Zánět zevního zvukovodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
silonk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 14:10
Zánět zevního zvukovodu

Nemáte někdo nějaký typ na domácí léčbu zánětu zevního zvukovodu? Včera mě začalo bolet ucho.. bolí, svědí, píchá mi v něm občas.. podle příznaků jsem se dočetla, že to bude nejspíš Zánět zevního zvukovodu.. Jelikož je neděle, tak k lékaři můžu až zítra a dost mě to bolí.. máte někdo nějaký tip? Díky

Reakce:
Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 09.11.14 14:13

Každé tři hodinky pár kapek slivovice.
Před týdnem jsme byli s tím samým na pohotovosti s prckem, nález na bubínku minimální, dala mu tam gázu namočenou v lihu a každé tři hodiny jsme to měli dokapávat, kdyby ta gáza vypadla, tak rovnou do ucha. Líh nebo nějaký alkohol, navrhla jsem slivovici (nic jiné doma nemáme) a dr. říkala, že v pohodě stačí. Do rána (pohotovost v devět večer) bylo po bolesti. Měli jsme takto kapat 24 hodin.
Bolest se nevrátila a na kontrole u pediatry za tři dny nález naprosto ok.

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 09.11.14 14:14

Ahoj, trpěla jsem na to dřív, měla jsem ho asi osmkrát, pokaždé mi dr. vyčistil ucho a nasadil antibiotika, nic domácího mi nezabralo a bolelo to tak, že jsem i z dovolené v noci jela na pohotovost, být tebou nečekám do zítra a jedu na pohotovost

Sunnyess
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 09.11.14 14:51

Já to měla několikrát, na ORL mi dali pokaždé gázu s višňákem, někdy i atb, ale je to strašná bolest, kór když se to nechá rozjet, tak být tebou do zítra nečekám. :-(

Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 09.11.14 16:15

Jsem na to expert. Zavčasu pomůže slivovice, jinak atb. A hlavně vydržet a neškrábat a nešťourat vatičkama, i když to svědí. ;)

HeyJude
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 09.11.14 18:30

No, mne to třeba slivovice rozleptala, pomáhá mi spis na str.ucho…
Mela jsem šílený bolesti a od bolesti mi pomohlo např. vytrit ucho mastickou betadine.
Pry dobre zabírá vymackout par kapek z netresku.
Stejne jsem s tim ale skončila na pohotovosti a pomohly az atb. Dceři taky proužek s atb mastickou do usi a každy druhy den jsme chodily na výměnu…
At jsi brzy fit;) h.

silonk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 22:37

Díky za rady.. :)) bolelo me to fakt silene, tak jsem jela na tu pohotovost..nikdo tam nebyl, takze me vzali hned :palec: doufala jsem, ze mi rekne, ze je to ten zvukovod.. protoze jsem se desne bala ze mi rekne zanet stredniho ucha a bude mi to propichovat.. uff…dal mi usni kapky Otobacid a prouzek do ucha na noc.. uplne mi to utlumilo bolest, tak jsem fakt rada.. asi bych to neprezila :)

silonk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 04:39

Prosím, jeste se chci zeptat.. proplachoval vam doktor ucho? kdyz jste mely ten zanet? ja jsem totiz vsude na netu cetla, ze to lekar proplachne a pak tam da prouzek.. ale me to neproplachoval.. no jinak dneska v noci me v uchu zase zacalo silene bodat.. takze to asi hned tak neustoupi.. konecne mi zacina zabirat brufen.. myslite, ze bych mela jeste zajit k jinemu usnimu? nebo mam par dni pockat?

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 10.11.14 09:53

Ahoj, mě čistil, proplachoval ucho vždycky, jednou to začal dělat a z ucha šla krev, tak to nechal a rovnou jsem dostala antibiotika, trpěla jsem jako zvíře pět dní a šestý měla čtyřicítku a oboustranný zánět zvukovodu..takže moje zkušenost je, jen jedinkrát nepropláchnul a takhle to dopadlo..kdybys měla možnost a neměla to daleko, být tebou zajdu na to orl..hlavně ať je ti líp a ucho nebolí :hug:

Sunnyess
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 10.11.14 10:28

Mě to teda neproplachovali nikdy, ani jeden doktor a to jsem jich vystridala hodne. Ten visnak mi zabiral asi po 3 dnech, no jo holt zanet, bolest neodezni hnedka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.17 12:58

Dobrý den,
Včera (úterý) mi na ORL rekli, že mám zánět ušního bubínku.. dostala jsem kapky Infalin Duo.. také mi řekli ať ucho chladím, ale ucho mě bolí víc než předtím.. mam tedy spíše chladit nebo dát do tepla? Hodně lidí říká do tepla.. ale já se bojím, že si tím prihorsim.. a ještě bych se chtěla zeptat.. kapky mi vůbec do ucha nechtějí zatéct.. nemáte nějakej fígl jak tam kapky dostat?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >