Zánět žaludku -zhoršení při pohybu

44
14.4.21 11:04

Zánět žaludku -zhoršení při pohybu

Ahoj holky už začínám být poměrně zoufalá tak jsem se chtěla zeptat zda třeba někdo nemá podobnou zkušenost. Začátkem prosince mě začalo bolet v oblasti žaludku ale jenom při pohybu když jsem seděla bylo to ok Asi po dvou tydnech jsem se začala budit bolesti o v noci To uz jsem měla od doktorky pantomed 2×20 mg trochu to pomohlo ale asi po tydnu uz jsem bolesti žaludku prochodila noc V nemocnici mi dali sondu do zaludku a zjistili erozivní gastritidu ( skoro vred) a celkovy zánět žaludku Dali mi na to pantoprazol 2×40 mg Po peti tydnech které jsem strávila v posteli v polosedě mi na kontrolni gastroskopii doktorka rekla ze sliznice je normalni a pokud mam stále problémy tak jsou funkčního charakteru. Ještě podotýkám že jsem neměla helicobactera a histologie byla ok. Už jsou to dva měsíce po kontrolním gastru a já ten žaludek pořád cítím Každé ráno se probudím a první co vnímám je tlak v oblasti žaludku který se při pohybu asi tak po 10 minutách mění v bolest takze si hned radši sednu Ta bolest je asi třetinová než před léčbou ale brání mi to v normálním životě Kdyz jsem to říkala mé lékařce na gastru jenom mi na to odpověla že mám teď supersensitivni žaludek a mám postupně snižovat dávky pantoprazolu což se mi moc nedaří Zatím jsem na 40 mg ráno a 20 mg večer Snažím se být trpělivá ale už mi přijde že to přece není normální aby to trvalo takle dlouho a hlavně s tím nemůžu normálně fungovat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16388
14.4.21 11:49

Bohužel obnovit žaludeční sliznici fakt trvá delší dobu, no.

Máš vyloučené autoimunitní choroby, které by vedly i k problémům se žaludkem?

Držíš šetřící dietu? jíš pravidelně, menší porce vícekrát denně?

Neužíváš k tomu nějaké léky na bolest jako třeba ibuprofen, že?

Jinak ničemu neuškodí, když třikrát denně budeš pít čaj v kterém bude řebříček. (klidně ve směsi, samotný řebříček je dost hořký)

něco takovéhleho

https://www.benu.cz/…caj-20x1-5gm
https://www.benu.cz/…-nalev-sacky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
14.4.21 12:55

Jím po dvou hodinách nemastne neslanne Piju hermankovy caj

Autoimunitní chorobu nemám anebo o ní alespon nevím :D

Před zánětem jsem nikdy žádné léky nebrala Ted beru protonové pumpy a prášky na spaní

Je pravda ze poslednich cca 10 let jsem mela problemy s prekyselovanim zaludku ale uprava stravy anebo jedla soda to vzdycky vyresily Mozna to prekyselovani proste postupne preslo v zanet

Nenapada te na co bych se treba mela nechat otestovat abych predesla pripadnemu dalsimu zanetu? S tim ze uz budu jist navzdycky jako mimino jsem smirena :,(

Jinak děkuju moc za odkaz a vůbec za odpověď Je to pro mě vzpruha :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat