlavně běž k obvodnímu, at´tě odešle.
Jinak zánět v žaludku samém poznáš taky tak, že máš bolesti, budˇpřed, nebo po jídle. Každý to má jinak.
Možná, že máš celilakii, tomu by odpovídala ta stolice :think:

vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 17.10.12 12:45
@berry4 píše:
No každopádně- s jakoukoli takovou bolestí jsem VŽDY byla odeslaná na gastro.
Na vyšetření.
Když tě nechce jeden, běž jinam, tohle není řešení, teda hlavně běž k obvodnímu, at´tě odešle.
Jinak zánět v žaludku samém poznáš taky tak, že máš bolesti, budˇpřed, nebo po jídle. Každý to má jinak.
Možná, že máš celilakii, tomu by odpovídala ta stolice :think:

Já už na gastru byla, jak jsem psala. Zánět mi potvrdili. Teď, když se mi vrátil, tak už mě ale vidět nechtějí, že je to tutovka a ať si zajdu jen pro léky. Ale to takhle budu pro léky chodit pořád? :think: Nechci, aby se mi to vracelo, musí být jiný způsob léčby, víc komplexnější.

Agrion
Závislačka 2906 příspěvků 17.10.12 12:54

Nejak tomu uplne nerozumim… mas tedy zanet zaludku nebo slinivky?

vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 17.10.12 12:56
@Agrion píše:
Nejak tomu uplne nerozumim… mas tedy zanet zaludku nebo slinivky?
žaludku, ale projevy a léčba je podobná, proto jsem napsala do tématu obojí.
Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 17.10.12 12:57

http://www.euresis.cz/poradna.php
Napiš sem, pokud to nemáš daleko do Dobřichovic, doporučovala bych Ti tohoto doktora. Stejně ale bych se na něj obrátila, mám s ním výborné zkušenosti.

AdaNaty
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 29 inzerátů 17.10.12 12:57

Ahoj, vím jak ti je.Byla jsem v 7měsíci těhotenství a začlo to. bolesti jako kráva, hospitalizovali me s tím že je jen podrážděnej žaludek. po porodu asi 3týdny nanovo, bolesti se nedali vydržet, naposledy 7hod vkuse, od půl noci do 7ráno a to mě vezli, a nechali mě na chodbě na ambul. trpět ještě další 2hod. než mě vzaly, řvala jsem jako děcko. hospitalizovaly mě a šla jsem na gastro a potrvdily mi zánět sliznice žaludku, to by se dalo vydržet ale nechat doma dítě 3týdny staré bylo pro mě větší utrpení. nasadily léky, ale to pomohlo na tejden,14dní a zase, měla jsem se starat o děti, kojit, ale nešlo to. pořád dokola a dokola bolesti.pak přítel přišel na to že na dědině kde vyrůstal byl léčitel. možná se budete smát, ale fakt mi to pomohlo.jela jsem tam v bolestech a jakmile začal aplikovat metodu tak jsem cítila úlevu jako nikdy.byla jsem jako znovuzrozená. ten pocit pamatuju doted(malé je už rok a půl)od té doby klid, jela jsem tam ještě jednou a opravdu od té doby nic. doufám že mě to už nepotká. ani to nikomu nepřeju.
co ještě-pila jsem čaj STOMARAN, je hnusnej, ale pomáhá.

Agrion
Závislačka 2906 příspěvků 17.10.12 12:58

Pankreon je totiz substitutce travicich enzymu slinivky… a rozhodne ti nepomuze lecit zanet zaludku…

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 17.10.12 12:59

Ahoj, nejprve musím dát za pravdu @berry4, tohle není sranda a měla bys být pod kontrolou!!
Jinak já mám velmi nedobrou osobní zkušenost s pankreatitídou, ale nejsem si jistá, jestli na zánět žaludku potřebuješ držet až tak přísnou dietu.
Zkusím najít internet. stránku, která mě moc pomohla, když už jsem fakt nevěděla co jíst. Pokud jí najdu, dodám jí sem. ;)
Jestli budeš chcít probrat tu slinivkovou dietu, klidně můžeme komunikovat přes SZ. :mavam:

Agrion
Závislačka 2906 příspěvků 17.10.12 13:00

@vodaziva Jsem lekarka takze ti muzu zodpovendne rici, ze priznaky sice mohou byt podobne ale lecba je radikalne odlisna…

vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 17.10.12 13:05
@Agrion píše:
Pankreon je totiz substitutce travicich enzymu slinivky… a rozhodne ti nepomuze lecit zanet zaludku…

Opravdu? :think: lékárnice i obvoďák mi ho doporučovali. A podle příbalového letáku mi teda ty příznaky co léčí fakt sedí. Na gastru mi při nálezu před půl rokem napsali Controloc 40mg, ale ten jsem už vybrala a jak se zdá, tak dlouhý efekt to nemělo.

vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 17.10.12 13:07
@Ester13 píše:
http://www.euresis.cz/poradna.php
Napiš sem, pokud to nemáš daleko do Dobřichovic, doporučovala bych Ti tohoto doktora. Stejně ale bych se na něj obrátila, mám s ním výborné zkušenosti.

Moc děkuji, prostuduji alespoň stránky, daleko to bohužel mám :?

Agrion
Závislačka 2906 příspěvků 17.10.12 13:09

Controloc ma jako ucinou latku pantoprazol - coz je blokator protonove pumpy, rozumej pouziva se pro lecbu zanetu zaludku ( vlastne blokuje sekreci kysele zaludecni stavy HCl, ktera hraje dulezitou roli v rozvoji zanetu)
Pancrol je z uplne jine skupiny leciv… je to vlastne jakasi smes pankreatickych enzymu obsazenych v pankrest. stave, pouziva se pri onemocnenich slinivky, kdy sama slinivky neprodukuje dostatek pankreat. stavy (napr. pri chron. pankreatitide)

madeto
Závislačka 2528 příspěvků 17.10.12 13:09

Brácha trpí na zánět slinivky břišní a dietu rozhodně držet musí, byl s tím několikrát i v nemocnici nechapu proč tě pořádně nevyšetří

vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 17.10.12 13:10

Abyste pochopily, možná jsem to tak napsala zmateně všechno dohromady. Lékaři mě viděli, vyšetřili, konstatovali zánět žaludku, napsali léky, ty jsem vybrala a efekt je ten, že žaludek tak nějak držel půl roku. To mi přijde dost málo a stolici mám řídkou pořád. Teď mě na gastru už vidět nechtějí, takže mě posílají za obvoďákem. On mi napíše léky, ty zase na chvíli zaberou, ale co pak? přeci musí být způsob, jak se toho zánětu zbavit? Dieta, léčba, bylinné čaje. Na gastru mi tehdy řekli, že dieta je zbytečná. No já už začínám o tom pochybovat, přeci se toho zánětu musím zbavit, žaludek nějak pročistit :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama